YSK ‘da SON DURUM

BİR KİŞİ TÜRKİYE’NİN GELECEĞİ İLE OYNADI

AK Parti YSK temsilcisi Recep Özel, sandık kurulu görevlilerinin hatasının (oy pusulalarının mühürlenmemesi) seçmen iradesini gasp etmemesi için YSK’ya gittiklerini belirterek “Oyları geçersiz saymak seçmen iradesine saygısızlık olacak. Bu nedenle YSK oyların geçerli sayılmasına karar verdi” dedi.

İşte bu açıklama tüm ulusal basında yer aldı. bir kişi seksen milyon nüfuslu Türkiye Cumhuriyeti’nin Hayır’lı geleceğini karartmıştı. YSK hükümetin sözcüsü olarak görecek ve bu teklifi hemen kabul edecekti. Hangi ara onaylandı yasalaştı bu istek kimse anlamadı. Dilekçe hazırda bekliyordu da, sandıkların açılması ile ilk dakikalarda HAYIR oyları önde çıkarsa heme servis edilecek imzalı kaşeli dilekçe onaylanmış dilekçe nereden çıkmıştı.

Hayır anlamadığım sekiz kere seçim kazananlar neden ve niçin korkmuştu. Böyle bir isteğe ne gerek vardı?

Sandıklardan milletin iradesi HAYIR çıkacaktı. Bunu herkes gibi birileride tahmin etmiş olacak ki; böyle bir hazırlık yapılmıştı. Şimdi ne oldu. Yüzbinlerce dilekçe YSK kapısında itiraz etti. 18 Nisan itibariyle itiraz süresi doldu. Şimdi ne olacak. Elbette onaylanmayacak dilekçeler. Fakat bir yerel basın sahibi olarak değil, Milli İradenin bir bireyi olarak diyorum ki; Çekinme sekiz defa kazanan , dokuz defa kazanır . Haydi gel tekrar sorarım . Evet mi? Hayır mı? . Bir kişi 80 Milyonun hayalini yıkacaksa bu Cumhurbaşkanı olsun, YSK ‘da hükümetin sözcüsü değil.

Haber:  İstanbul Gazetem / Varol Kısa

DESTEK OLMAK İÇİN TIKLAYIN .

Abone İstanbul Gazetem

Fecebook sayfamızda takip edebilirsiniz..

İSTANBUL GAZETEM GAZETESİ “Türkiye’nin Gazetesi”

ABONE OLUN, GAZETENİZ KAPINIZA GELSİN!

Türkiye’nin her yerindeyiz. Abone olun gazeteniz kapınıza gelsin!

İstanbul Gazetem’in dağıtımı, posta yolu ile sağlanmaktadır.

İhbar Hattı : Varol Kısa (0535 248 40 23)

REKLAM İLAN OFİS : 0546 875 56 05

Bir cevap yazın