Beyoğlu Kamu Hastaneleri Birliği, Sarıyer’de Toplum Ruh Sağlığı Merkezi Açtı

KAMU HABERLERİ / İSTANBUL GAZETEM

 —————————————————————————

 

Sarıyer Toplum Ruh Sağlığı Merkezi Açılışı

Beyoğlu Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliğine bağlı sağlık kuruluşlarından İstinye Devlet Hastanesi Sarıyer Toplum Ruh Sağlığı Merkezi’nin; Kamu Hastaneleri Birliği Beyoğlu Genel Sekreteri Prof. Dr. Erol Kısmet, Ak Parti İlçe Başkanı Salih Bayraktar, Tıbbi Hizmetler Başkanı Uzm. Dr. Memet Taşkın Egici, İdari Hizmetler Başkanı Dr. Aşkın Ayvaz, Mali Hizmetler Başkanı Hakan Oruç, hastane yöneticisi Uzm. Dr. Osman Gazi Kiraz ve sağlık çalışanlarının katılımlarıyla bugün düzenlenen tören ile açılışı gerçekleştirildi.

 

Törende açılış konuşması yapan Kamu Hastaneleri Birliği Beyoğlu Genel Sekreteri Prof. Dr. Erol Kısmet ruh sağlığı ve hastalıkları için hastane merkezli hizmet modelinden toplum temelli hizmet modeline geçildiğini ve bu kapsamda hastaların hastaneye yatmadan, yaşadıkları ortamda tedavinin devamlılığını sağlamak ve hastaların topluma kazandırılması için Toplum Ruh Sağlığı Merkezlerini hizmete açıldığını ifade etti.

Konuşmasında, “Hastalarımızı olabildiğince hayatın içinde tutmak ve rehabilite etmek, üretken hale getirmek, sosyalleşmelerini sağlamak başlıca amacımız. Ayrıca, bireysel danışmanlık hizmeti verilmekte, hastaları ve hasta yakınlarını hastalık, tedavi ve tedavinin olası yan etkileri konusunda bilgilendirilmekte (psikoeğitim) ve hastalık belirtileriyle baş etme yöntemleri, kriz yönetimi gibi konularda eğitimler veriliyor.” dedi.

Prof. Dr. Erol Kısmet, İstanbul genelinde toplam 21 tane Toplum Ruh Sağlığı Merkezi bulunduğunu, bunların üçü Eyüp Devlet Hastanesine bağlı Eyüp TRSM, Şişli Hamidiye Etfal EAH bağlı Nişantaşı TRSM ve İstinye Devlet Hastanesine bağlı Sarıyer TRSM olmak üzere Beyoğlu Genel Sekreterliği bünyesinde hizmet verdiğini belirtti. 8 Ağustos 2016 tarihinde tescili verilen toplum ruh sağlığı merkezinin Ağustos ayı içerisinde 307 hastanın başvurduğunu ve 104 hastaya da gezici ekipler ile evlerinde ziyaret edilerek sağlık hizmeti verildiğini söyledi.

Her gün en az 12 kişilik gruplar halinde, hastaların ilgi ve yeteneğine göre güzel sanatlar, müzik, spor, el sanatları gibi alanlarda sosyal beceri kazandırmak için toplum ruh sağlığı merkezinde hizmet verildiğini belirterek emeği geçen herkese teşekkür etti.

 

 

Kamu  haberleri www.istanbulgazetem.com haber sitemizden ve Basılı yayınımızdan takip edebilirsiniz .

İSTANBUL GAZETEM GAZETESİ

Türkiye’nin her yerindeyiz.Abone olun gazeteniz kapınıza gelsin!

İstanbul Gazetem’in dağıtımı, posta yolu ile sağlanmaktadır.

ABONE KAYIT : Varol Kısa (0535 248 40 23)

REKLAM İLAN OFİS : 0546 875 56 05

istanbul@istanbulgazetem.com

 

Bir cevap yazın