Varol Kısa “Sarıyer, Şişli, Beşiktaş, Kağıthane”

31 mart 2019 Yerel Seçimlere sayılı günler kaldı . Belediye başkan adayları artık hemen hemen kesin olarak belirlendi. Gel gör ki ilçelerdeki sesler dinmiyor. Her partide memnun olmayan bir kesim mutlaka var. Kimi sesini çıkarttı. Kimi sessizce kabullendi.

Peki bir gazeteci gözüyle Sarıyer, Şişli, Beşiktaş ve Kağıthane nasıl görünüyor.

SARIYER

Önceliği yaşadığım ilçe Sarıyer siyasetinden bahsetmek istiyorum. CHP adayı mevcut başkan ve tabii iki dönemdir görevde olma başarısını gösteren Şükrü GENÇ ile yola devam ediyorlar.

Başkan GENÇ gerçekten partili partisiz herkesin gönlüne taht kurmuş bir isim olarak dikkati çekiyor. Mahallelerde onun ismi sevgi ile anılıyor. Bu da hem mevcut başkan olması hemde bu kadar sevgi görmesinden dolayı yine favori gösteriyor. Hizmetlerini anlatmaya gerek yok. Sarıyer ilçesini ziyaret eden her vatandaşımız net bir gözle görebiliyor ve tebriklerini bildiriyorlar. Bu seçimde Başkan GENÇ‘in değil rakiplerinin işi zor görülüyor.

AK Parti ise belkide uzun yıllar sonra ilk defa bu seçimde daha istekli ve doğru görülen adımlarla yola devam ediyor. Sarıyer İlçe Başkanları Salih Bayraktar’ı aday göstermeleri beklenen bir hamleydi. Özellikle benim yazılarımda bahsettiğim tek isimdi zaten. Mücadeleci ve hırslı kimliği ile öne çıkan Bayraktar görülen o ki çok çalışanın kazanacağı bir seçim için çalışmalarına hız verdi. Arada ki 25 bin farkı kapatmak ve kazanmak kolay olmasa gerekir …

DİĞERLERİ

Aslında Sarıyer’de iki parti ve diğerleri olarak kabul edilen bir seçmen kitlesi var. Her seçimde değişken oy oranları ile bu seçimin asıl kazananını işte bu diğerleri belirleyecek. Yukarıda yazılı iki isimden biri kim bu diğerlerini yanına almayı başarırsa işte kırmızı kurdeleyi o göğüsler. ….

ŞİŞLİ

İşte bıçak sırtı gibi bir ilçe. Fakat sonucu kolay bir ilçe Şişli.

Görüntüde eski Başkan Sarıgül her ne kadar DSP adayı olarak oyların bölüneceği veya kazanacağı gibi görünse de, dün basın açıklamasını canlı dinlediğim CHP adayı Muammer Keskin kesin , geçen yerel seçimde olan % 61 oy oranını daha yukarı çıkartarak kazanır ve bayrağı Mevcut Başkan Hayri İnönü’den devralır.

DİĞERLERİ

İşte sürprizi yapacak olan sadece ve sadece diğerleridir. bir çok seçimde görülmüştür ki , iki sol partinin çekişmesinde sağdan gelen bir parti kazanır. Özellikle ANAP döneminde bunları bir çok ilçede görmüştük. şimdi sırada Şişli olabilir mi? Derseniz … Neden olmasın derim. Seçmenini bir anlık karar değişikliği diğerlerine pasta önünde mumları üfle doğum günün kutlu olsun mesajı verir.

Şişli’de neden adayları anlatmaya gerek duymuyorum zaten Türkiye gündeminin en iyi tanıdığı isimler olduğu için bahsetmek bencede gereksiz olacaktır.

başarılar dilerim. …..

BEŞİKTAŞ

Banko dediğimiz ilçelerden biri Beşiktaş. CHP kalesi ve asla bırakmayacak bir seçmen kitlesinin olduğu, bunu çok iyi bilen genel merkezin’de istediği gibi aday belirlediği ilçe Beşiktaş.

Fakat her rüyanın bir sonu vardır diye uyarmadan geçemeyeceğim ilçe Beşiktaş. Özelikle son yıllarda CHP için pek iç açıcı olayların olmadığı ilçede mevcut aday Rıza AKPOLAT çok çalışmalı çok. Önce borçları bitirmeye çalışacak. sonra küskünlerle barışacak. Ve inşallah zamanı kalırsa ilçesine hizmet edecek . Bu ilçenin tüm haberlerini basılı yayınımız İstanbul Gazetem gazetesinden zaten takip ediyorsunuz.

DİĞERLERİ

İşte diğerlerinin hiç şansı olmadığı ilçe Beşiktaş. Öyle ki Türkiye’yi son 16 yıldır yöneten AK Parti bile varlık gösteremediğine göre , diğerlerinin hiç şansı yok diyebileceğimiz ilçe Beşiktaş ilçesine noktayı koyarak Kağıthane’ye bir bakalım.

KAĞITHANE

CHP aday göstermediği ve İYİ Parti ile yola devam ettiği ilçe Kağıthane , adeta AK Parti kalesi görünümünde. Tek fark bir Beşiktaş veya Kadıköy değil. Kalelik bir yere kadar devam edeceği görülen Kağıthane ilçesine bir bakalım .

AK Parti güçlü bir ismi burada geri çekti . FAZLI KILIÇ. Gerçekten neden ? sorusunu ben bile sordum çoğu günler. Elbette siyasi partilerin iç hesaplarını bilemeyiz. Fakat Başkan KILIÇ aday olmayacağı CHP kulislerinde sevince sebep verdi .Artık maç yeniden başlıyordu.

Elbette siyasette an vardır. İşte öyle AN lardan biride Kağıthane’de yaşandı . Tam herşey güzel derken CHP Kağıthane için şaşırtıcı bir haber geldi. Genel Merkez orada aday çıkartmayacağını duyurdu. Gerçekten benim için bile bir şok edici haberdi. Önemli değildi. Çünkü tecrübeli siyasetçilerden oluşan CHP Kağıthane İlçesi el birliği ile İYİ Parti kurmaylarını destekleyecek ve yarışa devam edeceklerdi. Başarılar dileriz. Bakalım ne olacak.

DİĞERLERİ

İşte AK Parti burada devreye giriyor ve yeni adayı Mevlüt ÖZTEKİN ile inanılmaz bir hızda çalışmalara başlıyordu. Mahalleleri sokakları STK ve dernekleri çokdan ziyaret edip gönüllerde ismini yazdırmayı başarmıştı.

Gazeteci Varol Kısa der ki Başkan Mevlüt ÖZTEKİN‘e hayırlı olsun ….

dilerseniz bu köşe yazımızı bir not alın ve 1 Nisan 2019 günü bir bakalım . Analizimiz ve sohbetimiz ne kadar doğru çıkacak.

Bu arada beni canlı dinlemek isterseniz her gün VKİY TV isminde youtube kanalında sizlere seslenmeye devam ediyorum. Ayrıca seçim günü tüm ilçelerden ve illerden canlı yayın yapılacaktır. Bu kanalı kaydedin derim.

VKİY TV İÇİN TIKLAYIN

tüm okuyucularımıza ve izleyicilerimize teşekkür eder. Sizler için Hayırlı olmasını temenni ederim.

VAROL KISA ( Ailenizin Gazetecisi)

Bir cevap yazın