BİSİKLETÇİLER BEŞİKTAŞ DÜNYA BARIŞ PARKI’NDA BULUŞTU!


4 ÜLKE GEZEN AFGAN BİSİKLETÇİLER BEŞİKTAŞ DÜNYA BARIŞ PARKI’NDA BULUŞTU!

Afganistan’dan yola çıkarak dostluk ve kardeşlik ilişkilerini güçlendirmek amacıyla 4 ülke geçip 4000 km yol kat eden Afgan bisikletçiler Beşiktaş Dünya Barış Parkı’nda bir araya geldi. Beşiktaş Belediye Başkan Yardımcısı Av. Esra Yenidünya’nın bisikletçileri ağırladığı buluşmada birlik ve beraberlik mesajları verildi.

Beşiktaş Belediyesi, Afganistan’dan bisikletle yola çıkan Afganistan – Türkiye Cumhuriyeti dostluk ve kardeşlik ilişkilerini güçlendirmek ve ticari Lacivert Yolu’nu tanıtmak amacıyla İstanbul’a gelen bisikletçi grubu ağırladı. Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat’ı temsilen Meclis ve Encümen üyesi Av. Esra Yenidünya’nın Dünya Barış Parkı’nda ağırladığı gruba Beşiktaş Özgür Pedallar grubu da eşlik etti.

Afganistan İslam Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosu Zekria Barakzai’nın da katıldığı buluşma da karşılıklı birlik ve beraberlik mesajları verilirken Başkonsolos Zekria Barakzai iki ülke arasındaki dostluğa vurgu yaptı ve Beşiktaş Belediyesi nezdinde Başkan Rıza Akpolat’a teşekkürlerini iletti.

Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat’ı temsilen Meclis ve Encümen üyesi Av. Esra Yenidünya ise Afganistan’dan gelen bisikletli gruba çiçek takdiminde bulundu ve Başkonsolos Zekria Barakzi’ye belediye adına hediye takdim etti. Buluşmada bir konuşma da gerçekleştiren Esra Yenidünya şu ifadeleri kullandı.

 

‘’Afganistanı ülkemize Akdeniz ve Karadeniz ile bağlayan Lacivert Yol sadece bir ticaret yolu değil sevgi ve kardeşlik yolu olarak da hatırlanacaktır. Afganistan yıllardır süren bağımsızlık mücadelesini şimdi özgürlük ve çağdaşlık mücadelesine döndürmüştür. Biz kardeş afgan halkı ile Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk öncülüğünde başlayan İstiklal mücadelemizden bu yana gelen bağlarımızı güçlendirmekten onur ve gurur duyuyoruz. Bu etkinliğin Beşiktaş’ta son bulması da bizleri ayrıca mutlu etmiştir. Başkanımız Rıza Akpolat’ın da selam ve sevgilerini sizlere buradan iletiyorum ‘’ dedi.

Dostluk ve kardeşlik mesajlarının verildiği buluşma sonrası çektirilen hatıra fotoğraflarından sonra Afgan bisikletçiler tekrar yola koyuldu ve İstanbul valiliğine doğru yola çıktı.

 

Sarıyer Belediyesi ne yapmıştı ….