Bedaş artık halkı bıktırdı

BEDAŞ
BEDAŞ

İstanbul Gazetem Bedaş dosyası 

 

İstanbul’un Avcılar, Bağcılar, Başakşehir, Bakırköy, Beşiktaş, Büyükçekmece, Esenler ve Küçükçekmece ilçelerinde, teknik arıza nedeniyle elektrik kesintisi yaşandığı bildirildi.

Boğaziçi Elektrik Dağıtım AŞ’den (BEDAŞ) yapılan açıklamada, Türkiye Elektrik İletim AŞ (TEİAŞ) işletimindeki enterkonnekte sisteminde teknik arıza meydana geldiği belirtti.

HALK MAĞDUR ..

Elektrik kesintilerine karşı bir özür dileyerek kurtulan veya arıza teknik arıza diyerek kurtulan BEDAŞ’tan vatandaş 5 gün elektrik faturasını ödemez ise kurtulamıyor. Onlarda özür dilesin. Onlarda teknik arızaya uğrasın .Oldu ya adam işsiz kaldı .

Aylardır yayınladık .Elektrik ,su ,doğalgaz , internet faturalarında uygulanan insanlık dışı açma kapama bedeli alımını .

Ve sakın işsiz kalmayın .Çünkü işsiz kalırsanız bu faturalardan birini ödemezseniz .Kesiliyor ve 15 gün içinde aboneliğiniz iptal ediliyor .

Kurumların birinden gelen mail ‘e göre ihaleye verdikleri şirketin suçuymuş ..Vay be o zaman ihaleye verdikleri şirket bir sabah artık TÜRKİYE ‘ye elektrik vermiyoruz derse kabul görecek mi?Artık ulusal basın dahi bu konuda yayın yaparken birileri hala sessiz kalması da ayrı bir boyut getiriyor yaşananlara …

7’den 70’e toplumun tüm kesimini ilgilendirenTüketici Kanunu’nun uygulama yönetmelikleri tamamlandı. Elektrik, doğalgaz, internetşirketlerinin aç-kapa kazancına neşter vurularak, faturada çifte cezanın önüne geçiliyor. Şirketler, faturasını zamanında ödeyemeyen vatandaştan gecikme cezasının yanında açma-kapama, tazminat gibi ücretler talep edemeyecek. yeni yılda bitiyor

5 faturada toplam 140 TL’yi buluyordu

Vatandaş, mevcut uygulamada doğalgaz faturasını ödeyemediğinde yaklaşık 30 lira, elektrikte 20, suda 30, telefonda 40, internette 20 lira açma parası ödemek durumunda kalıyor. Gümrük ve Ticaret Bakanlığı, Tüketici Kanunu’nun uygulanmasına yönelik yönetmelikleri büyük oranda tamamladı. Bu kapsamda hazırlanan Abonelik Sözleşmeleri Yönetmeliği ile yeni yıldan itibaren şirketlerin bu keyfi uygulamaları sona erecek. Yönetmelikle birlikte dağıtım şirketleri, tahsilat yapan şirketler tüketiciden faturası dışında herhangi bir bedel isteyemeyecek. Buna göre, 1 aylık gecikmenin ardından kesme ihbarı yapıp, hemen ardından şalteri indiren firmalar, bu işlem için para talep edemeyecek. Yapılan incelemelere göre, elektrikte 4 aboneden 1’i, doğalgaz da 3 aboneden 1’i, suda her 5 aboneden 1’i faturasını geciktiriyor.

İSTANBUL GAZETEM / YAŞAM 

 

 

Bir cevap yazın