BEŞİKTAŞ’IN YENİ PRENSİ “RIZA AKPOLAT”

Gazetelerin veya gazetecilerin görevi, halkın merak ettiklerini ve aynı zamanda soramadıklarını sormaktır. Diye düşünerek sizlere bu yazımı hazırlıyorum.

BEŞİKTAŞ’da NE DEĞİŞTİ?

2014 yerel seçimlerinde Murat Hazinedar ismini duyan CHP Beşiktaş, Beşiktaşlılar ve elbette biz basın mensupları şaşırmıştık. Kimdi bu Murat Hazinedar? Nereden geldi? kimin nesi?

Bu sorular cevaplanmadan 30 Mart 2014 yerel seçimleri olmuş ve Başkanlık koltuğuna oturan Hazinedarın hazin hikayesi 2018 yılının başlarında görevden uzaklaştırma kararı ile son buluyordu.

ÖRGÜT SESSİZ KALDI!

Hazinedarın bu hazin sonu, dönemin İlçe başkanı Sebahattin ÖZTÜRK tarafında taşın altına eli koymak değimini yerine getirmenin zamanı olduğu düşüncesi ile, ilçeden bir belediye başkanı olmalı mantığı gündeme geliyor ve aday adayı oluyordu. sokaklar ve örgütte bir sessizlik hakimdi. sonuçta Meclis üyelerinden Tahir Doğaç vekil başkan olarak göreve devam etmeli kararı çıkmıştı. 2019 seçimleri sıkı tutulmalıydı.

GEL GÖR Kİ NELER OLDU BEŞİKTAŞ’da

Elbette mevcut İlçe başkanının, belediye başkanı olma çabası; diğer aday adayı olmak isteyecek siyasi kimlikli kişilerinde iştahını kabartıyor ve Beşiktaş’da 14 aday adayı bir anda gündeme geliyordu. Beşiktaş2ın bilinen ve emekçi aday adaylarının yanında, eski milletvekilleri ve tabii dışarından aday adaylarıda kolları sıvamıştı bil.

26 EKİM 2018 SÜRPRİZ GÜN

Herkes artık mevcut ilçe başkanının şansı çok yüksek görürken; hatta kendisi bile . bir anda bir genç adam 26 ekim tarihinde , biraz çekingen, biraz mahçup CHP Beşiktaş İlçe Binasının içeri giriyor ve “Aday adaylığı ” başvurusunu yapıyordu. İçeride bir sessizlik ve kimdi bu aday adayı. Bir çok eski örgüt üyesi birbirlerine soruyordu.

GİTTİ HAZİNEDAR, GELDİ AKPOLAT

Yine bir 28 rakamı karşımıza çıktı. Her halde Akpolat’ın uğurlu sayısı 28 dir veya bu yazıdan sonra olacaktır.

28 Ocak 2019 günü CHP genel Merkezi Beşiktaş Adayımız RIZA AKPOLAT dedi. Kimsenin tanımadığı ve ilçeden olmayan Akpolat tüm örgütün kafasında soru işareti yaktı. Yine aynı senaryo yaşanacak mı?

Hazinedar’dan sonra yine ilçe dışından bir isim ve bu sefer belgeli. Adayın karnesinde Bahçelievler İlçe Başkanlığı vardı. Öyle ki 2013 yılında belediyesi kazanılacak hayalleri dolu ilçe başkanı AKPOLAT’ın döneminde , için bir yerel basın şöyle bir yazı yayınlamıştı .


Belediye başkan aday adaylığı ve meclis üyeliği aday adaylığına yoğun talep yaşanan Cumhuriyet Halk Partisi Bahçelievler İlçe Örgütü, önümüzdeki yerel seçimlerde belediye başkanlığını almakta kararlı. “

HAZİNEDAR REKORTMENDİ ! PEKİ YA AKPOLAT ?

Ne değişmişti ki ; Beşiktaş’a Bahçelievler’den geldi. Hayalleri mi bitmişti .Yoksa şimdi Beşiktaş’da mı hayal kuracaktı. Asıl sorun % 76,26 ile türkiye rekortmeni Hazinedar’ın oy oranına gelebilecek veya geçebilecek miydi?… Adaylığı açıklandıkdan sonra Meclis Üyesi Listesi hazırlanmaya başladı.

DEVAMI GELECEK . BİZDEN AYRILMAYIN …. BİZ KİM MİYİZ. HALKIMIZ BİZE (AİLEMİZİN GAZETECİSİ) veya İSTANBUL GAZETEM diye seslenir….. Güzel günler dilerim BEŞİKTAŞ

Haber ve köşe yazısı VAROL KISA

CANLI ANLATIMLA VKİY TV DEN İZLEYEBİLİRSİNİZ

Bir cevap yazın