CHP İstanbul Milletvekili Didem Engin

CHP İstanbul Milletvekili Didem Engin

TBMM Genel Kurulu’nda bugün ikinci tur görüşmeleri başlayan Anayasa Değişiklik Teklifi ile ilgili bir konuşma yapan CHP İstanbul Milletvekili Didem ENGİN, Hükümet’e seslenerek “İçte ve dışta tüm hatalarınızın suçunu başkalarına atarak sorumluluklarınızdan kaçamazsınız!” dedi.

“Hatırlar mısınız 2002’de iktidarı sıfır terörle devralmıştınız. 14 yıllık tek başınıza iktidarınız sonucunda bugün ülkemiz bir terör sarmalının içinde” diyerek konuşmasına başlayan Didem ENGİN, Hükümet’i “Bir zamanlar özgürlüklerden, ileri demokrasiden bahsederken, bugün yasaklarla, baskıyla, gözaltılarla, tutuklamalarla anılıyorsunuz, halkımızın yaşam tarzına müdahalede bulunanları cesaretlendiriyorsunuz” sözleri ile eleştirdi.

“Mısır’da laikliği överken, bugün kendi ülkemizde laikliği savunanları hapse atıyorsunuz” diyen Didem ENGİN bir zamanlar ekonomik istikrardan bahseden Hükümet’in bugün hatalı ekonomik politikaları sebebi ile ülkemizdeki istikrarsızlığın bizatihi sebebi haline geldiğini belirtti.

Hükümet’i ülkemizin içinde bulunduğu karamsarlığın ve umutsuzluğun adresi olduğunu söyleyen Didem ENGİN, “Şimdi ise toplumsal barışımızı imha edecek, ekonomik sorunlarımızı derinleştirecek, demokrasimizi rafa kaldıracak bir Anayasa değişiklik teklifini bu Meclis’ten geçirmeye çalışıyorsunuz. Hayır, bu o kadar basit değil. İçte ve dışta tüm hatalarınızın suçunu başkalarına atarak sorumluluklarınızdan kaçamazsınız! Halkımız karşısına çıkan ilk sandıkta elbet hatalarınızın hesabını soracaktır!” sözleri ile konuşmasını tamamladı.

 

 

 

Fecebook sayfamızda takip edebilirsiniz..

İSTANBUL GAZETEM GAZETESİ “Türkiye’nin Gazetesi”

ABONE OLUN, GAZETENİZ KAPINIZA GELSİN!

Türkiye’nin her yerindeyiz. Abone olun gazeteniz kapınıza gelsin!

İstanbul Gazetem’in dağıtımı, posta yolu ile sağlanmaktadır.

İhbar Hattı : Varol Kısa (0535 248 40 23)

REKLAM İLAN OFİS : Süleyman Sarıkaya 0546 875 56 05

 

Bir cevap yazın