CHP İlçelerinde Kongre Süreci – Varol KISA

CHP İlçelerinde Kongre Süreci – Varol KISA

 

   İstanbul Gazetem Gazetesi İstanbul’un tüm ilçelerine yayın yapan Türkiye’nin en çok okunan il gazetesidir. Muhabirleri belirledikleri ilçelerde hizmet verir. Benim Varol Kısa olarak hizmet verdiğim ilçeler Beşiktaş, Şişli, Beyoğlu, Kağıthane, Sarıyer ve Eyüp ilçeleridir. Hal böyle olunca elbette CHP Kongre sürecinde bu ilçelerden sizlere bilgi vermek en doğal hakkım olarak görüyorum. 

 

BEŞİKTAŞ  / Sebahattin ÖZTÜRK 

İlçeye ilk geldiğimde gülen yüzüyle üyelerini karşılayan ve tüm Türkiye’de bir ilk uygulaması ile dikkat çeken Sebahhatin ÖZTÜRK‘ü sizlere kısaca anlatmak isterim. Siyasete Cumhuriyet Halk Partisi Beşiktaş İlçesi Gençlik Kollarında adım attı, gençlik kollarında başkanlık dahil çeşitli görevlerde bulundu, sonrasında ilçe yönetim kurulu üyeliği, ilçe sekreterliği, belediye meclis üyeliği, il ve kurultay delegelikleri gibi görevler aldı. 35. Olağan İlçe kongresinde Beşiktaş İlçe Başkanı seçilmiş olan Sebahattin Öztürk halen bu görevi anlatacağım başarılarıyla sürdürmektedir.  İlk olarak tüm Türkiye’de tüm ilçelerde yapılmadığını iddia ettiğim özelliği; Kapısı herkese her zaman açık. Evet yalnış duymadınız bir ilçe başkanının makam odasının kapısı sürekli açık. Sekretaryada isminiz yazmasa da Sebahattin Başkan sizlerle mutlaka görüşüyor. Telefonu mu? 7/24 açık asla kızmadan tepki vermeden sizinle ilgileniyor. Bunu yaşayan biri olarak net söylemekten gurur duyuyorum. Üyelerinin yanında ilçesinin tüm engellerini kaldırmak için mücadele veren ve HAYIR çalışmalarında Türkiye’deki en yüksek oranı yakalayan ilçenin başkanı olmak her halde bu ismi bir kez daha ait olduğu koltuğa taşıyacaktır diye düşünüyorum.

 

Şişli / Veli ÇELLİK  

Bir efsane nasıl anlatılır bilmiyorum. Karşınızda ilçe başkanları arasında efsanevi bir isim yer alıyor.  Veli ÇELLİK; 2000 yılından itibaren parti üyesi olmuş 2010 – 2011 yılları arasında Şişli İlçe Yönetim Kurulu ve İlçe Sekreterliği görevini üstlenmiştir. Aynı zamanda 2010 – 2015 yılları arasında İl Delegesi ve Kurultay Delegesi seçilmiştir. 2011 – 2012 ve 2012 – 2015 döneminde İlçe Başkanlığı yapan Veli Çellik 06.12.2015 tarihinde yapılan 35. Olağan İlçe Kongresinde tekrar İlçe Başkanı seçilmiştir. Görevini o kadar güzel gerçekleştirmiştir ki; bir dönem daha Şişli ilçesine hizmet verecek bilgi birikimi olan Veli Başkan seçmenin en zor olduğu ilçelerden birinde tekrar ait olduğu koltuk da devam etmelidir diye düşünüyorum.

 

Kağıthane / Mehmet Ali YÜKSEL

Kağıthane Belediye Başkanlığı yıllardır CHP’nin olamıyordu. Bu zorlukları bilerek ilçe başkanlığına ısrarla aday olan ve 2013 yılından beri bu görevi tam anlamıyla yerine getiren Mehmet Ali YÜKSEL Başkan ; tüm hazırlıklarını 2019 yerel seçimlerinde Kağıthane Belediyesine CHP’nin sosyal demokrat belediyecilikle tanışması için olduğunu net bir şekilde gösterdi. Bu çalışmaların ilk dönemini görev sürecinde yerine getirdi. Ve şimdi ikinci sürecin başlaması ve 2019 yılında CHP Kağıthane olarak anılması için bir kez daha ait olduğu, hak ettiği koltuk da devam etmesi bence şart olan ilçe başkanlarından biridir.

 

Beyoğlu / Bekir ÖZCAN 

Gerçekten zor bir ilçe ve AKP’nin adeta kalesi durumunda. Bilindiği gibi Eski İstanbul Belediye Başkanı Kadir TOPBAŞ’da bu ilçenin belediye başkanı olarak bir üst liğe çıkmış ve İl Belediye Başkanı olmuştu. Tabii bu ünvanlar CHP Beyoğlu İlçe Başkanlığı’nı fazla popüler yapmıyor.  Beyoğlu için ne yapılır veya kim seçilir net bir fikrim olmadığı için yorumlarımı boş bırakmayı tercih ediyor, seçimler için mevcut başkan ve başkan adaylarına başarılar dilemekle yetiniyorum.

 

Sarıyer / Mehmet DENİZ 

İşte bildiğim yerden gelen kampanya soru. Sarıyer. İlçem yaşadığım yer ve en önemlisi asla kaybetmeyeceğimiz güzel semtim. Her taşını her toprağını çok iyi bildiğim Sarıyer. Gerçekten tüm kalbimle desteklediğim, hatta CHP içindeki “muhalefet kanatın” benden nefret etmesine sebep verdiğim “Mehmet Başkanım” . CHP için kazanç olduğunu düşündüğüm, onun için her yazımdan sonra “Mehmet’i Kral yapan sensin” eleştirilerini aldığım , her zaman yanında olduğum “Sosyal Demokrat Başkan Mehmet DENİZ” . aslında adaylık sürecinde sürekli baskı yaptığım bir sezon daha olman şart dediğim, mevcut ilçe başkanımız.

Mehmet Deniz Kimdir? derseniz aslında gerçek bir dava adamıdır diye bilirim. Anlatırken de ;  1988 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Maliye Bölümü’nden mezun  oldu. 1994-1999 DSP Sarıyer Belediye Meclis Üyeliği ve bu dönemde 2 yıl Meclis Başkan Vekilliği görevini yürüttü. 1999–2004 İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Meclis Üyeliği ve yine bu dönemde 2 yıl Sarıyer Belediyesi Meclis Başkan Vekilliği görevinde bulundu.Cumhuriyet Halk Partisi’ne 2002 genel seçimlerinden önce  katıldı.

2004 yerel seçimlerinde CHP’den  Belediye Meclis Kontenjan adaylığı 2007 Genel Seçimlerinde 2. Bölge Seçim Komisyonunda, 2009 Yerel Seçimlerinde ise Sarıyer Seçim Komisyonunda, 2011 genel seçimlerinde 2. bölge seçim koordinasyon merkezinde görevdeyken 01.05.2011 tarihinde CHP Sarıyer İlçe Başkanlığı’na getirilmiştir. Halen bu görevi yerine getirmektedir. Şehir dedikodularına göre aday olmayacağı söylense de ben halen bir umut vardır derken , aday olarak en uygun gördüğüm isim İBB ve Sarıyer Meclis Üyemiz Sevim YALINKILIÇ olmalıdır diye düşünmekteyim. Birleştirici ve kadın şevkati Sarıyer’i CHP Kalesi yapacağı inancım tamdır.

 

Eyüp / Sinan AKÇİÇEK 

 

İstanbul Gazetem Eyüp muhabiri olarak yeni görevlendirildiğim ilçede CHP Eyüp İlçe Başkanı Sinan AKÇİÇEK ile birebir yaptığım sohbetlerimizde; çağdaş , ilerici ve gençliğinin enerjisini çok verimli kullandığını biliyorum. CHP için sadece Eyüp ilçesinde değil her mevkide görev yapabilecek yetenektedir. Adaylık sürecini düzenlediği basın toplantısı ile açıklayan Sinan Başkan bir dönem daha tüm becerilerinden yararlanmak gerektiğini düşündüğüm ideal isimlerimden biridir.

 

İstanbul Gazetem gazetesi İstanbul ilçelerinde sizlere an ve an haber veren ve sizlerin “Ailenizin Gazetesi” olarak yoluna devam eden tek il gazetesi olarak CHP Kongre süreçlerini wwww.istanbulgazetem.com adresinden sunmaya devam edecektir. Abone olun basılı yayınımız kapınıza gelsin ve yerel basına destek olun. Teşekkür ederim. HABER VAROL KISA 

 

 

HABER     / İSTANBUL GAZETEM 

sosyal medyalarda paylaşalım
0
CHP İlçelerinde Kongre Süreci – Varol KISA
Başa dön

Sosyal medyalarımızdan bizi takip edin

Facebook0
Twitter
Google+0
https://www.istanbulgazetem.com/chp-ilcelerinde-kongre-sureci-varol-kisa">
LinkedIn132
Instagram187
PINTEREST
YouTube0
YouTube