Arnavutköy Belediyesi hakkında soruşturma

 

ARNAVUTKÖY BELEDİYESİ
ARNAVUTKÖY BELEDİYESİ

Abone olun İSTANBUL GAZETEM kapınıza gelsin!

İstanbul Gazetem Dağıtım Alanları:

İstanbul bölgesinde ki tüm devlet kurum ve kuruluşları,[Belediyeler ,Belediye Müdürlükleri,Hastaneler,Kaymakamlıklar,Sendikalar Ve Okullar)

İstanbul bölgesindeki tüm dernek ve dernek kurumları,Vakıflar,sosyal çalışma platformları,

Siyasi partilerin il ve ilçe başkanlıkları,İstanbul bölgesinde şirket kurum ve kuruluşları,

Türkiye’nin tüm illerine ve İstanbul’un  ilçelerindeki  mahallelerinde bulunan  abonelerimize….

İstanbul Gazetem’in dağıtımı, posta yolu ile sağlanmaktadır.

Yenilenen içeriği ile yeni çalışmalarımızda yer almak isteyen siz değerli okuyucularımız bizimle irtibata geçiniz.

ABONE KAYIT : Varol Kısa (0535 248 40 23) 

REKLAM İLAN OFİS : 0546 875 56 05

Telefon numaralarımızla irtibata geçip abonemiz olabilirsiniz .Veya hesap numaramıza yıllık abonelik bedeli 100 tl yatırdıktan sonra  istanbulgazetem@hotmail.com  adresimize mail göndererek ” Adınızı , gazetenizin gelmesini istediğiniz adresinizi ve telefon numaranızı ” göndermeniz yeterli olacaktır. Türkiye’nin her yerine Gazetemiz ulaşmaktadır.

İlginiz için teşekkür ederiz. 

Abonelik ve destekleriniz için

HESAP NUMARAMIZ

YAPI KREDİ /Varol Kısa

Ferahevler Şubesi / Şube no: 1139

Hesap no: 89757664

IBAN: TR23 0006 7010 0000 0089 7576 64

 

ARNAVUTKÖY BELEDİYE HABERLERİ 

Hayvan severler isyan etti .Kısa bir sürede yüzlerce mail aldığımız olayın mahkeme aşaması için savcılığa başvuran hayvan severler isyan etti.

İŞTE  BAŞVURU DİLEKÇELERİ VE SEBEBİ

İstanbul Valililik Yüksek Makamına,

Arnavutköy Belediyesi,”Bakımevi, veteriner hekimi, kısırlaştırma ve tedavi koşulları” olmadığı halde, yasaya aykırı olarak 06.06.2016 tarihinde sahipsiz küpeli-küpesiz köpekleri 34 VY 7291 plakalı araçla toplamıştır. Araca zorla bindirilirken ağzından kan gelen köpekler mevcuttur. Toplanan köpeklerin akıbeti meçhuldür.

Ekli yazıda Hayvanları Koruma Kanunu Uygulama Yönetmeliğinin 7. Maddesinde görüleceği gibi, sahipsiz hayvanların hangi koşullarda toplanıp ne işlemler yapılacağı açıkça belirtilmiştir. Bu koşullar olmadığı halde bu hayvanları toplamak yasaya aykırıdır. Ayrıca, yasa, uyuşturucu ilacın sadece veteriner hekim tarafından uygulanacağını hükme bağlamış olmasına rağmen, bu belediye görevlilere yasaya aykırı olarak uyuşturucu ilaç kullandırmıştır.
Bu bağlamda;
1. Arnavutköy Belediye Başkanı hakkında soruşturma açılıp, İçişleri Bakanlığı Mülkiye Teftiş Kuruluna ve Başbakanlık Teftiş Kurulu Başkanlığına bildirilmesini, tüm çalışanların ifadelerinin alınmasını,

2. Toplanan hayvan sayısı kadar belediyeye idari para cezası verilmesini,

3. Toplama işini yaparak görevi kötüye kullanan ekibin görevden uzaklaştırılmasını,
4. Belediyenin, küçük ölçekli bir kısırlaştırma merkezi yapması, hayvanların toplanması için eğitilmiş ekip oluşturmasının sağlanmasını,

5. Yasaya aykırı olarak veteriner hekim bulundurmadan uyuşturucu madde kullanan belediye ekipleri ve bu emri verenler hakkında idari ve adli işlem yapılmasını,

6. Diğer bütün belediyelere bu tür yasa dışı toplama yapmamaları için İl Hayvanları Koruma Kurulunca uyarı yazılarının gönderilmesini, Orman Su İşleri Müdürlüğünün belediyelerin icraatını takip etmeleri ve gerektiğinde soruşturma açmalarının sağlanmasını talep ediyoruz.
Müracaatımıza ilişkin 4982 ve 3071 sayılı yasalar gereği bilgi ve cevap verilmesini emir ve müsaadelerinize saygılarımla arz ederim.

Ad Soyad: FATMA ÖGRETIR, EDA BAHADIR, MEHMET BİLGEN , GÜLSEN UGAN , MUSTAFA DEMİRCİOĞLU, BURÇAK KOÇAK , SEVGİ OKTAY

Dayanak: 5199 Sayılı Hayvanları Koruma Kanunu Uygulama Yönetmeliği, 5996 Sayılı Veteriner Hizmetleri, Bitki Sağlığı, Gıda Ve Yem Kanunu, 5237 Sayılı Türk Ceza Kanunu, Gıda, Tarım Ve Hayvancılık Bakanlığı Gıda Ve Kontrol Genel Müdürlüğü 78581767-325.20.02-35452 Sayılı Yazı
Bilgi ve Gereği için: BİMER, Başbakanlık Teftiş Kurulu Başkanlığı, İçişleri Bakanlığı Mahalli İdareler Genel Müdürlüğü, Valilik, Kaymakamlık, Orman Su İşleri Bakanlığı, Orman ve su İşleri Bölge ve Şube müdürlüğü, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı ve ilçe müdürlüğü, Basın kuruluşları, STK’lar

 

Belediye Başkanı A.Haşim BALTACI

1965 yılında doğan Ahmet Haşim Baltacı, Trabzon’un Çaykara İlçesindendir.

1969 yılından itibaren Arnavutköy’de ikamet etmekte olan Ahmet Haşim Baltacı,  ilk öğrenimin ardından, 1983 yılında İstanbul İmam Hatip Lisesi’ni bitirdi.

İstanbul Üniversitesi Fen Fakültesi Astronomi ve Uzay Bilimleri Bölümündeki kısmi eğitimin ardından, Yıldız Teknik Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Makine Bölümü’nden 1989 yılında mezun oldu.

Askerliğine 1991-92 yılları arasında Ankara Polatlı Topçu Okulunda başlayarak, Hatay-Kırıkhan Endüstri Meslek Lisesi’nde Yedek Subay olarak görevini tamamladı.

Çeşitli konularda kurs ve seminerlere katılan Ahmet Haşim Baltacı, iş hayatında; mühendislik, tekstil, gıda ve iletişim sektörlerinde işletme sahibi ve yönetici olarak çalıştı.

Birçok sivil toplum kuruluşlarının çalışmalarında aktif olarak yer aldı. Refah Partisi ve Fazilet Partisi’nde yönetici ve Belde Başkanlığı görevlerinde bulundu. Ak Parti’nin kurulmasıyla birlikte, Arnavutköy Kurucu Belde Başkanı olarak görev aldı.

28 Mart 2004 Yerel Seçimlerinde Ak Parti’den Arnavutköy Belde Belediye Başkanlığı’na seçildi. 29 Mart 2009’da tekrar seçilerek ilçe olan Arnavutköy’ün ilk Belediye Başkanı oldu.  30 Mart 2014’de yapılan Mahalli İdareler Genel Seçiminde de tekrar Belediye Başkanı seçildi.

Halen Marmara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Kamu Yönetimi Bölümü, Mahalli İdareler ve Yerinden Yönetim Programında Yüksek Lisans eğitimine devam etmektedir.

Ahmet Haşim Baltacı, evli ve beş çocuk babasıdır.

 

Bir cevap yazın