İstanbul Gazetem Susarsa ……

  ” İstanbul Gazetem Susarsa, …….. !”

 

Son günlerde kabaran bir susturulma operasyonu isteğidir, sürüp gidiyor.

 

Bazı TV kanalları “Muazzam baskı altındayız” veya “Muazzam tehdit ediliyoruz” söylemleriyle reyting arttırmak isterken, basında daha çok abartarak “Susarsa,Türkiye Susar”  diyecek kadar coşanlara cevap olarak İstanbul Gazetem’in imtiyaz sahibi olarak diyorum ki ; İstanbul Gazetem susarsa , herkes susar” 

 

 

 İstanbul Gazetem kuruluş itibariyle ilk günden bugüne siyaset yazan ve siyasetten haber veren bir gazete oldu. Bugün bir çok ilçede Bayramlaşma programı gerçekleşti. hiç bir ulusal basın yer vermedi. İstanbul Gazetem ‘de yayınlamadı. Sonuç ?

İşte diğer yayın kurumlarından ayıran doğruluk payımız buradan geliyor.

Siyaset Yerel ‘de başlar ,yukarı doğru kurum ve kişileri taşır .

Yani sayın Ulusal basın ve TV sahipleri ,siz susarsanız Türkiye susmaz .Yeni sesler Yerel den gelir ve sizlerin bıraktığı boşluğu doldurur merak etmeyin .Asıl tehlike Yerel susar sa ne olur .? 

Geriden geleni yoktur Yerel siyaset ve basının ,asla boşlukları doldurulamaz .Bakınız bugün Cumhurbaşkanı , Başbakan , Siyasi parti liderleri ,Genel başkanlar , yerel ‘den gelerek yukarı basamaklara tırmanmış ve başarılı olmuşlardır .
Görev süreleri dolduğunda yerlerine yenileri  gelecektir.Yeter ki yerel hayat devam etsin .Bu Türkiye’de olduğu gibi tüm Dünyada ‘da aynıdır .Şimdi sorumuza dönersek ,bir gazete veya bir TV susması ile asla o ülke susmaz .Fakat o ülkelerin yerel hayatı susarsa işte o zaman Dünya susmaz mı?

MEGALOMANLIĞA SON VERELİM .

 
– Gezi olaylarında bir çok basın taraflı yayın yaptı .
Sözüm ona Millet ve halk için yayın yapıyorlardı. Peki kurumlarının binalarının kiraları , işçi ücretleri ,elektrik ,su , yol masrafları vb. giderleri dua ile mi karşılıyorlar. Millet ve Halk için ise neden sunucuları bir gaf yapıp” Bir kaç kişi ölse de reyting yapsak” diye sesli düşündü. Çünkü bu yukarıda saydığım giderleri karşılamak için reklam sponsorları bulmak tek çareydi .Yani yine ölen Millet olacak, parayı başkası kazanacaktı. Sizler için yayındayız yalanları sadece megalomanlık ,asıl amaç para kazanmak.
 
-Diğer taraftan bir basın kendisini Millettin temsilcisi seçti .Tarafsız yayın ilkesi diye bir kural olmadan sürekli yanlı yayın yaptı .Fakat kim bu gazeteyi Milletin temsilcisi yaptı bilinmiyor .Ben gazete sahibi olabilirim .Fakat öncelikle Türk Milleti’nin bir ferdiyim .Ben o basını kendi temsilcim seçmedim .Eşim dostum etrafımda binlerce tanıdığıma sorduğumda onlarda seçmemiş .Arkadaş bu ne megalomanlık birde manşet atıyor”Biz susarsak Türkiye susar” .
 
-Son olarak diyorum ki ,siz ulusal tv ve basın sahipleri merak etmeyin .siz sussanızda biz Yerel Hayat susmayız .
Fakat yanlı değil ,tarafsız yayın yapan tüm TV ve Basın mensupları için bizler varız .Bizlerden yetişen ahlaklı ve ilkeli yazar ve gazeteciler bu ülkede doğru ,tarafsız,yansız ve belgeli haber yapmayı öğretecekler .
Siz susabilirsiniz .
Sorun yok .
 Bir düşünelim ki bu nasıl bir TV veya Basılı yayın kurumudur ki sadece bir yılda 450 milyar yanlış haber yaptığı için tazminat ödesin .Ve ayakta kalabilsin .Genel yayın yönetmenleri yabancı ülkelerden olsun ve gelsin Türkiye’m de beni savunsun .Yok böyle bir dünya .
Onlar önce kendi ülkelerini savunsun ,biz Türk olarak Türkiye’mizi savunuruz .İsimlerinde Türk ve Milli duygu barındırmak bunu yaşatmaz .
 

Unutmayın!

” Bir kurumun söylemleri değil, eylemleri önemlidir.”  

 
 
Saygılarımla 
 
Varol KISA “Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı , bir Türk yerel basını sahibi ” 
 
 
 

————-  ”  ”  —————–

İstanbul Gazetem, İstanbul’daki tüm haberleri yerinden sizlere sunan İstanbul’un tek gazetedir.

Gündem  haberleri www.istanbulgazetem.com haber sitemizden ve Basılı yayınımızdan takip edebilirsiniz . Arayın gelelim abone olun,   

İSTANBUL GAZETEM GAZETESİ

Türkiye’nin her yerindeyiz.Abone olun gazeteniz kapınıza gelsin!

İstanbul Gazetem’in dağıtımı, posta yolu ile sağlanmaktadır.

ABONE KAYIT : Varol Kısa (0535 248 40 23)

REKLAM İLAN OFİS : 0546 875 56 05

HESAP NUMARAMIZ

YAPI KREDİ /Varol Kısa

Ferahevler Şubesi / Şube no: 1139

Hesap no: 89757664

IBAN: TR23 0006 7010 0000 0089 7576 64

 
İstanbul Gazetem Beyoğlu
İstanbul Gazetem Beyoğlu