Beşiktaş’ta CHP aracına saldırı

Beşiktaş’ta CHP aracına saldırı

Sosyal medya sayfamda bir yorum geldi “YAZIK” diye, ben biraz daha geliştirerek “YAZIKLAR OLSUN” demek istiyorum. Hani söylemlerimizi bir, davamız terörse yolumuz bir, kınama ve lanetleme de birdik. Yazıklar olsun ki halen acıdan pay çıkartmak isteyenler var bu ülkede. Elbette normaldir Adapazarı depreminde ölenlerin evini,üzerindeki değerli eşyaları çalanları görmedi mi bu ülke, ben neden şaşırıyorum ki.

 

İstanbul Beşiktaş’ta  peş peşe meydana gelen, 38 kişinin şehit düştüğü 14’ü ağır 155 kişinin de yaralandığı hain terör saldırılarını protesto etmek için İstanbul’un her köşesinden gelen vatandaşlar patlamanın olduğu noktaya çiçek bıraktılar dualar okudular. Beşiktaş’taki saldırıları protesto etmek ve şehitleri anmak üzere CHP İstanbul örgüt üyeleri de olay yerine gelerek acıları paylaşmak, terörü lanetlemek ve saldırıyı kınamak için yüzbinlerce üyesi ile patlama yerinde buluştular. Bir konuşma yapılarak terör kınanacak ve saldırıyı yapanları lanetleyeceklerdi.

 

PROVOKATÖRLER İŞ BAŞINDA

İyi niyetle başlayan bir toplantı bu kadar kolay provoka edilebilirdi. Olay yerinde olmasam diyeceğim ki bu gazeteci amma abartmış. Fakat tam gözümün önünde yaşandı olaylar an ve an.  CHP İstanbul İl Başkanı Cemal Canpolat konuşma yapacak ve üyelerine seslenecekti. Bunun içinde en yakın ilçe olan Beyoğlu’ndan CHP Beyoğlu İlçe Başkanlığı’na ait bir anons aracı istendi. Araç alana daha gelmeden zaten sloganlarla yapılacak saldırının sinyalleri veriliyordu.

HADİ BİR DE TARAFSIZ OLALIM 

Varol Kısa ismini bilenler tarafsız doğru yorumlarımdan dolayı beni okurlar. Hadi şimdi tarafsız olalım ve logosuz araç gelebilirdi diyelim. Peki orada bulunan yüzbinlerin, önde yürüyen CHP’li milletvekilleri, CHP’li ilçe başkanları, CHP’li Belediye Başkanlarına da siyah bant mı vuracaktık. Gelenlerin kimler olduğunu emniyet görevlileride orada halk diye bekleyen provokatörlerde çok iyi biliyordu. Çünkü daha araç gelmeden kulağımın arkasından bir ses ” Bunlar CHP’li vurun lan” diye hazırlığı yaptırmıştı. Bence burada logolu aracı değil, emniyet güçlerinin zafiyetini tartışmak gerekmektedir. Bunu da yapamayacağımıza göre bu saldırıyı yapan gurubun sözcüsü en kısa zamanda özür dilemelidir.

ARAÇ LOGOLU PEKİ YA

Şimdi başka bir açıdan bakalım. Logolu aracın şöförü ailesiyle bir pazar gezisi yapma ihtimali yok mu? Neticede araç alana girmeden saldırıya uğradı. Yani nereden bilebilirdi saldıranlar aracın oraya geldiğini ya Taksim’e gezmeye giden bir aileyse !

BİRLİK BERABERLİK HİKAYESİNİ HALKA ANLATMAYIN 

Provokatörlerin siyasi lider ve siyasi parti için slogan atmaları neden orada olduklarını çok net göstermişti, göstermesine de, asıl üzüldüğüm “Mustafa Kemal Atatürk’ün askerleriyiz” sloganının siyasi parti sloganı olduğunu algılamaları çok enteresan geldi.

Sayın ve sevgili Ak Partililer bu ülkede binlerce askerimizi şehit edenlerin ellerini sıktınız da, onları destekleyen parti liderlerinin ellerini sıktınız da, sizlerin yaşama sebebi, isimlerinizin Türk ve yaşadığınız ülkeyi kuran TÜRKİYE CUMHURİYETİ‘nin kurucusu Ulu Öner Atatürk’ün ismi ne zaman siyasi parti sloganı olduda tahammülünüz kalmadı. O zaman birlik beraberlik söylemleriniz yine sadece hikaye olarak raflardaki yerini almalımıdır?

 

Saygılarımla / Varol KISA

Teşekkürler Erman TOROĞLU

Erman Toroğlu:

Atatürk’e İsmet İnönü’ye laf edenler var; bu adamlar olmasa biz olmazdık

Bir cevap yazın