Beştepe’de Milli Zirve detayları

bestepe

ANA MUHALEFET LİDERLERİ “BEŞTEPE” de

FETÖ’cü darbe girişiminin ardından devletin zirvesinde tarihi bir buluşma yaşandı. Detaylar İstanbul Gazetem gazetesi Ankara ofisinden geldi.

 Muhalefet liderleri Kılıçdaroğlu ve Bahçeli , Erdoğan’ın Cumhurbaşkanı olmasının ardından ilk kez Külliye’ye çıktı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan “Geçmiş olsun, hoş geldiniz” diyerek karşıladığı liderlere kararlı duruşları için teşekkür etti. toplantıda Başbakan Yıldırım’da yer aldı .

 

cumhurbaskanligi-bestepe-isminin-tescili-icin-tpe-7469035_x_7506_oKILIÇDAROĞLU’NA TAKSİM TEBRİĞİ

Toplantıda darbe girişimi sonrası duyarlı olunması üzerinde de duruldu. Toplumsal  provokatif olaylara karşı tüm siyasi partilerin dayanışma içinde hareket etmesi, kamuoyuna verecekleri mesajlarda bu konuya dikkat çekmeleri benimsendi.

OHAL döneminde atılacak adımların tamamının FETÖ yapılanmasına karşı olacağı, çıkarılan KHK’larla ilgili TBMM’nin her yönü ile bilgilendirileceği ifade edildi.

Erdoğan ve genel başkanlar, birlik ve beraberlik ruhunun devamı hususunda mutabık kalırken, hayatın hızla normale dönmeye başlamasından duyulan memnuniyet ifade edildi.

Zirvenin ardından genel merkezlerine geçen Kılıçdaroğlu ve Bahçeli, kurmayları ile değerlendirmelerde bulundu. Kılıçdaroğlu’nun ilk sözleri “Demokrasilerde uzlaşma önemli” olurken, görüşmenin normalleşme yolunda olumlu bir adım olduğu vurgulandı. Görüşmenin samimi bir havada geçtiğini kaydeden Kılıçdaroğlu’nun, MYK üyelerine, zirveye ilişkin bilgilerin sızdırılmaması uyarısında bulunduğu öğrenildi. Bu arada görevden almalarla ilgili kurunun yanında yaşın da yanmamasını isteyen Bahçeli‘ye Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, FETÖ ile bağlantının çok yönlü soruşturulduğunu belirtti.

 

BOĞAZİÇİ KÖPRÜSÜ’NÜN ADI DEĞİŞTİRİLDİ

Milli Zirve sonrası  Bakanlar Kurulu toplantısı yapıldı . Toplantı çıkışında bir açıklama yapan Başbakan Yıldırım ;

İstanbul ve Ankara’da birer şehitler anıtı kurulması bugünkü Bakanlar Kurulunda kararlaştırdığımız diğer bir konudur. Darbecilerin ilk hedefi olan ve vatandaşlarımızın şehit edildiği Boğaziçi Köprüsü’nün adının ’15 Temmuz Şehitler Köprüsü’ olarak değiştirilmesine de karar verilmiştir.

 

İSTANBUL’UN TEK GAZETESİ İSTANBUL GAZETEM GAZETESİ

Abone olun İSTANBUL GAZETEM kapınıza gelsin!

İstanbul Gazetem Dağıtım Alanları: Türkiye’nin her yerindeyiz.

İstanbul Gazetem’in dağıtımı, posta yolu ile sağlanmaktadır.

ABONE KAYIT : Varol Kısa (0535 248 40 23) 

REKLAM İLAN OFİS : 0546 875 56 05

Abone olacağınız gibi , yayın hayatımıza devam etmemiz için gizli destekçimiz olabilirsiniz. Siz istemedikçe, isimler ve kurumlarınız açıklanmayacaktır.

HESAP NUMARAMIZ

YAPI KREDİ /Varol Kısa

Ferahevler Şubesi / Şube no: 1139

Hesap no: 89757664

IBAN: TR23 0006 7010 0000 0089 7576 64

Bir cevap yazın