Bursaspor taraftarı durdurulamıyor

Ne federasyon, ne kulüp, nede başka bir güç Bursaspor taraftarını durduramıyor. bunun adı nedir?

İstanbul Gazetem ailesi olarak kınıyor ve futbolun Bursa’da oynanmasına karşı çıkıyoruz.

FUTBOL NEDİR

Futbol 11’er kişilik iki takım arasında oynanır ve kendine özgü kuralları vardır. Oyunun amacı, topu rakip kaleye sokmaktır. Topu elle ve kolla oynamak kesinlikle yasaktır, ama kafa ile ya da kurallara uygun olarak bedenin herhangi bir yeriyle topa vurulabilir. Yalnızca kaleciler belirlenmiş bir alan içinde topu elle tutabilir.

https://www.youtube.com/watch?time_continue=1&v=V_GLvyCknWQ

 
Futbolcular kendi takımının simgesi olan forma giyerler. Her oyuncunun forması üzerinde farklı bir numara yazılıdır. Yalnızca kaleciler, öbür oyunculardan kolayca ayırt edilebilmesi için farklı renkte forma giyer. Bütün futbolcular, bu oyun için uygun biçimde üretilmiş özel ayakkabılar krampon) kullanırlar.
 

TÜRKİYE’de FUTBOL

 
Sosyal medyada bugün paylaşılan bir video gündeme oturdu. Görüntülerde Bursaasporlu taraftarların, Beşiktaşlı bir taraftarı linç etmeye çalıştıkları görülüyor. Konuyla ilgili resmi makamlardan herhangi bir açıklama yapılmazken taraftarın durumu ise bilinmiyor.
 

BURSA TARAFTARININ SALDIRILARI

 
Bursa’da Beşiktaş taraftarlarına taşlı saldırı
Maçın ardından siyah-beyazlı taraftarlara, stadyum çevresinde ve İstanbul Otobanı girişinde taşlı saldırı düzenlendi. (16 MAYIS 2017 ARŞİVİ)
 
 
Bursasporlu futbolculara takım otobüsü içinde saldırı
SPOR Toto Süper Lig’in 22. haftasında deplasmanda Kasımpaşa’ya 4-0 yenilen Bursaspor kafilesini taşıyan otobüs, Osmangazi köprüsü çıkışında bir grup taraftar tarafından durduruldu. Kapıyı açıp içeri giren taraftarlar, futbolculara tekme tokat saldırdı. Bazı futbolcuları darp eden, otobüsün ön camını kıran taraftarlardan bazıları gözaltına alındı.
(Kendi taraftarı yenilgi sonrası 25 Şubat 2017 Arşivi)
Görülen o ki; Bursaspor taraftarı olarak bilinen bu guruplar futbol hariç herşeyi yapıyor. Bir insan canından daha değerli ne olabilr? Buradan Federasyon ve tüm yetkili makamlara soruyoruz. Kaç can feda edilecek Bursa’da futbol kaldırılması için. Daha ne kadar olayların büyümesine izin verilecek? Veya bunun sonu nerede bitecek? 
Darp edilen kişinin ailesi , çocukları, eşi ve sevenlerine nasıl cevap vermeyi bekliyor bu saldırıyı yapanlar? Bu kadar sorun ve soruların olduğu bir spor kulübünün devamlılığı gerçekten şart mı? 

Bir cevap yazın