Başar Biberoğlu ile Gündem

“Sarıyer’in sevilen iş adamı ve önde gelen siyasetçilerinden Ak Parti’li “Başar Biberoğlu” ile son zamanlarda yaşanan terör olaylarını, yaşadığımız acıları verdiğimiz şehitler ile ilgili görüşlerini konuştuk.

Halkımıza verdiği mesajı İstanbul Gazetem olarak sizlerle paylaşıyoruz.”

 

Tüm vatandaşlarımızın birer polis, birer asker gibi gözlerini, kulaklarını dört açmalı ,bir güvenlik gücü gibi davranmalıdır . Şüphelendiği ,gördüğü,duyduğu durumu emniyet güçleri ile paylaşmalıdır. Bu konuda bireysel hareketten kaçınılmamalıdır.

Bu vatanı , bulunduğu semti, mahalleyi veya şehri kendi evi gibi görmeli ve her türlü olumsuzluğu olağan dışı davranışları ,hareketleri ,bir polis ,bir asker gibi takip edip ,gerekli kanaatten sonra hemen en yakın güvenlik güçleri ile paylaşmalıdır.

”BANA DOKUNMAYAN YILAN,BİN YIL YAŞASIN” zihniyetinden kesinlikle kaçınılmalıdır. Çünkü o yılan muhakkak sana dokunmasa da, bir diğerine dokunabilir.Bu dokunacağı bizlerin canından biri olacağı gibi hiç tanımadığımız bir ailenin ocağına düşme ihtimalini düşünerek vicdani görevimizden kaçmamamız gereklidir.Bu ihtimalleri aklımızdan çıkarmamalıyız.

 

Ülkemizde yaşanan bu üzücü terör olaylarında hepimiz bir olmalıyız. Atatürk’ün Sakarya Muharebesi sırasında söylediği şu kelimeleri aklımızdan hiç çıkarmamalıyız.

”HATTI MÜDAFAA YOKTUR, SATHI MÜDAFAA VARDIR.O SATIH BÜTÜN VATANDIR ” bu bilinçle tüm vatan toprağımızda yaşayan vatandaşlarımızın can ve mal güvenliği için lütfen bu vicdani görevlerimizi yerine getirelim.

 

Ülkemizin son günlerde yaşadığı acı olayları bir daha yaşamamayı, daha huzurlu ve mutlu günleri paylaşmayı dilerim.

 

 

Sevgi ve saygılarımla

Başar Biberoğlu

İş Adamı – Siyasetci

Bir cevap yazın