CHP Kurultaya ne zaman

Türkiye’de seçimler adeta vaz geçilmez gündem konusu oldu. Son beş yılda 2014 yerel seçimleri ile başlayan süreçte ; 2015 genel seçimleri , Yeniden 2015 genel seçimleri ,2017 Referandum, 2018 Cumhurbaşkanlığı seçimleri , 2019 yerel seçimler ve yeniden yerel seçimler 23 Haziran İstanbul’dan hemen sonra bir seçimde CHP’den bekleniyor….

NEDEN CHP KURULTAYA GİTMELİDİR

23 Haziran’dan sonra CHP’de de olağanüstü kurultay fitilinin ateşlenmesi, muhaliflerin imza toplama sürecini başlatması bekleniyor.
Cumhurbaşkanlığı seçiminde partisinden yüzde 8 fazla oy alan Muharrem İnce önderliğindeki muhalif hareket, olağanüstü kurultay taleplerini yerel seçimden sonraya bırakmıştı. Bu süreçde yerel seçimler sonrası yeni isimler kulislerde konuşulmaya başladı. Hal böyle olunca başta İstanbul olmak üzere bir çok ilçe örgütleri Kurultay seçimlerini merakla bekliyor.
 
İstanbul seçimlerinin yenilenmesiyle birlikte muhalif kanadın olağanüstü kurultay talepleri de ertelenmesi ile başlayan süreç de ,  Muhalifler, 23 Haziran’da yapılacak İstanbul seçimlerinden çıkacak sonuç ve parti yönetiminin izleyeceği politikaya göre düğmeye basacağı bekleniyor…. 
Haberin devamı gelecek… VKİY TV youtube kanalımız hizmete başladı. seçimler canlı yayınlanacaktır…

CHP Lİ BELEDİYE BAŞKANI EMEKÇİYİ İSYAN ETTİRDİ

Sarıyer belediye başkanı Şükrü Genç, Basın birimi sorumlusu Cengiz Kahraman ile birlikte çalıştığı İstanbul genelindeki yerel basın ile ilişkisini kesti. Yalova seçimlerinde 1 oy ile kazanan partinin ,mensubu bir başkanın , 23 Haziran öncesi bu kararı kınama mesajları aldı. Şükrü GENÇ 23 Haziran seçimleri için ne yapmak istiyor. Karar siz değerli okuyucularımızın…

ŞÜKRÜ GENÇ NE YAPMAK İSTİYOR … TIKLA VİDEO İZLE 

 

 

 

 

 

 

Fatih Satır

26 yaşındaki Fatih Satır, 15 Temmuz gecesi darbecilere direndiği Borsa İstanbul binası önünde açılan ateşle şehit düştü. Satır’dan geriye, vurulduğu sırada üzerinde bulunan Türk bayrağı kaldı.
Darbe girişimini arkadaşlarından öğrenerek meydanlara çıkan Fatih Satır, arkadaşının “gitme” demesine karşılık, “Ben gidiyorum. Memleketi bir avuç çapulcuya mı temsil edeceğiz?” karşılığını vermişti. Fatih’in ablasının darbe yapıldığını söylemesi üzerine, babasının ağzından gayri ihtiyari “’Bir şehit de bizim evden çıksın” cümleleri dökülmüştü. Ablası Fatih’in gitmesini istemedi ama şehitleri gördükçe gözyaşı döken babası, “Bırakın gitsin. Bu vatanı kim kurtaracak?” cevabını verdi.