CHP Genel Başkanlığı isimleri

CHP Genel Başkanlığı isimleri

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ; yaptığı basın açıklamasında istifanın olmadığını açık bir şekilde belirtti. Fakat bazı partililer ısrarla değişimden yana eylem ve sosyal medya paylaşımlarına devam ediyor.

MUSTAFA SARIGÜL’den YEŞİL IŞIK

 

Her dönem ismi geçen  Mustafa Sarıgül yine gündeme geldi. Sosyal medyada CHP’lilerin yeni lider arayışlarında Muharrem İnce’den sonra en çok ismi geçen bir diğer isim Mustafa Sarıgül oldu. 
 24 Haziran seçimlerinde CHP’nin Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce’nin CHP’den fazla oy alması, partide değişim tartışmalarına neden olmuş ve nedenleri tartışılırken tek sorumlu olarak Kemal Kılıçdaroğlu’nu suçlanmıştı.
 Muharrem İnce’nin partinin başına geçmesi için seferber olunsada İnce ; şuan için kimse istifa etmesin ve kurultay yok” çağrısında bulundu. 
Diğer taraf dan  41 yıl sonra Elazığ’dan çıkan ilk CHP’li milletvekili olan Gürsel Erol, Genel Merkez önünde protesto amaçlı oturma eylemi çağrısı yapınca kesin ihraç istemiyle disipline sevk edildi.

MUSTAFA SARIGÜL DE EYLEME GEÇTİ

CHP’de Kılıçdaroğlu’nu değiştirmek için Muharrem İnce rüzgarı esmeye devam ederken, bir dönem adı sıkça anılan ve parti liderliği için de mücadele eden Mustafa Sarıgül, yeniden sahalara ineceğinin sinyalini verdi.  Twitter hesabı üzerinden takipçileriyle mesaj paylaşan Sarıgül, Nazım Hikmet’in dizelerini paylaşarak “Umudumuz var, umut biziz. #DeğişimEkibi” dedi. 
   Değişim ekibinin kimler olduğu hakkında ise bilgi vermedi.
TC Özlem Temiz  HABER ; ÖZLEM TEMİZ – İSTANBUL GAZETEM

 

Bir cevap yazın