24 Kasım Öğretmenler günü HÜLYA GÜNTAŞ

24 Kasım Öğretmenler günü – HÜLYA GÜNTAŞ

24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜNDE ÖĞRETMENLERE MUTLU GÜNLER DEMEYİ ÇOK İSTERDİM…

   Türkiye Cumhuriyeti’nde son yıllarda ve son günlerde yaşanan açlık grevi ve tutukluluk halinin devam ettiği, atanamayan binlerce öğretmenin olduğu ve  darbe girişimi sonrasında çıkarılan KHK’lar ile 10 bine yakın öğretmenin görevinden uzaklaştırıldığı bir ortamda öğretmenler günü kutlaması nasıl yapacağım bilemiyorum.

    Eğitmeyi ve öğretmeyi temel görev edinen öğretmenler iktidar partisi döneminde adeta hedefteki insanlar olarak  görülmüş ve gösterilmiştir.

  Öğretmenlerin iş güvenceleri yok edilmiş, sözleşmeli öğretmenlik uygulaması ile insanca yaşamaları için gereken ücretler kısıtlanmıştır. Çocuklarımızın, gençlerimizin eğitilmesi için fedakarca ve gecesini gündüzüne katan öğretmenlerimiz hiçbir dönemde bu kadar baskı ve şiddete maruz kalmamıştır.

   Ülkemizde barışın sağlanması, özgür bireyin yaratılması, üretken, sorgulayan gençlerin yetişmesi için öğretmenlerimizin üzerindeki baskıya son verilip, diğer kamu personeline uygulanan ücretlerin öğretmenlere de uygulanması gerekmektedir. Olağanüstü halin olmadığı, KHK’lar ile ülkemizin yönetilmediği ve demokratik haklarımızın kısıtlanmadığı günlerde öğretmenler günleri kutlamak dileği ile…    

                                                         HÜLYA GÜNTAŞ

sosyal medyalarda paylaşalım
0
24 Kasım Öğretmenler günü HÜLYA GÜNTAŞ
Başa dön

Sosyal medyalarımızdan bizi takip edin

Facebook0
Twitter
Google+0
https://www.istanbulgazetem.com/24-kasim-ogretmenler-gunu-hulya-guntas">
LinkedIn132
Instagram187
PINTEREST
YouTube0
YouTube