Varol Kısa ile Yıldız Tilbe

Varol Kısa ile Yıldız Tilbe

Sahneye çıkmadan önce baktığınızda çekingen, ürkek, biraz uçuk kaçık ama iyi bir insan görürsünüz. Belki ilk baktığınızda sonradan göreceklerinize inanamaya bilirsiniz,  fakat yavaş yavaş adımlarıyla sahneye doğru yürürken bir anda o gerçeği görürsünüz. Öyle ki daha sahneye çıkmadan mikrofonu eline almadan o ilk adımlar tüm gerçeği gözler önüne serecektir. 

İşte mikrofon eline geldiğinde o ürkek duruşlar, o uçuk kaçık görünüşler bir anda kaybolur. Müzik başlar ve mikrofon dudaklara bir kaç santim mesafede durduğunda adeta nefesler de tutulmaktadır. Müzik yavaş yavaş azalırken o dudaklardan yükselen bir ses şarkıya başlar. Başlar başlamasına da sanki o sesi duyanlar için hayat durmuş yeniden doğmuş gibi olur. Kimileri annesini hatırlar, kimileri babasını, kimileri sevdiği “delikanlım“ı kimileri kardeşini ama dinleyen herkes mutlaka bir şeyler hatırlar. Ve o ses onlara o kadar sıcak gelir ki ; sanki ailemizin bireyi bu kadın derler. Yüreklerine evlerine ve arabalarına taşırlar. Cep telefonlarında PC lerinde artık o vardır. İşte bu güçlü ses mikrofon eline gelir gelmez bambaşka biri olan kişi “Yıldız Tilbe” dir.

Yüce Türk Milletine seslenmeden önce baktığınızda basit sıradan bir yerel basın sahibi, kendi halinde etliye sütlüye karışmayan, hafif agresif, biraz sinirli ama iyi biri görürsünüz. Belki ilk baktığınızda sonradan duyacaklarınıza ve göreceklerinize inanmakta zorluk çekecek sinizdir. Fakat yavaş yavaş saat 21:30 olmaya başladığınızda, sosyal medya facebook icadı olan “Canlı Yayın” hizmetinde gerçekleri göreceksinizdir.  

İşte saat 21:30 da Facebook sayfalarında “Varol Kısa ile İstiklal Yolu” dinlenmeye başladığında izleyenler bir anda bambaşka bir dünyadan bambaşka bir dünyaya geçiş yapıyor ve bu adam neler anlatıyor diye dinlemeye başlıyor. Kimine göre baba, kimine göre anne , kimine göre kardeş, kimine göre akraba fakat mutlaka bu adam hayatlarında bir anı olduklarını hatırlıyorlar. Her sözleri bir geçmişin geleceğe ışık hızıyla geldiği an oluyordu. Unutulanlar hatırlanıyor ve UNUTTURULMAK istenenler asla UNUTTURULMAYACAK diyordu.

Bu adamın tek sevdası ATATÜRK bu adamın tek ışığı NUTUK bu adamın tek doğrusu KURANI KERİM olmuş ve Yüce Türk Milletine şöyle sesleniyordu.  “Ey Yüce Türk Milleti ;  Hareketimize, Sevdamıza, Yuvamıza, +1 Çocuğumuza , Varol Kısa ile İstiklal Yolu’na hoş geldiniz” …  

Sevgi, Saygı, Birlik Beraberlik çağrısı yapan ve Işığımız NUTUK, Önderimiz Mustafa Kemal ATATÜRK diyen bu lider ruhlu kişi İstanbul Gazetem İmtiyaz Sahibi , sıradan biri senden benden farkı olmayan bu kişi ,   tüm dünya üzerinden dinleyenlere şöyle sesleniyordu ” Dünyanın Kan bağı ile değil Can bağı ile birbirlerine sıkı sıkı bağlı en büyük ailesi bizleriz” …  ;Sizleri çok fakat gerçekten çok seviyorum diyen bu kişi Dünyada sevgi açlığının olduğu şu zamanlarda birleştirici gücün ismi VAROL KISA ‘idi.

Varol Kısa 16 Nisan Referandumundan sonra yeni bir sanal hareket başlatmış Dünya üzerinde tüm ülkelere ulaşarak “Mustafa Kemal ATATÜRK” sevgisini herkesle paylaşıyordu. Sizlerde akşamları izlemek isterseniz “LÜTFEN TIKLAYIN” açılan facebook sayfasını takip edebilirsiniz.

10 Kasım 2017  tarihinde Ankara Anıtkabir’de Atamızı saygı ile anmak için buluşacaklar. Destek vermeye gelen vatandaşlarımıza kendi tişörtlerinden hediye ediyorlar.

    SİZLERDE BU UMUT YOLUNA KATILMAZ MISINIZ?

 

HABER ZUHAL TAŞKIN  / İSTANBUL GAZETEM 

 

 

Bir cevap yazın