Beşiktaş Belediyesi Kapıları KAPATtı

 

Cevdet Bayram içeri alınmadı
BEŞİKTAŞ BELEDİYESİ NEREYE KOŞUYOR

  İstanbul / Çırağan Caddesinde Beşiktaş Belediyesi Meclis toplantısı Temmuz ayı birinci birleşimi gerçekleştirildi.

 Bina önünde “Ihlamur Parkı Dayanışma” üyeleri parkın son durumu hakkında bilgi alabilmek için Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazinedar’dan randevu talep edebilmek için bekliyordu.

 IHLAMUR PARKI SORUNU NEDİR?

Ihlamur Parkı Dayanışması, 21 Haziran tarihinde taşeron bir firma tarafından etrafı demir çitlerle çevrilmeye başlanan Ihlamur Parkı’nı bu sabah da savunmaya devam etti. Çalışmaların son aşamasında demir kapılar yerleştirip parkı halkın erişimine kapatmaya çalışan firma engellendi. Yaşam alanını savunan mahallelinin direnişi sürüyor.

İçinde yaşlı ağaçlar ve Osmanlı döneminden kalma dikili yaşlar bulunan, “Ihlamur Parkı” olarak bilinen arazi 1. Derece kültürel ve doğal SİT alanı statüsünde. Dolayısıyla, Ihlamur Parkı Dayanışması üyeleri bu alanın zamanında özelleştirilmiş olmasının hukuksuzluğuna dikkat çekiyor. 28 Haziran günü ilgili Kültür Varlıklarını Koruma Kurulu’yla görüştüklerini aktaran dayanışma üyeleri, kurulun bayramdan sonra SİT alanının özelleştirilmesiyle ilgili suç duyurusunda bulunacağını belirtti.

Ihlamur Parkı Dayanışması üyeleri, yaşam alanlarını korumak için mücadelelerinin süreceğini, bu akşam yine mahalleliyle iftar vaktinde yeryüzü sofrası kuracaklarını belirtti.

Bu sırada sebebi bilinmeyen bir şekilde giriş kapısı kapatıldı. İçeri girişler yasaklandı. Beşiktaş Belediye Başkanı kendisini seçen Beşiktaşlılarla arasına demirden bir perde örmüş ,kapıda duran vatandaşları hiçe saymıştı. Misafir olarak gelen konsolosluk yetkililerini yolculamak için kapıya çıkan Hazinedar’a üyeler açıklama beklediklerini söyleseler de , Hazinedar kalabalığı görmemiş gibi davranarak misafirlerini yolculadıktan sonra içeri girdi.   Bunun üzerine vatandaştan sert tepki gelerek “İSTİFA” sloganlar atılmaya başladı .

  Meclis toplantısına girmek için gelen İBB ve Beşiktaş Meclis Üyesi Cevdet Bayram kapıdaki görevliye seslenerek kapıyı açmasını istedi. Gelen cevap tüm kalabalıkta şok etkisi yarattı.

“Sizi içeri alamam” 

  Beşiktaş Belediye Meclisi, basına karşı girme yasağı , Halka karşı girme yasağı uygulayan Türkiye’deki tek belediye olma ünvanına yenisini ekliyordu. Beşiktaş belediyesi nereye koşuyordu.

  Görevli sizi içeri alamam diyerek cevap verdi .Bunun üzerine sesini yükselten Bayram ” Ben Meclis Üyesiyim diyorum , aç şu kapıyı , sen kimsin” diyerek  haklı tepkisini gösterdi. Beşiktaş yerel seçimlerinde 2014 yılında seçilmiş meclis üyelerine karşı yasak getiriyordu. Görevli “amirime sormalıyım” diyerek ikinci “GAFI” gerçekleştirdi. Amiri olarak gördüğümüz bir kişi tarafından İBB ve Beşiktaş Belediye Meclis Üyesi Cevdet Bayram içeri alındı. …Cevdet Bayram çıkışta bir açıklama yapmadı. Haber Detayları geliyor!!! 

 

İSTANBUL’UN TEK GAZETESİ İSTANBUL GAZETEM GAZETESİ

İstanbul Gazetem  her haberi yerinde ve belgeleriyle yaptı. İşte bu yüzdendir ki İstanbul okuyucuları gazetesini seçti. Reklam gazetesi , şantajcı gazete , yandaş gazete gibi ünvanlarla anılan yerel gazetelerin yerine ” Haberi yerinde ve doğru yazan gazete ” ile “Kendilerine en yakın isim Varol KISA ” yı tercih ettiler. İstanbullular  artık “İstanbul Haberlerini, İstanbul Büyükşehir Belediye etkinliklerini, haberlerini ” İstanbul Gazetem VAROL KISA ‘dan takip ediyor .

Abone olun İSTANBUL GAZETEM kapınıza gelsin!

İstanbul Gazetem Dağıtım Alanları: Türkiye’nin her yerindeyiz.

İstanbul Gazetem’in dağıtımı, posta yolu ile sağlanmaktadır.

ABONE KAYIT : Varol Kısa (0535 248 40 23) 

REKLAM İLAN OFİS : 0546 875 56 05

Abone olacağınız gibi , yayın hayatımıza devam etmemiz için gizli destekçimiz olabilirsiniz. Siz istemedikçe, isimler ve kurumlarınız açıklanmayacaktır.

HESAP NUMARAMIZ

YAPI KREDİ /Varol Kısa

Ferahevler Şubesi / Şube no: 1139

Hesap no: 89757664

IBAN: TR23 0006 7010 0000 0089 7576 64

 

EN ÇOK OKUNAN HABER

CEMAL CANPOLAT

Bir cevap yazın