CHP Sarıyer Cumhuriyet gazetesi nöbetinde

CHP Sarıyer Cumhuriyet gazetesi nöbetinde

Cumhuriyet gazetesine yönelik başlatılan operasyonun ardından Cumhuriyet Halk Partisi İstanbul örgütü, gazeteye yönelik baskı son buluncaya kadar “Demokrasi Çadırında; Basına Özgürlük” nöbetleri tutmaya başladığını açıkladı. 

Cumhuriyet Gazetesi nöbetini 11 Kasım 2016 cuma günü  CHP Sarıyer İlçe Başkanlığı yaptı.

CHP Sarıyer İlçe yönetimi, CHP Kadın Kolları Başkanı Nihal Karaal Yeşilbaş yönetimindeki kadın kolları üyeleri, Gençlik kolları Başkanı Nihan Sabaz ve yönetim kurul üyeleri ile çok sayıda CHP Sarıyer üyeleri katılımda bulundu.

Sabah 08.00 da Cumhuriyet Gazetesi merkez binasına gelen CHP Sarıyer İlçe örgütü sloganlar ve pankartlar eşliğinde gazete binası önünde nöbetlerine başladılar.

İstanbul Gazetem ekibini karşılayan CHP Sarıyer Gençlik Kolları üyesi Barış KETEN ” CHP burada sadece muhalefet partisi olduğu için nöbet tutmuyor. bir basının özgür iradesinin engellenmesine karşı bizler burada destek veriyoruz. bunun siyasi değil toplumsal amacı büyüktür. Bu nöbetleri siyasi muhaliflik olarak göstermek tamamen yanlış bir algıdır. Biz Cumhuriyet gençleri basın yayın organlarının özgür olmasından yanayız. Eğer serbest kalmayan bir kalem nasıl olacakta halk için doğruları bizlere yazabilecek? Ben bu sorunun cevabını bulamıyorum. İşte bu sebeptendir ki “Özgür basın” bir ülkenin hayat damarlarından bir tanesidir.” dedi.

 

HABER: SÜLEYMAN SARIKAYA – VAROL KISA/ İSTANBUL GAZETEM

İSTANBUL   haberleri www.istanbulgazetem.com haber sitemizden ve Basılı yayınımızdan takip edebilirsiniz .

İSTANBUL GAZETEM GAZETESİ

Türkiye’nin her yerindeyiz.Abone olun gazeteniz kapınıza gelsin!

İstanbul Gazetem’in dağıtımı, posta yolu ile sağlanmaktadır.

İhbar Hattı : Varol Kısa (0535 248 40 23)

REKLAM İLAN OFİS : 0546 875 56 05

Bir cevap yazın