Varol Kısa ” Hoş geldin yeni efendimiz”

 İLKEMİZ; İstanbul Gazetem her yerde olduğu gibi GÜNDEM haberlerinin en çok okunan ve en çok güvenilen tek gazete oldu. Bunun sebebi sadece habercilik değil, halkın iradesini de öne alan işler yapmamızdır. Halkımız bizlere güvenir ve sahip çıkar. Böylece bulunduğumuz her yerde birinci sırada olmamız çok normal oluyor. Kimileri gazetecilik adı altında şantaj ve yalan haberler yaparken bizler İstanbul Gazetem olarak asla bu yöntemi benimsemedik ve hiç uygulamadık.

Varol Kısa ” Hoş geldin yeni efendimiz”

Seksenli yıllarda cezaevi ile ilk tanıştığımda küçük bir anı yaşadım. “Tüm mahkumlar avluda hava alıyorduk. Birden sessizlik oldu. Yüzlerce mahkum çıt çıkartmadan durmuş bekliyorlardı.

Acemilik işte merakla yanımdakine sordum ne oluyor?  Neden durduk?  Kulağıma eğilerek sessizce “siyasiler geliyor” dedi.”

  • Anlam verememiştim. Katiller, hırsızlar, yankesiciler, uyuşturucu tacirleri, mafya her çeşit insanın olduğu halka korku saran korkusuzlar avluda  tir tir titriyordu. Bir gurup bize doğru yaklaşırken tekrar sordum .
  • Kim ki bu siyasiler?
  • “Onlar vatanları, Milletti, Halkı ve Yoldaşları için başlarını koltuk altında taşıyan, ölümden korkmayanlardır.” demişti.

HOŞ GELDİN YENİ EFENDİMİZ

 

Siyasette öyle makamlarda oturan adamlar gördüm ki; günü geldiğinde sadece kıyafetleri vardı karşımda. İçindeki o “adam” dediğim adam yok olmuştu. Sen canını sıkma Varol kardeş Allah’tan başkası halkım için yanlış bir hizmete imza atmam diyen adam gibi adamların veya kadın gibi kadınların üzülerek  boylarının iki katı eğilerek “Hoş geldiniz efendim” diye itaat etti anları gördü bu gözler.

Bir ilçede üç şerefsiz var dedim. Merak ettiler.  İsimlerini söyledim,  şimdi onunla daha samimi oldu benim siyasetçilerim.

İstanbul’da CHP görünümlü Truva atları var dedim. Merak ettiler söyledim . Şimdi saha samimi oldu benim siyasetçilerim.

Biz onu seçtik o bize gelecek diyenler, iş, aş, ihale, rant almaya başlayınca iki kat eğilmeye başladı benim siyasetçilerim.

Kimseye ihtiyacım yok! diyerek birim sorumlusu oldular, iş vermezseniz ben bu görevi bırakırım dedi benim siyasetçilerim.

Milletin 30 bin evladı şehit düştü. Anneler gözyaşlarını asla kurutamadı. Adalet yürüyüşüne sözde dedi benim siyasetçilerim.

Şehit aileleri, gazi yakınları için tırnağını kıpırdatmayanlar, Adalet için yürüyenlere karşı sokaklarda eylem yapanlara destek verdi benim siyasetçilerim.

 

Şimdi ADALET için yürüyor yiğitler. Ah vah diyor benim siyasetçilerim.

 

Merak etmeyin Ey Türk halkı, sizlerin zekasıyla dalga geçen bu benim siyasetçilerim gün geldiğinde “Hoş geldiniz yeni efendimiz”  diyecek kadar …………………….. (Noktalı yerleri sizlere bırakıyorum.) Elbette bir gazeteci tarafsız yazı yazmalı fakat söz konusu vatan olduğunda gerisi sadece teferruat olur. Ben kim veya hangi partiden olursa olsun “Vatana İhanet” eden kimsenin yanında olmam. İşte o zaman sadece tek tarafım olur Vatanım.

1980 yılından sonra Türkiye’de siyasetçi kavramı değişmiştir.

Artık cesur yürekli halkı için ölümden korkmayan değil. Menfaati veya çıkarı olmayan değil. Cebinde bankada çocuklarında mal mülk olmayan değil .

Para kazanan, ailesine değil sülalesine yetecek malı mülkü olan, halkı değil kendini düşünen, milletini değil koltuğunu seven yeni akım siyasetçiler alanlarda yerini almıştır.

Bir basın mensubu olarak bizlerde bu yeni siyasetçilerimize deriz ki ; “Hoş geldiniz yeni efendilerimiz” .

 

Varol Kısa ” Hoş geldin yeni efendimiz”

 

VAROL KISA

GAZETEMİZE DESTEK OLMAK İÇİN TIKLAYIN .

Abone İstanbul Gazetem

Fecebook sayfamızda takip edebilirsiniz.. Fotoğrafları görebilirsiniz.

İSTANBUL GAZETEM GAZETESİ “Türkiye’nin Gazetesi”

ABONE OLUN, GAZETENİZ KAPINIZA GELSİN!

Türkiye’nin her yerindeyiz. Abone olun gazeteniz kapınıza gelsin!

İstanbul Gazetem’in dağıtımı, posta yolu ile sağlanmaktadır.

İhbar Hattı : Varol Kısa (0535 248 40 23)

REKLAM İLAN OFİS : 0546 875 56 05

Bir cevap yazın