Asker gönderirken BUNLAR YASAK

Asker gönderirken BUNLAR YASAK 

 Asker uğurlama sırasında her zaman bir can kaybı ,yaralanma ve maddi zarar veren ateş açma eylemine nedense dur diyemiyoruz .Mutlu günü “Kara gün” yapan maganda terörü nedir ve nereden çıktı ? İstanbul Gazetem bu konu ile ilgili Sarıyer İlçe Emniyet Müdürü Ercan Çamırcı’dan bilgi aldı .
 
 Konvoylardan birinde katılımcı eylemcilerle sohbet ettik . Sorunları sıraladık . 
– Konvoyda ehliyetsiz gençler araba kullanıyor . 
-Konvoylarda silah ile ateş açılıyor .
-Konvoylar trafiği tıkıyor ,yolları kesiyorlar .
 
Konvoyda bulunan kişilerin cevapları 
-Araç konvoyunu polis durdurmuyor ,ehliyetsiz olduğumuzu kimse bilmiyor ki ,ne sakıncası var kullanmayı biliyoruz .
-Silah kuru sıkı Varol bey zarar vermez .
-Gece sakin yolları kapatıyoruz . Eğlenmeyelim mi ? Askere Mehmetçik yolluyoruz .Biraz toleransımız olmasın mı? 
 
 

BU SORULARIN YETKİLİ AĞIZDAN ASIL CEVABI 

 

 Sarıyer Emniyet Müdürü Ercan Çamırcı , bu cevapların mantığa uygun olmadığını dile getirirken ,kanunende bunlara izin verilmediğini ,yasal işlemlerin uygulandığını anlatırken soruların cevabını şöyle sıraladı .
 -Konvoylar Trafik kontrol ekibimizce mutlaka kontrol edilir .Ehliyetsiz vatandaşlarımıza yasal işlem yapılır .Bu algı kesinlikle yanlıştır .
 
-Silahlı eylemlerin hepsi (kuru sıkı ) dahil yasaktır .Halkımız bu konuda şehir efsanesi bir algı yaratmaktadır .
 
-Konvoyların gece geç saatte dahi olsa trafiği tıkaması bir cana veya bir çok cana sebep verebilir . Hasta taşıyan bir Ambulans yolda kaldığında saniyelerin önemli olduğu taşınan yaralının hayatını kaybetmesine sebep oluyorlar . İtfaiye araçlarımız aynı şekilde olay mahalline yetişemiyor .
 
Bunların hepsi vicdanen ve kanunen yasaktır . Lütfen asker konvoyları artık bu sorunları bile bile yaşatmasın .her uğurlama bir can kaybına sebep verirken böyle akla uygun olmayan mantıksız inanışlarla bir başka ailenin ocaklarını söndürmesinler . Emniyet güçleri her yerde olamaz .Bizlerin istediği halkımızın bizler için 3. gözümüz olsunlar ve “155” aramaktan çekinmesinler .Bu olayları bizlere bildirmeleri ihbarcı değil , bir veya bir kaç canın kurtarıcısı kahramanlar  yapar onları . Halkımız bilinçli bir şekilde bu törenleri yerine getirirse herkesin işi kolay olur ve mutsuzlukla değil mutlu sonla biter .  Duyarlı halkımız “155” aramaktan çekinmesin . Hiç bir şekilde kimlikleri açıklanmaz .
 
İstanbul Gazetem olarak tüm halkımızdan ricamız Askerlerimizi ateş etmeden ,trafiği tıkamadan ve başka ailelerin ocağını yakmadan uğurlama törenlerimizi gerçekleştirelim .
Haber İstanbul gazetem / VAROL KISA