Varol Kısa “Neden sadece CHP”

Varol Kısa “Neden sadece CHP”

Varol Kısa ismini bilenler sosyal demokrat bir hayat sürmeye çalıştığını, halkçı yaşadığını, milliyetçi biri olduğunu, devleti ve ulu önder Atatürk için canını feda edeceğini de çok iyi bilirler. Gazeteci Varol Kısa ismini bilenler ise tüm bu kıyafetlerimi çıkartıp, tarafsız bir gözlemcilik özelliğimle yazılarımı yazdığımı bilirler.

Siz ne kadar iyi olursanız sevenleriniz kadar sevmeyenleriniz de çoğalır.  Düşünsenize dünyada 1,5 milyar insanın inandığı bir dine karşı, bir o kadar da karşı düşüncede din mensubu insanlar var. Şimdi bana özellikle son zamanlarda  Belediye Başkanı Murat Hazinedar’ı ve CHP’li  ilçe başkanını eleştiriyorum diye “Sen neden hep CHP’yi eleştiriyorsun, Ak Parti’nin hiç mi yanlışı yok?” diye soruluyor.

Aslında sorunun içinde cevap her zaman vardır. İşte bu soruların asıl sebebi cevabı bulmak değil, bana zarar vermeye çalışmaktır. Ben sadece şunu söylesem aslında yeterli olacak. Bir düşünün; Cumhuriyet Halk Partisi Türkiye genel seçimlerinde % 57 ile iktidar olmuş ve sayın Kemal Kılıçdaroğlu Başbakan olmuş. Herkes mutlu bayram havası günler yaşanıyor. Elbette her güzel şeyin bir sonu vardır. CHP’si kurucularından bir isim diyor ki “Kemal sen koltuğu bırak ve partiden bir başka isim Başbakan olacak!” Bu söylemden sonra olacakları hayal edebilir misiniz?

Düşünemiyorsunuz değil mi? Ne kadar zor! 

Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazinedar  disipline sevk edildiği halde hiç bir sonuç alınamayacağını, sadece tepki gösteren partilileri sakinleştirmek adına yapılan bir icraat olduğunu hepiniz tahmin ediyorsunuzdur. Ben korkusuzca dile getirdiğim için mi eleştiriliyorum?

Hüseyin Avni Sipahi CHP tarafından ihraç edilmesinden önce, “istifa etti ” denmesine rağmen, Beşiktaş Belediyesi’nin adeta emrinde olduğu Hüseyin Avni Sipahi ismi kimdir?   İhraç edildiyse, CHP’nin kalesi denilen bir Belediyede ne işi var?  Eleştirmek kolay cevap vermek çok zor galiba.

Ali Bağdatlı  isimli şahıs Murat Hazinedar Belediye Başkanı olmadan önce şoförlüğünü yaparken, şimdi Beşiktaş Belediye Meclis üyesi. Ayrıca söz konusu şoför olması değil, Murat Hazinedar’ın yakınında olan bir isim olması, siyasi geçmişi ve siyasi bilgisi. Bunları siz de merak etmiyor musunuz? Partili olarak sizi temsil eden meclis üyelerinin birilerinin adamı olması değil, siyasi donanımı ve geçmişi sizi ilgilendirmiyor mu? Şayet bu durum sizi rahatsız etmiyorsa, bu ve buna benzer konularla ilgili tarafımca CHP’ye yapmış olduğum eleştirilerde sizi ilgilendirmemeli yada aydın CHP’li kimlikler olarak eleştiriye açık olmalısınız.

Bir yıl önce avukat olanlar, ihraç edilenler, şoförler CHP’nin kalesi denilen ilçeyi yönetirken , sizler “Varol KISA neden CHP’yi eleştiriyor?” diye mi soruyorsunuz.

CHP’li ilçe başkanı kendi yönetiminin dağılmasını engelleyemezken, yaptığım haberlerden dolayı beni ailemle tehdit ederken, siz eleştirenler nerelerdesiniz? Belediye başkanını eleştirdim diye İstanbul Gazetem reklamlarını kesen belediye ye karşı ne yaptınız?  İsterseniz anlatayım…

CHP’nin kazanmış olduğu belediyelerde çocuklarınıza iş, kendinize ihale, mahallenize artı hizmet kazandırabilme gayretleriyle meşgulsünüz. Açıkcası   İlçede, ülkede neler olmuş, CHP iktidar olabilecek mi, bunlar sizi pek ilgilendirmiyor. Sizler toplumun değil, kişisel çıkarlarınızın peşindesiniz. Yani özetle; ” Bana dokunmayan yılan bin yaşasın” diyorsunuz.

Ak Parti ile ilgili eleştirilerime gelince; geçmiş dönemde hepinizin de bildiği gibi Artvin’de Cengiz Holding tarafından katledilmek istenen orman arazisini, 2013 yılına damga vuran ve asla unutmayacağımız Gezi olaylarını, 17-25 Aralık ayakkabı kutularını, Bakara  ile makara geçen bakanı, çözüm sürecini, Başkanlık sistemini, cinsel istismar ve bir çok olayları yazdım. Görmek  okumak isteyenler görebilir, okuyabilir. Fakat amacı sadece eleştirmek olursa birilerinin, hele birde koltuklarında rahatsız ediyorsam bu insanları işte o zaman “düşmanımın düşmanı dostumdur” felsefesi yer ediyor beyinlerde.

İstanbul Gazetem Türkiye’nin Gazetesi olma yolunda tarafsızlık ilkesiyle hızla yürümektedir. Eleştirilerinize her zaman açığım. Fakat çözümlerinizi de söylemek şartıyla.

Her zaman dediğim gibi ”sürç-i lisan ettiysek affola” …  

 

Varol KISA 

 

 

İSTANBUL GAZETEM GAZETESİ “Türkiye’nin Gazetesi”

Türkiye’nin her yerindeyiz.Abone olun gazeteniz kapınıza gelsin!

İstanbul Gazetem’in dağıtımı, posta yolu ile sağlanmaktadır.

İhbar Hattı : Varol Kısa (0535 248 40 23)

REKLAM İLAN OFİS : 0546 875 56 05

Bir cevap yazın