Bu zatı artık teslim edin

cumhurbaskani_amerikaya_seslendi_teslim_edin_feto

Bu darbe girişiminden sonra tekrar sesleniyorum: Pensilvanya’daki bu zatı artık Türkiye’ye teslim edin.Eğer biz stratejik ortaksak o zaman ortağınızın bu talebini lütfen yerine getirin diyorum. Siz bizden hangi teröristi istediyseniz biz size teslim ettik. Artık terör listemizin içinde olan bu zatı da bize teslim edin diyoruz.

Hamd olsun bu girişim bekledikleri gibi sonuçlanmadı.

 

KADERİN ÜSTÜNDE BİR KADAR VARDIR

 

Çünkü biz şuna inanmıştık: Kaderin üstünde bir kader vardır. Güçlü olan haklı değil, haklı olan güçlüdür demiştik. Hiç endişeniz olmasın, biz sadece Allah’ın huzurunda rükuya eğiliriz. Başkalarının önünde eğilmek bize yakışmaz. Bütün bu operasyonlarda ne yazık ki polislerimizden şehitlerimiz oldu, sivillerimizden şehitlerimiz oldu. Ben tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum.

 

Yaralılarımız var. Yaralılarımıza da Allah’tan şifa diliyorum. O arkadaşlarımızdan şehit olanlar oldu. Bu süreç içerisinde gerçekten bu olaylar Silahlı kuvvetlerimizin içinde bir azınlığın yapmış olduğu eylemlerdir. Yoksa, Silahlı kuvvetlerin kendisinin değil. Çünkü silahlı kuvvetlerimizin içinde bunlar bir urdur. Şimdi bu ur temizleniyor. Silahlı kuvvetlerimiz kendine yakışır bir noktaya doğru gidecek.

 

Bu arada yargıya da çok teşekkür ediyorum. Yargı, ülkemizin dört bir yanında. Makamlarına, mevkilerine, rütbelerine bakmadan kim olursa olsun, emniyet teşkilatıyla el ele vermek suretiyle bunları toplayarak tutuklama kararını verdiler ve bunları tutukladılar.

 

DARBECİLER İÇİN İDAM İSTEMİ

 

Her talebin değerlendirilmesi demokratik ülkelerde bir haktır. Bunlar parlamento çatısı altında değerlendirilir. Bunun için bir yerlerden izin almaya gerek yok fakat şu anda biliyorsunuz bu yapı İstikbal Savaşı’nın mücadelesini vermiş olan TBMM’yi de bombaladı. Ve bugün bu yapı, bu bombaladıkları yapı artık Parlamento çalışmalarının duracağını sanıyordu. Parlamento bugün bir araya geldi ve her siyasi parti bir ortak bildiri yayınladılar.

 

İSTANBUL’UN TEK GAZETESİ İSTANBUL GAZETEM GAZETESİ

Abone olun İSTANBUL GAZETEM kapınıza gelsin!

İstanbul Gazetem Dağıtım Alanları: Türkiye’nin her yerindeyiz.

İstanbul Gazetem’in dağıtımı, posta yolu ile sağlanmaktadır.

ABONE KAYIT : Varol Kısa (0535 248 40 23) 

REKLAM İLAN OFİS : 0546 875 56 05

Abone olacağınız gibi , yayın hayatımıza devam etmemiz için gizli destekçimiz olabilirsiniz. Siz istemedikçe, isimler ve kurumlarınız açıklanmayacaktır.

HESAP NUMARAMIZ

YAPI KREDİ /Varol Kısa

Ferahevler Şubesi / Şube no: 1139

Hesap no: 89757664

IBAN: TR23 0006 7010 0000 0089 7576 64

 

Bir cevap yazın