0,9 oya iki milletvekili

0,9 oya iki milletvekili

 

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu ; partisine zarar vermeye devam ediyor. Özellikle parti tabanına, Türkiye seçmenine,  hiç bir açıklama yapmadan kararlar alan Kılıçdaroğlu bir ilki daha başardı.

0,9 oya iki milletvekili

Türkiye’de %10 barajını aşamayan bir partinin,  Kılıçdaroğlu sayesinde iki milletvekili çıkartmasını konuşuyor. İktidar dağılan “Millet İttifakı” nı konuşurken, daha yemin töreni bile bitmeden acele eden Saadet Partisine güvenerek ittifak yapan Kılıçdaroğlu şimdi ne diyecek? diye düşünmeyin, çünkü o kimseye açıklama gereği duymayan bir genel başkan. 
Kiminle isterse ittifak kurup, kimi isterse belediye başkanı ve milletvekili yapabilen bir genel başkan. Gazetecilikde sessizlerin sesi olmak diye bir kural var ise, bende CHP’li sessizlerin sesi olmak için diyorum ki ; Allah yar ve yardımcınız olsun sevgili CHP’liler. Elimden geleni yapacağım. 
Diyeceksiniz ki ne var?
Diyeceksiniz ki ne var? Doğru hiç bir şey yok. Cumhuriyet yok, Demokrasi yok, Özgür irade yok, ne olabilir ki zaten. Yıllar önce okuduğum bir haber köşe yazısında Barış Yarkadaş; Sarıyer’de Şükrü Genç aday olursa kazanılamaz” derken, Kılıçdaroğlu bu sözleri söyleyeni Milletvekili yaptı. Fakat bu sözlerin söylediği isim Şükrü GENÇ; Sarıyer’de AKP’ye tarihi bir fark atarak ikinci defa Belediye Başkanı oluyordu. Sadece bu bile “Ne yok ki ?” dedirtiyordu biz gazetecilere. 
Tabii her mağlubiyetten bir başarı çıkartan Kılıçdaroğu, 24 Haziran yenilgisinden çıkarttığı başarı gibi , iki milletvekilinin ayrılmasından da bir başarı çıkartacaktır.
Bu başarı yine Kılıçdaroğlu’na ait olmasından sonra, parti tabanı bu konuda ne yapacak? ne diyecek? Pazartesi İstanbul Gazetem gazetelerinde yer vereceğiz.
CHP, İYİ Parti ve Saadet Partisi’nin 24 Haziran seçimi öncesi kurduğu Millet İttifakı’nda, Demokrat Parti adayları İYİ Parti’nin listelerinden aday gösterilirken, Saadet Partisi’nin altı adayı da CHP listelerinden seçime katıldı.
Ancak Saadetlilerin adaylarından sadece Cihangir İslam ve Abdulkadir Karaduman milletvekili seçildi.
Millet İttifakı’na katılarak CHP listelerinden milletvekili seçilen Saadet Partili Abdülkadir Karaduman ve Cihangir İslam yemin töreni öncesi CHP’den istifa ederek Saadet Partisi’ne geçti. CHP’nin sandalye sayısı ilk günden 144’e indi.  İki isim, Meclis kayıtlarına da Saadet Partisi milletvekili olarak geçtiler.
 
Böylece CHP’nin milletvekili sayısı da 146’dan 144’e düşmüş oldu. Bu başarı sadece Genel Başkan Kılıçdaroğl’na ait oldu. Benim gördüğüm başarı budur.  Tabii anlayana….. devamı gelecek.

0,9 oya iki milletvekili / Haber Varol KISA

Bir cevap yazın