CHP SARIYER’de DELEGE SAVAŞLARI

Merhaba! Öncelikle ben kendimi anlatayım: Gazeteci tarafsız olmalıdır, kazananı şahlandırır, kaybedeni yerden yere vurur. Kaidemiz budur. bir gün beyaz, bir gün siyah , bir gün kırmızı bir günde mavi kazandı deriz. Bu bizim işimiz. Bana gelince Gazeteci Varol KISA ; ister ki ilçelerde başkan ve yönetimi “maddi sıkıntımız var” demesin. Çünkü herkes kendi gemisi için mücadele ederken , benim gemim İstanbul Gazetem içinde ben elbette mücadele etmek zorundayım. Anlayışınız için teşekkür ederim. ..

 

POLİGON ve PINAR MAHALLESİ

CHP Sarıyer’de üç büyük kutup savaşı resmen iliklerimize kadar hissetiriyor. Her tarafa başarılar dileriz. Fakat öncelikle kimlik savaşları benim çok hoşuma gitti. Bu bir SAVAŞ ama ne savaşı diye soran olursa cevabım DELEGE savaşı OLMAZ.

ONUR SAVAŞI

İnsanlar sadece delege olmak için mücadele vermez. Partilerine iyi hizmet ettiklerini düşünür ve belli bir zaman sonra parti içi seçen olmak isterler ve bunun için verdikleri mücadeleye emeklerinin karşılığı yani ONUR savaşı deriz. Böylede olmadı mı işte örnek Bahçeköy tebrikler Ayşe ORHAN. Neden mi çünkü , anlatayım …

KOLTUK VE MAKAM

Belediye Başkanlarından , Milletvekillerinden bir şey istediğinde olmadığını gören partili “Makamı var ya” diye sitem eder. Aynı kişi gün gelir bir mahalle temsilcisi olur veya işte delege listesi hazırlama görevi alır ve. Aman Allahım o kişi gider , kızdığı kişilerle aynı davranan bir canlı gelir.

Babasını yazar, kendini yazar, belediye çalışanı olduğunu kullanır vs vs vs . Ve bir üye gelir der ki “Ben yıllardır emek verdim DELEGE olmam şart. ” aldığı cevap ise “imkansız” olur. İşte bu cevap o emekçiye hırs yaptırır ve karşısında kim veya hangi güçler olursa olsun mücadele eder. İşte kazandığında da İstanbul Gazetem sayfalarında “Onur Mücadelesi” yaptı deriz. Ben buna hayatta yapılması gereken tek savaş derim.

Aynen benim Cengiz Kahraman ve Şükrü GENÇ’e karşı verdiğim savaş gibi .Birgün o sandıklar beni de mutlu edecek …

VAROL KISA (yüreğinin sesini yazan tek gazeteci)


POLİGON VE PINAR MAHALLESİ DELEGELERİNİ TEBRİK EDERİZ.