Bizde Dursun Çiçek’e soruyoruz “Siz ne yaptınız?”

dursun_cicek_chp_hayri

15 Temmuz Darbe girişiminden sonra CHP diğer TBMM’ de olan partilerle ortak bir açıklamada bulunmuştu. Darbe girişimi sürecinden sonra CNN Türk ‘e çıkan Çiçek ilginç açıklamalarda bulundu.

YARIN İKTİDAR DEĞİŞTİRSE YANDAŞLARINI MEYDANA ÇAĞIRIRSA..

İstihbarattaki zahafiyetten bahsederek kamuoyunun, Halkın Feytullah Gülen’e karşı kışkırtma eylemi olduğu konusunda , halkın düşünceleri var diyerek sözlerine devam eden Çiçek;

“Şayet bu bozukluk, bu iktidar kaybı devam ederse, yarın Suriye’de Irak’ta olduğu gibi etnik ve din kökenli çatışmaları Türkiye’de kim önleyecektir?! Yine çok önemli bir soru: Yarın seçim olsa iktidar el değiştirse yandaşlarını meydana çağırıp ben bu seçim sonuçlarını tanımıyorum derse hangi yargı bu iktidarın önüne çıkıp demokrasinin gereğini yapacaktır” dedi.

CHP ‘de İKİLEM 

Öncelikle CHP Genel Merkez’inin, İstanbul Milletvekili Dursun Çiçek ‘in programa çıkarken açıklama metni hakkında bilgisi var mı? Bilemiyoruz.!  Neticede İstanbul il İstanbul Gazetem gazetesinin CHP Genel Merkez!ine ulaşma ihtimalini tahmin edebilirsiniz..

1. Sorumuz; Kamuoyununda “Halkın Feytullah Gülen’e karşı kışkırtma operasyonu mu var ? sorununa neden kendisi CHP İstanbul milletvekili olarak cevap vermediğidir.

13706086_10206545279250777_1015192119_n2. Sorumuz; Darbe girişimi sonrası mensubu olduğu parti CHP ve diğer TBMM de bulunan partilerin ortak açıklamasında kendisi ne gibi bir itirazda bulunmuştur.

3. Sorumuz; Bugün kendi ismiyle gönderilen gsm mesajlarındaki sözleri halkın “FETO ÇETESİ” olarak bilmesini istediği  çeteye karşı bu bir kışkırtma girişimi midir? Veya ne anlatmak istedi kendisi .?

4. Sorumuz ; Siyasi iktidarların derken çoğul ek  kullandığı bu partiler hangileridir?

5. Sorumuz;  Kendisinin dediği gibi bizlerde kamuoyunun merakını kendilerine soruyoruz. 2015 genel seçimlerinde Paralel yapının desteği olmuş mudur. ?

6. Ve son sorumuz   kendisinin benzetmesi ile “FETO ÇETESİ” ne karşı halk birlik olmazsa nasıl kurtulmayı düşünüyor?

Dursun Çiçek ‘in CHP Milletvekili adaylığında yakınında bulunan ve hatta seçim sürecinde İstanbul’daki bir çok ilçelerde oy çalışmaları yapan Hayri Gürkan‘ın görüşlerine başvurduk . Gürkan 7 Haziran seçimlerinden bir ay sonra kendisinin Dursun Çiçek’le olan yakınlığının son bulduğunu ve tüm örgütten oy çalışmaları yaparken yardımcı olan ekip arkadaşlarından “Önerdiği ismin yanlışlı” konusunda özür dilediğini sözlerine ekleyerek ” Yazınızı okudum. Haklısınız siyasette bazen hata yapılıyor .Benim yanılmamın sebebi havuz medyasının beş yıl Çiçek’le  ilgili yazdığı yazılar oldu .Benden ötürü  ön seçimde oy verenlerden özür dilemiştim tekrar dilerim.Seçimin hemen ertesinde çok ağır bir üslupla yüzüne söylemem gerekenleri söyledim ve tüm irtibatımı kestim.” dedi .

 

Cevap Hakkı için İrtibat numaralarımız…

İSTANBUL’UN TEK GAZETESİ İSTANBUL GAZETEM GAZETESİ

Haber  : Varol Kısa (0535 248 40 23) 

OFİS : 0546 875 56 05

 

 murat_hazinedar_gitti

Bir cevap yazın