CHP Sarıyer İlçe Başkanlığı

CHP Sarıyer İlçe Başkanlığı

İstanbul Gazetem 2. Bölge muhabiri olarak 1. yılını dolduran ilçeleri ziyaretim devam ediyorum.

İlk ziyaretim CHP Kağıthane ve Beşiktaş oldu. Şimdi sizlere CHP Sarıyer İlçe Başkanlığı hakkında düşüncelerimi paylaşacağım.

 

CHP ilçelerinin içerisinde en bolluk içerisinde fakat bir o derecede en sıkıntılı ilçe olarak Sarıyer gözüme çarpıyor. İlçe başkanı ve yönetimin tecrübeli üyelerden oluştuğu,  ikinci kere kazanılan bir belediyenin desteği ile hizmette sınır tanımayacak olan ilçenin, önce imkanları sizlerle paylaşacağım.

Belediye yanında olduğunda ilçede yapılan tüm organizasyonlar mükemmele yakın olabiliyor. Araç ve gereçelerde hiç bir sıkıntı yaşanmayan CHP Sarıyer’in aynı zamanda yönetim kadrosu da çok kalifiye üyelerden seçildi. Bu bütünlük içerisinde çalışmalarına devam eden örgütün istediği daha ne olabilir ki; Otobüs, çadır, erzak, iş gücü, pankartlama, toplantılar için mekan, üye aidatları kısaca herşey yolunda ilçede.

Dış mihraplar görev başında

CHP Sarıyer ilçe başkanlığının en önemli özelliği yıllardır belediyeyi kazanamayan CHP  Sarıyer’de iki seçimdir belediyeyi kazanma başarısı gösterdi. Bu kazanç elbette  büyük bir yarışa sebep oluyor. Hal böyle olunca kaybeden guruplar bunu siyasi bir yarıştan çok hayat mücadelesine çevirdiğinde dış mihraplar haliyle rahat durmuyor. İlçe adına yetkisizce yapılan etkinlikler, truva atları içeri sızdırılması ve tabii birazda para kazanma hırsı kendi içerisinde bir dargınlığa yol açıyor.  2019 seçimlerine kadar bu durum düzelmezse büyük bir ihtimalle 2014 yerel seçimleri gibi yine sıkıntılı bir seçim süreci CHP Sarıyer’i bekliyor dersek yanlış konuşma yapmamış olurum.

2014 yerel seçimlerinde neler olmuştu!

2014 Yerel seçimlerinde ilk sıkıntı ön seçim adı altında yapılan meclis üyeleri oylamasında yaşandı. Sonuçta mutlu olan olmasa da CHP Sarıyer’de seçim listesini hazırlamıştı.

Belediye Başkan aday seçimlerinde olağan dışı olaylar yaşanıyor hatta seçimlere girdi girmedi tartışmaları tüm CHP Sarıyer üyelerinin göz yaşlarına sebebiyet veriyordu.

Neyse ki son anda Deniz Çakıl ve Hasan Saim Öztürk ‘ün kişisel becerileri CHP Sarıyer’in Belediye Başkanlığını kazanacağı sinyallerini vermişti.

 

SEÇİMLERDEN SONRA NELER OLDU !

Seçimleri kazanan Belediye ve İlçe başkanlığı kinlerinden arınmış bir şekilde yeni ilçe seçimlerine birlikte girdiler. Sonuçta kazanılan bir ilçe ve bir yıllık süreç geçti. Bundan sonra ne olur bizlere bunu zaman gösterecek. İlçe dışındaki CHP’liler yoğun tempoda çalışmalarını sürdürüyor. amaçları için ben buradan ne yazsam inkar edilebileceği için bunu da bizlere zaman gösterecektir.  Yaşadığım ilçe olan Sarıyer’i  özellikle ilgileniyorum. CHP Sarıyer haberleri için bizden ayrılmayın …

Haberin devamı geliyor…

 

 

Haber VAROL KISA / İSTANBUL GAZETEM 

FOTOĞRAFLAR İÇİN TIKLAYIN 

İSTANBUL GAZETEM GAZETESİ “Türkiye’nin Gazetesi”

ABONE OLUN, GAZETENİZ KAPINIZA GELSİN!

Türkiye’nin her yerindeyiz. Abone olun gazeteniz kapınıza gelsin!

İstanbul Gazetem’in dağıtımı, posta yolu ile sağlanmaktadır.

İhbar Hattı : Varol Kısa (0535 248 40 23)

REKLAM İLAN OFİS : 0546 875 56 05

Bir cevap yazın