Varol Kısa ile İstiklal Hareketi

 Varol Kısa ile İstiklal Hareketi

16 Nisan 2017 referandum seçimleri öncesi Gazeteci Varol KISA İstanbul sokaklarını tek tek dolaşarak “HAYIR” oyu verilmesinin önemini anlattı. Bununla da kalmayan KISA; tüm ilçelerde canlı yayın yaparak sesini daha geniş kitlelere duyurmak istedi. Ankara iline seslendi ve Atatürk’ün Başkent yaptığı Ankara Hayır vermelidir diye seslendi. Herkesimden insanın umut ışığı olan Varol KISA %70 HAYIR oyu sandıktan çıkacaktır merak etmeyin diyordu. Yurtiçi ve yurtdışı bir çok izleyicileri onu gün ve gün takip ediyordu. Gel gör ki; 16 Nisan kararları tüm Türkiye gibi Varol Kısa’yı da çok üzmüştü. Mühürsüz oyların sayılması ve bir çok sebep HAYIR kazanmadı diyordu. İşte ne olduysa o gece oldu ve takipçileri onu arayarak “Üzülme biz seninleyiz, bizleri bırakma ” dediler. 

İSTİKLAL HAREKETİ KURULUYORDU

Bağımsızlık ellerinden akmış, hiç bir şey yapamamış onlarca insan bir araya geldi ve liderleri Varol Kısa olarak buluşmaya karar verdiler. İsimlerini de bağımsızlık sembolü İstiklal den aldılar. Gel gör ki daha evvel çok denenmiş ve bu isim artık ilgi çekmiyordu. Halk liderlerini görmek ve duymak istiyordu. Halkın Milletin isteğini geri çevirmediler ve “VAROL KISA İLE İSTİKLAL HAREKETİ” kuruldu. amaçları kimseyi rahatsız etmek değildi. Bu hareketi sanal ortamda kimsenin işine gucune ve sağlığına zarar vermeden facebook sayfasından canlı yayın yaparak başladılar.

Varol KISA kendi facebook sayfasında YAYINA BAŞLADI. tıkla izle

VAROL KISA ile İSTİKLAL HAREKETİ ? 

FACEBOOK GURUP SAYFASI İÇİN TIKLA KATIL

Harekete sahip çıkan üyelere GÖNÜLLÜLER deniyordu.

Hareketin rengini Atatürk’ün gözlerinden alarak Mavi yaptılar.

Hareketin işareti Atatürk’ün ilerici hareketi olan işaret parmağı ile ileriyi gösterdiler.

Hareketin Marşı “Gençlik Marşı” oldu ve yürüyelim arkadaşlar dediler.

Hareketin sloganı ” Işığımız NUTUK, Önderimiz Atatürk, Liderimiz Varol Kısa” oldu.

Hareketin açılış metni ” Hareketimize, Yuvamıza, Sevdamıza, Artı bir çocuğumuza” oldu.

İlk günlerde üçyüz beş yüz kişi izlerken ne kadar süreceği merak ediliyordu. Günler ilerledikçe birbirlerini bırakmak yerine kenetleniyor ve onbinlere sesleniyorlardı. Bugün itibariyle 90 gündür yayındalar ve milyonlar artık Varol Kısa ile İstiklal Hareketini dinliyor. Artık kimse dizi, yarışma programı veya siyasetçilerin vaadlerini dinlemiyor. Gündemde ilk üç sırada yer alan tek konu bu GÖNÜLLÜ ORDUSU olmuştu. Menfaatsiz çıkarsız sadece bağımsızlık istiyorlardı. Atatürk sevdası ve Türkiye Cumhuriyeti sevdalılarıydı. Siyasi bir parti olmak veya koltukta oturmak akıllarından bile geçmiyordu ve Lider Varol KISA ” Benim oturduğum koltuğa hiç bir siyasi parti genel başkanı oturamaz. Ben beni tanımayan milyonların gönül köşkünün sahibi oldum” diyerek siyasetten ne kadar uzak olduklarını çok net anlatmıştı.

Şimdi din,dil,mezhep,siyasi parti üyelerini ayırmadan kim olursan ol diyen hareket sizleri bekliyor Saat 21:30 da Varol Kısa ile İstiklal Hareketi gurubunda izleyin kararınızı sizler verin.

HABER SÜLEYMAN SARIKAYA / İSTANBUL GAZETEM

 

 

Bir cevap yazın