Türkiye’nin en sağlıklı adası “Korana Yok”

Son dakika – İstanbul Gazetem – Korona ;

Hiç korona vakası görülmedi. İnanılmaz bir cennet bu cennet Türkiye’de .

Balıkesir’in her yaz yüz binlerce yerli ve yabancı turisti ağırlayan turizm cenneti, şu ana kadar corona virüs vakası görülmedi.

Her yaz dolup taşıyor! Hiç korona vakası görülmedi

Özellikle İstanbul ve Bursalı tatilcilerin ilgi gösterdiği turizm cenneti, her yaz yerli ve yabancı binlerce turisti ağırlıyor.

Türkiye’de 11 Mart’ta görülen ilk corona virüs vakasının ardından, bu yıl adadaki konaklama tesisleri açılmadı. Kapıdağ Yarımadası’nın etrafındaki adalar grubu içerisinde yer alan 3 bin 200 kişilik yerli nüfusu bulunan AVŞA ADASI sokaklar sessizliğe büründü.

Avşa Adası’na gelen vatandaşlar, Balıkesir Valiliği’nin aldığı kararlar doğrultusunda 14 gün sosyal izolasyon kuralını uyguluyor.

İzolasyon kuralına uymayan ve sahil şeridinde denize girenler jandarma ekipleri tarafından denetleniyor. Kurala uymayanlara 3 bin 180 TL’ye kadar idari para cezası uygulanıyor.


Marmara Adalar Belediyesi Başkanı Süleyman Aksoy, alınan sıkı önlemler nedeniyle Avşa’da bugüne kadar pozitif corona virüs vakası görülmediğini söyledi.


Avşa Adası’na giriş ve çıkışlarda denetimlerin yapıldığını ve dezenfekte işlemlerinin sürekli hale getirildiğini söyleyen Marmara Adalar Belediyesi Başkanı Süleyman Aksoy, “Avşa Adamızda çok şükür virüs başladığından bugüne kadar hiçbir pozitif vakaya rastlanmamış, adaya giriş ve çıkışlar kontrollü olduğu için kaymakamlık, belediye ve sağlık müdürlüğünce her türlü tedbir alınmış olup şu an itibariyle hiç bir pozitif vakaya rastlanmamıştır.