Çanakkale Şehitleri Unutulmadı

     AK PARTİ SARIYER

 

     GENÇLİK KOLLARI

 

Çanakkale Şehitleri Ak Parti Gençlik kolu başkanlı ve yeni başkan Muhammet Ali Tavukçuoğlu tarafından unutulmadı.Lokma dağıtımı ve mevlit okunarak ruhlarına şad edildi.Sarıyer Hacıosman metro çıkışında kurdukları standlarda lokma dağıtan gençler , akşam mevlit okutarak dualarla Çanakkale Şehitlerini andılar .Gençlik kolu yeni başkanı bu konu ile ilgili bir basın açıklamasında bulundu .

 

“Çanakkale iman dolu göğüslerin kurşunlara, mermilere karşı zafer kazandığı,ümmet olmayı başarmış bir milletin Dünya’ya karşı durduğu  yerdir. Çanakkale aslında bir ümmetin birleşmesiydi, tek vücut olmasıydı .Çanakkale emperyalizmin ölüme karşı gülümseyerek giden bir iradenin karşısında boyun eğdiği yerdir.

     Çanakkale’de sadece Türk Milletinin veya İslam Dünyasının değil   bütün bir insanlık tarihinin onur mücadelesiydi. Çanakkale’de hissedilen duygular bir ümmetin hissettiği duygulardı. Kürt, Türk, Arap, Çerkez demeden tüm Müslüman aleminin içten hissettiği duygulardı .

    Çanakkale’de yazılan destan sayesinde bu ümmet tekrar ayaklandı. Gençlik olarak hiç bir zaman bu ruhla yaşamaktan vazgeçmeyeceğiz ve bu birliği bozmaya çalışanların karşısında dik olarak duracağız. Ak Gençlik Sarıyer’in, icazeti aldıktan sonra yaptığı ilk iş de Cenabi Allah’in tevafuguyla aziz şehitlerimizin hayrına Sariyerli vatandaşlarımıza lokma dağıtmak oldu. Hak için yürüyüp, adaletle hizmet etmeye vira bismillah diyoruz.”

Muhammet Ali TAVUKCUOGLU

Ak Parti Sariyer Gençlik Kollari Baskani

 

 

 

 

 

 

 

 

sosyal medyalarda paylaşalım
error0

Bir cevap yazın