CHP Kağıthane İlçe Başkanlığı

ÖRNEK İLÇE BAŞKANLIĞI “CHP KAĞITHANE”

İstanbul Gazetem / Kağıthane ilçe muhabirliği bana verildiğinde önce ilçeyi bir kaç gün gezdim. Sokaklarını mahallelerini esnafını tanımaya çalıştım. Kağıthane ilçesinin tüm haberlerini artık İstanbul Gazetem Varol Kısa imzası ile takip edebileceksiniz. 

 

Siyaset muhabirliği gerçekten gazetecilerin en çok zorlandığı branştır. Bir haber yaparsınız önce ilçe siyasetinde duayenler tepki verir. Sonra haberi yaptığınız siyasi partinin içindeki muhalif kanatlar tepki verir. Bunlarla kalmaz bireysel tepkilere maruz kalırsınız. Tam bitti dersiniz oh be haber artık eleştiri almayacak derken, bir diğer ilçeden aynı partinin üyelerinden eleştiri alırsınız. Kısaca yazdığınız bir tek yazı tepkisiz olmaz.

Halbuki spor,magazin,yaşam, sağlık haberleri böyle değildir. Bir beğenen, bir beğenmeyen vardır. 

Siyasi partilerin içerisine girdiğinizde öğreneceğiniz ilk şey; seçilen başkan ve yönetim kurulunun karşısındaki ekibin varlığıdır. Haberinizde ilçenin halka hizmetlerini yazdığınızda kendi değimleriyle yenilen ekip sizlere tepki verir. Biraz samimi olduğunuzda görürsünüz ki seçilen ve seçilmeyen ekiplerde kendi aralarında ufak ufak guruplaşmalar yapr. Kim kimle anlamanız imkansızdır. Bunu yazılarınızı yazdıkça iyi bir muhabirseniz gözleme yeteneğinizle görebilirsiniz. Bir çok ilçede amaçlar koltuk, araçlar üyelerdir.  Bu anlattıklarım tüm siyasi parti ilçe başkanlıkları ile ilgilidir. Her hangi bir partiyi hedef almıyorum.

Şimdi bunları neden sizlerle paylaşıyorum 

İstanbul’da bazı ilçelerin muhabirlik görevini üstleniyordum. Bugün bir yeni ilçeyi İstanbul Gazetem ailesi bana uygun gördü ve yeni bir ilçe daha haberlerimle sizlere ulaşması kararı alındı .

KAĞITHANE 

İstanbul’un Avrupa Yakası’nda bir ilçesidir. Kuzeyde Sarıyer, kuzeydoğuda Beşiktaş, doğu ve güneyde Şişli, güneybatıda Beyoğlu ve batıda da Eyüp ile çevrilidir. İlçenin, Kağıthane Deresi’nin sona erdiği kesimde Haliç’e kısa bir kıyısı vardır.

Kağıthane’nin merkezi konumu, gerek dönüşüm ve diğer emlak projeleri gerekse metro, Kağıthane ve Dolmabahçe tünelleri, 3. köprü ve üç katlı tüp geçit gibi ulaştırma alanında yaşanan gelişmeler sayesinde ön plana çıkmaktadır.

Bugün ilçenin her mahallesinde çok sayıda konut ve ofis projesi hayata geçirilmektedir. Avrupa Yakası’nın gelişmiş bölgelerine halihazırda komşu olan Kağıthane, kuzeyde Cendere aksı-Seyrantepe üzerinden Ayazağa-Maslak ile; doğuda Levent ve Şişli ile; batıda Eyüp ve güneyde Beyoğlu-Taksim ile entegre olmaktadır.

İlçe, Başbakanlık Osmanlı Arşivi’nin yeni binasına, özel üniversitelere ve okullara da ev sahipliği yapmaktadır.

Kağıthane’nin merkezinde Küçük Kemal Çocuk Sahnesi ile İstanbul Büyük Şehir Belediyesi bünyesinde bulunan Şehir Tiyatroları Sadabad Sahnesi bulunmaktadır. Bunun yanı sıra ilçe belediyesine ait kültür merkezleri de mevcuttur.

VE KONUMUZ YEREL YÖNETİM

Yerel Seçimler

Kağıthane Belediye Başkanları ve Partileri[4]
Yıl Belediye Başkanı Parti Oy Oranı
1989 Mahmut Özdemir SHP %31,33
1992* Arif Calban RP %??,??
1994 Arif Calban RP %35,46
1999 Arif Calban FP %25,45
2004 Fazlı Kılıç AK Parti %50,68
2009 Fazlı Kılıç AK Parti %43,72
2014 Fazlı Kılıç AK Parti %51,33

 

NEDEN CHP KAĞITHANE ?

CHP Kağıthane İlçe Başkanlığı örgüt olarak çok yüksek düzeye taşınmış bir ilçe başkanlığı olmuş. Seçilen ve seçilmeyen ekipler bir olmuş CHP Kağıthane İlçesini eylem ve etkinliklerde başarıdan başarıya taşımış.

Eylem ve etkinliklerde tüm yönetim kadrosu görev yerinde olmayı nasıl oluyorsa başarıyorlar. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na yapılan saldırıyı kınama eyleminde en fazla katılım sağlayan ilçe, 30 Ağustos ve 29 Ekim Bayramlarında en çok üye sayısı ile ilk sırada yer alan ilçe, Cumhuriyet Gazetesi nöbetlerinde en kalabalık üye katılımı sağlayan ilçelerden biri yine CHP Kağıthane İlçe örgütü oluyordu.

Beni en mutlu eden ve sizlerle paylaşmama konu olan görüntü ise CHP Kağıthane İlçe Başkanlığı binasında yaşatılan huzurlu ortam. Bu ilçenin bana verilmesine çok mutlu oldum. Öyle güzel bir binaları olduğu için değil, binanın içerisinde yürekleri güzel siyasetçileri olduğu için çok mutluyum. Amaçları belediyeyi kazanmak. Fakat kazanamamaları onları asla yıldırmamış. Her gün seçim devam ediyor gibi çalışmalar düzenlemişler.

“Gözün gördüğü emeği, dil inkar edemez” 

CHP Kağıthane İlçe Başkanlık binasından içeri girdiğinizde, sizi güler yüzlü bir karşılama bekliyor. Başkan Yardımcılarından veya Yönetim kurul üyelerinden biri binadaysa hiç merak etmeyin size ilçe başkanını aratmayacak misafirperverlik sunuluyor. Sohbetleri siyasi bilgilerinin bilgi ve birikimlerinin aynası olmuş. Ve en son olarak asla egolu insanlar değiller. Samimiyetlerini sorduğum her soruya verdikleri cevaplarla çok net belli ediyorlar. Mahalle mahalle, ev ev yaptıkları tüm etkinlikleri sizlere duyurmaktan çok mutlu olacağım.

İstanbul Gazetem Ailesine sonsuz teşekkürlerimle CHP Kağıthane İlçe Başkanlığı’na başarılar diliyorum …

 

 

 

HABER:  VAROL KISA/ İSTANBUL GAZETEM /KAĞITHANE

KAĞITHANE    haberleri www.istanbulgazetem.com haber sitemizden ve basılı yayınımızdan takip edebilirsiniz .

İSTANBUL GAZETEM GAZETESİ

Türkiye’nin her yerindeyiz.Abone olun gazeteniz kapınıza gelsin!

İstanbul Gazetem’in dağıtımı, posta yolu ile sağlanmaktadır.

İhbar Hattı : Varol Kısa (0535 248 40 23)

REKLAM İLAN OFİS : 0546 875 56 05

 

Bir cevap yazın