Van’da HAYIR çalışması

CHP’li Heyet Van’da

Referandum seçimleri siyasi bir seçim olmadığını ve parti logosu kullanmayacaklarını açıklayan Cumhuriyet Halk Partisi Türkiye genelinde çalışmalarına hız verdi.

CHP PM Üyesi Doç. Dr. Hüsnü Süslü VAN’da HAYIR Kampanyası Çalışmasında

 
      CHP’li Parti Meclis Üyeleri ve CHP Milletvekillerinden oluşan heyet Hayır kampanyası kapsamında Van’da çalışma yürütüyor. CHP PM Üyeleri Doç. Dr. Hüsnü Süslü ve Yıldırım Kaya, CHP Ankara Milletvekili Ali Haydar Hakverdi, CHP Antalya Milletvekili Niyazi Nefi Kara ve CHP İzmir Milletvekili Ali Yiğit sabahın erken saatlerinden itibaren Van’da referandum çalışmalarına başladı.
 
          Van ziyareti izlenimlerini anlatan CHP PM Üyesi Doç. Dr. Hüsnü Süslü şunları söyledi: “Anayasa Değişikliği ve Başkanlık Sistemi kapsamında HAYIR için VAN’da çalışmadayız. HAYIR’lı bir gelecek için Van’da sokak sokak neden HAYIR dememiz gerektiğini anlatıyoruz. Van İl Başkanlığımızda basın açıklaması yaptık. Türk Eğitim Gönüllüleri Vakfı”nı ziyaret ettik. Vakfımıza gereken her türlü desteği vereceğimizi söyledik. CHP örgütlerinin Türk Eğitim Gönüllüleri Vakfını sahipsiz bırakmayacağını biliyoruz. Tüm örgütümüzden bu konuda yardım bekliyoruz.
 
      Van’da esnaf ve vatandaşlarımızı ziyaretlerimiz de tarım ve hayvancılığın bitme noktasına geldiğini dile getiren Van’lılar “Sanayi zaten yok, ticaret bitmiş durumda, bizim derdimiz başkanlık değil, biz yaşam savaşı veriyoruz. 15 yıldır ne yapmak istediler de yapamadılar 15 yılda Van’lılar için ne yaptılar ki bundan sonra yapsınlar, referandum günü tüm bunların masaya yatma günüdür” Diyerek referandum da HAYIR çıkacağının işaretini verdiler..
 
 
          CHP PM Üyesi Hüsnü Süslü Doğu Anadolu Bölgesinde Van durağında çalışmalarını sürdürdü. Van’da bulunan İpekyolu Erçek Mehmetçik İlk ve Ortaokulunu ziyaret ederek Okulun Müdürü ve Öğretmenleriyle biraraya gelerek okul’un sorunlarıyla ilgili bilgiler aldı. Okulun kitap eksiği olduğunu öğrenen Hüsnü Süslü, “kitap sözünü veriyorum” diyerek Van İpekyol Ergeç okuluna kitap yardımı etmeleri konusunda CHP
örgütlerinin yardımcı olmalarını istedi. İhtiyaç duyulan kitapların Dünya ve Türk klasikleri, roman, hikaye ve çocuk kitapları olduğunu öğrenen CHP’li Hüsnü Süslü Çocuklarlada tek tek ilgilenerek onlarla sohbet etti..

HABER VAROL KISA / İSTANBUL GAZETEM 

Fecebook sayfamızda takip edebilirsiniz..

İSTANBUL GAZETEM GAZETESİ “Türkiye’nin Gazetesi”

ABONE OLUN, GAZETENİZ KAPINIZA GELSİN!

Türkiye’nin her yerindeyiz. Abone olun gazeteniz kapınıza gelsin!

İstanbul Gazetem’in dağıtımı, posta yolu ile sağlanmaktadır.

İhbar Hattı : Varol Kısa (0535 248 40 23)

REKLAM İLAN OFİS : 0546 875 56 05

Bir cevap yazın