TGB ‘li gençler Atatürk için yürüdü

tgb_tlb_19mayis

ONBİNLER BİRİNCİ VAZİFE İÇİN YÜRÜDÜ

19 Mayıs 2006’da kurulan ve bugün onuncu yaşını kutlayan Türkiye Gençlik Birliği , 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nda ‘Birinci Vazife Yürüyüşü’ düzenledi. Şişli Atatürk Evi önünden başlayan yürüyüş Dolmabahçe’de sonlandı. Türkiye’nin dört bir yanından gençlerin katıldığı ve İstanbul halkının büyük ilgi gösterdiği eylemde onbinlerce yurttaş birinci vazife için yürüdü. Vatandaşlar bölücü teröre, laklik düşmanlarına, yeni anayasa ve başkanlık heveslilerine meydan okudu.

ATATÜRK’ÜN PROGRAMINI İKTİDARA TAŞIYACAĞIZ


Yürüyüş öncesi Şişli Atatürk Evi önünde biraraya gelen gençler bando takımı eşliğinde marşlar söyledi. EllerindeTürk bayraklarıyla yediden yetmişe onbinlerce yurttaş gençlerin yürüyüşüne destek verdi.

Atatürk’ün Kurtuluş Savaşı’nın rotasını belirlediği evin önünde basın açıklamasını gerçekleştiren TGB Genel Başkanı Çağdaş Cengiz Bir yumruk gibi bir aradayız. Hepimiz cumhuriyetçiyiz. ABD’nin kara gücü iyi duysun Hepimiz Mehmetçiğiz, İsmail Kahraman iyi duysun, hepimiz laikiz,hepimiz devrimciyiz.Türkiye’yi Fethullahçı çeteden,Pkk’dan,Laiklik ve Cumhuriyet düşmanı AKP’den temizleyeceğiz.Atatürk’ün programını iktidara taşıyacak bir TGB kuşağı geldi.Mehmetçikle yüreği çarpmayanı TBMM’de bulundurtmayacağız. Şimdi burda tekrardan kararımızı açıklayacağız. Kararımız Türkiye’yi böldürtmeyeceğiz,Cumhuriyeti yıktırtmayacağız,Atatürk’ün programını iktidara taşıyacağız..’’ dedi.

GAZİLER EN ÖNDE

Katılımın yoğun olduğu yürüyüşte pek çok sanatçı ve siyasetçinin yanı sıra gaziler de en önde yerini aldı.


Türk bayrakları ve Atatürk posterleriyle yürüyen on binler terör örgütü PKK’ya karşı verilen mücadelede şehit olan mehmetçiğimizi anarak
”Hepimiz Mehmediz PKK’ya Yeteriz’, ‘ Mehmetçik Yenilmez Türkiye Bölünmez’, ‘ Şehitler Ölmez Vatan Bölünmez’, ‘Vatan Sana Canım Feda’’ sloganlarını attılar.

Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, Eski Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül , Ressam Bedri Baykam, Terzi Yamağı Barbaros Şansal , Tiyatro Sanatçısı Gülşen Tuncer, Şair Ataol Behramoğlu ve Yönetmen Engin Ayça da yürüyüşe katılan isimler arasındaydı. TGB ve TLB’nin hazırladığı ‘Başkanlığa Geçit Yok Aydınlık Türkiye’ , ‘ Türkiye’yi Böldürmeyiz! Cumhuriyet’i Yıktırmayız!’ ,‘Türkiyeyiz, Atatürk’üz, TGB’yiz’ yazılı pankartlar dikkat çekti .

İzmir, Edirne, Samsun, Sakarya, Antalya, Diyarbakır, Erzurum, Ordu, Hatay gibi çeşitli illerden gelen TGB’lilerin ve TLB’lilerin yanı sıra Avrupa’da yaşayan Türkler de kortejde yerini aldı. Avrupa TGB, ‘Vatanın Fikirleri Gurbette Yeşeriyor’ pankartı taşıdı.

LİSELİLER: ATATÜRK’Ü SİLMEYE KALKANI TARİHTEN SİLERİZ

Türkiye Liseliler Birliği; parasız, laik ve bilimsel eğitim için yürüdü. Atatürk’ü tarih kitaplarından silmeye çalışan taslağa tepki gösteren liseliler, ‘TLB , Talimi Terbiye Eder’ dedi. Taşıdıkları Atatürksüz ders kitabı taslağını çöpe attı.

Türkiye Liseliler Birliği Genel Başkanı Bora Çelik; ‘‘Laik ve milli eğitim için yolumuz başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk’ün yoludur. Atatürk’ü silmeye kalkanları tarihten sileriz. ‘’ dedi.

Fen Lisesi öğrencileri ise hazırladıkları pankartta ‘ABD ile PKK arasındaki bağ nedir?’ diye sordu. Cevap olarak ‘organik’ şıkkını işaretledi.

İNCİRLİK’E GİREN TGB’LİLERİN 12 YIL HAPSİ İSTENİYOR

Atatürkçü Düşünce Derneği ,Cumhuriyet Kadınları Derneği ,İstanbul İşçiler Derneği,Türkiye Emekli Subaylar Derneği, Vatan Partisi, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği, Eğitim-İş gibi kurumlar da cumhuriyete sahip çıkmak için birinci vazife yürüyüşüne katıldı.

Gelinlikle yürüyüşe katılan bir yurttaşın taşıdığı ‘Çocuktan gelin olmaz, öğrenci olur’ dövizi oldukça ilgi çekti.

Onbinlerce yurttaş; ‘Türkiye Laiktir, Laik Kalacak’, ‘Karanlığa Geçit Yok, Aydınlık Türkiye’ sloganlarıyla Dolmabahçe’ye yürüdü. Dolmabahçe’ye ulaşan grup adına konuşan TGB Genel Başkanı Çağdaş Cengiz, İncirlik’te Amerikan askerini kovalayan TGB üyelerinin iddianamesinin tamamlandığını açıkladı. Amerikan askerini kovalayan 3 TGB üyesi ve TGB Genel Sekreteri Sinan Sungur’un 12 yıl hapsi isteniyor.

Yürüyüşün ardından Maçka Küçük Çiftlik Park’ta ’97 Yıllık Ümidin Şöleni’ başladı. Şölende Feridun Düzağaç, Oğuzhan Uğur,Timur Selçuk, Pera ve Brassolist sahne alacak. Mir Sanat Topluluğu ise danslarıyla şölene renk katacak.

 

İSTANBUL GAZETEM 

Fotoğraflar İstanbul Gazetem Facebook sayfamızdadır.

 

İstanbul Gazetem Dağıtım Alanları:

İstanbul bölgesinde ki tüm devlet kurum ve kuruluşları,[Belediyeler ,Belediye Müdürlükleri,Hastaneler,Kaymakamlıklar,Sendikalar Ve Okullar)

İstanbul bölgesindeki tüm dernek ve dernek kurumları,

Vakıflar,sosyal çalışma platformları,

Siyasi partilerin il ve ilçe başkanlıkları,

İstanbul bölgesinde şirket kurum ve kuruluşları,

Türkiye’nin tüm illerine ve İstanbul’un  ilçelerindeki  mahallelerinde bulunan  abonelerimize….

İstanbul Gazetem’in dağıtımı, posta yolu ile sağlanmaktadır.

Yenilenen içeriği ile yeni çalışmalarımızda yer almak isteyen siz değerli okuyucularımız bizimle irtibata geçiniz.

ABONE KAYIT : Varol Kısa (0535 248 40 23) 

REKLAM İLAN OFİS : 0546 875 56 05

Telefon numaralarımızla irtibata geçip abonemiz olabilirsiniz .Veya hesap numaramıza yıllık abonelik bedeli 100 tl yatırdıktan sonra istanbulgazetem@hotmail.com adresimize mail göndererek ” Adınızı , gazetenizin gelmesini istediğiniz adresinizi ve telefon numaranızı ” göndermeniz yeterli olacaktır. Türkiye’nin her yerine Gazetemiz ulaşmaktadır.

İlginiz için teşekkür ederiz. 

Abonelik ve destekleriniz için

HESAP NUMARAMIZ

YAPI KREDİ /Varol Kısa

Ferahevler Şubesi / Şube no: 1139

Hesap no: 89757664

IBAN: TR23 0006 7010 0000 0089 7576 64

Bir cevap yazın