Ulusal Basın Erdoğan’ı eleştiremiyor! Acaba neden?

Ulusal Basın Erdoğan’ı eleştiremiyor! Acaba neden?

 

Hayatın ışıkları güneş ve ay olduğu günden bugüne yaratılan evrende yanlışlar her zaman varolacaktır. Olmak zorundadır. Fakat adı üzerinde yanlışlıklar olacaktır. Birileri gibi bilinçli hatalara yanlış denmez. Ulusal Basın Erdoğan’ı eleştiremiyor! Acaba neden? İşte hayatın ışıklarının karardığı günlerden sizlere tünelin ucundaki ışığı hissettire biliyorsam ne mutlu bana diyorum.

 

“Para para para” bu sözleri Napolyon Bonaparte söylediğinde her halde bugünleri çok net görmüş ve gün gelecek kardeşin arasını dahi açacağını açıklamıştı. 

2002 yılından bugüne Türkiye Cumhuriyeti siyasetinde yer alan Cumhurbaşkanı Erdoğan bir ilki başarmak için ikinci defa Cumhurbaşkanı adayı oldu. Buraya kadar sorun elbette yok. Neticede Milli İrade olarak isimlendirdikleri seçmen onlara bu hakkı tanıdı. Kendisine rakip çıkmayacak diye bir dünya yok. Elbette Cumhurbaşkanlığı gibi manidar bir makamı herkes arzular. Bu arzular içerisinde CHP’den Muharrem İnce, İYİ Parti’den Meral Akşener, SP’den Temel Karamollaoğlu, HDP’den Selahattin Demirtaş ve Vatan Partisinden Doğu Perinçek aday listesinde isimlerini yazdırdılar.

Buraya kadar yine herşey demokratik bir ülkedeki görüntülerden manzaralar olarak görüle bilir. 24 Haziran günü açıklanır açıklanmaz, tüm adaylar TV karşısında hesaplaşmak arzusuna girdi. Teklifler havalarda uçtu ve tabii Türk Ulusal Basını devreye girdi. Kimileri bireysel, kimileri soru cevap olarak seçmene uluşmak için programlara katıldılar.

Bende bir seçmen olarak karar verme aşamasında ismine ulusal basın denilen TV kuruluşlarının kanallarına bakmayı ihtiyaç gördüm. Her oy verecek seçmen gibi. Gel gör ki ey hayat ışıkların kapatılmış, ay ve güneş çamur ile sıvanmış, sadece bir doğru var oda “Vurun Muharrem İnce’ye” çabası. Hangi kanalı açarsanız açın kendisine yorumcu, haber sunucu, moderatör diyen (diplomalı mı bilmiyorum, sertifikalı mı hiç bilmiyorum, belgeli mi oda şüpheli ) kişiler, Muharrem İnce’nin pankartından, konuşma metnine kadar mıncık mıncık inceliyorlar.

Vayyy Be Dedim. İşte gerçek basın. 

 

Bu sahneleri görürken gurur duydum. helal olsun Türk Basınına adayları ince ince inceliyorlar. Tabi bu rüya çabuk bitti. Çünkü sanki tek aday Muharrem İnce ve tek rakibi Erdoğan (En iyisi) gibi bir algı operasyonu başlamış benim canım Türk basınında. Merak içerisinde kendi kendime sordum “Erdoğan’ı neden eleştirmiyorsunuz?”. Tabii bu sorumun muhatabını bulmak imkansız. Kendim sordum ve kendim cevaplarını aramaya başladım.

  • Muharrem İNCE 

Her halde gerçekten en kötü aday ismi Muharrem İnce olacak ki, Türk basını böyle ince ince inceliyordu. Yoksa neden bunu yapsınlar ? Herkesin dilinde “Gazeteci neyle beslenir?” sorusu ve bir AKP’li seçmen gazete ve basın yalan ile beslenir Varol bey demesi üzerine dedim ki “O zaman Muharrem İNCE ile bu iş Tamam” yoksa neden yalan haber yapsınlarda en kötü göstersinler. Yalan dediğin şey doğrunun tersi ise, Yanlış isim Muharrem İnce aslında doğru aday oluyordu.

 

Napolyon Bonaparte

 

Napolyon ” Para para para” demişti dedim ya, acaba dedim bu parasal bir konu mu? Fakat koskoca ulusal basın para için milletine yanlış haber verebilir mi? Bu sorunun cevabı siz değerli okuyucularımda olsun. Ben yorumsuz sunmayı tercih ederim.

 

İŞ GARANTİSİ 

 

Ve tüm halkımız gibi herkesin korttuğu işsizlik. Benim canım medya mı da vurdu da bizim mi haberimiz yok.  Neticede yüzlerce kanal var. Fakat ulusal diyebileceğimiz bir elin parmaklarından az kanal isminin varolma sebebi;  diğerlerinin amacı ulusal basın olmak değilde, sadece para kazanmak için bir iş kolu olması olabilir mi?

 

İşte iddalar iddalar bunlarla devam ediyor. Fakat ben bu basın mensuplarına derim ki; sizler Muharrem İnce’yi ince ince eleştirdikçe biz halk olarak, vatandaş olarak, garibanlar olarak ona sahip çıkıyor ve 24 Haziran’da oyumu Muharrem İnce’ye vereceğimi korkusuzca, en samimi bir dille açıklıyorum. Bu iş tamam diyorum. Ya siz?

 

  Varol KISA ( Ailenizin Gazetecisi)

 

sosyal medyalarda paylaşalım
20

Related posts