Arnavutköy’de köpekler katlediliyor!

Arnavutköy’de köpekler katlediliyor!

Arnavutköy Belediyesi kendi sitesinde “UNUTMADIK” diyerek, sokak hayvanlarına yapılan yardımları yayınlarken bir ikilem yaşandı. Çünkü hayvan gönüllüleri, ihbar üzerine gittikleri Arnavutköy İmrahor Mahallesi’ndeki bir gecekondunun bahçesinde onlarca köpek ölüsü ile karşılaştı. Ölen hayvanların Pitbull cinsi olduğu ve gecekondunun içinde de bağlı cins köpekler olduğu belirlendi.

 

Gönüllülerin  açıklamasında,  içerideki köpeklerin kurtarılması için Arnavutköy Kaymakamlığı’na ve ilçe tarım ve hayvan müdürlüğüne başvurdu. Emniyet yetkililerin ve belediye görevlilerinin de bulunduğu olay yerinde,  bir mama poşeti bulan gönüllüler üzerinde yazan numaradan köpek satışı yapan bir şahsa ulaştı. Hayvanların cins olması ve vücutlarında dövüş izi olması, akıllara köpeklerin satıldığı ve dövüştürüldüğü ihtimallerini getiriyor. Mahalle halkı, evin yakınında bulunan dereye birçok köpek cesedi atıldığını iddia etti. Yetkililer ölen hayvanların ve bağlı olan hayvanların bulunduğu evin sahibini tespit etmeye çalışırken yanlarına gelen kendisini emlakçı olarak tanıtan birinin “Evin sahibini tanıyorum.” demesi üzerine olay seyri değişti.

Detaylar geliyor…

ARNAVUTKÖY  BELEDİYE İNTERNET SİTESİ HABERİ 

Arnavutköy Belediyesi Sokak Hayvanlarını Unutmadı

Soğuk havalarda yiyecek bulma sıkıntısı yaşayan sokak hayvanlarını unutmayan Arnavutköy Belediyesi, ilçenin çeşitli noktalarına mama bıraktı.

 

Arnavutköy Belediyesi, soğuk havalarda sokak hayvanlarını unutmadı. Sokak hayvanları için Hadımköy, Durusu, Balaban ve Tayakadın gibi birçok noktaya mama bırakıldı.
İstanbul’da kar yağışının etkili olduğu bugünlerde, belediye ekipleri yaşanabilecek olumsuzluklara karşı da seferber edildi. Vatandaşların kardan olumsuz etkilenmemesi için çalışmaları sürdüren Arnavutköy Belediyesi, sokak hayvanlarının da kar ve soğuktan zor durumda kalmaması, yiyecek sıkıntısı çekmemesi için bir dizi tedbir aldı.

Güncelleme Tarihi : 26.01.2017

Fecebook sayfamızda takip edebilirsiniz..

İSTANBUL GAZETEM GAZETESİ “Türkiye’nin Gazetesi”

ABONE OLUN, GAZETENİZ KAPINIZA GELSİN!

Türkiye’nin her yerindeyiz. Abone olun gazeteniz kapınıza gelsin!

İstanbul Gazetem’in dağıtımı, posta yolu ile sağlanmaktadır.

İhbar Hattı : Varol Kısa (0535 248 40 23)

REKLAM İLAN OFİS : 0546 875 56 05

İSTANBUL GAZETEM www.istanbulgazetem.com

   

 

Bir cevap yazın