CHP Sarıyer’den istifa

CHP Sarıyer İlçe Başkanlığı Bahçeköy merkez mahalle başkanı Ayşe Orhan istifa etti.

Tüm yaşadığı olayları sadece İstanbul Gazetem  gazetesine anlatan Orhan , olayların gelişimini şöyle anlattı .

 • CHP Sarıyer İlçe Başkanlığında üye olarak tüm çalışmalarda yer aldım. Bu enerjimi uygun gören partili arkadaşlarım tarafından, önce kadın kolları yönetimine ve sonra yıllardır yaşadığım Bahçeköy mahallesinde merkez mahallesi başkanlığına getirildim. 

 • Bilmediğim sebeplerden dolayı önce kadın kolları yönetiminden atıldım.

 • Atıldım diyorum.

 • Çünkü gelişmeleri bilmeden kadın kolları toplantısında imza atılan defteri göstermeden “Atıldın” diyerek hiç bir açıklama yapmadan gönderildim. Nedenini sorduğumda ise , üç defa üst üste mazeretsiz gelen yönetimden atılır . dediler .

 • Emeğimin karşılığını bu şekilde vermeleri beni çok üzmüştü. aşırı yoğunlaşan düşüncelerim yüzünden tansiyonum düşmüş olacak ki , yanlış bir yere basarak ayağımı bilekten kırdım. Hastalığım süresince düşündüm .Neden böyle bir şey yaptılar bana ?

 • İlçe başkanlığındanda bana bir açıklama gelmeyince artık bir makam ve mevkimin olmaması gerektiğini düşündüğüm için, Bahçeköy mahalle Başkanlığı görevimden de ayrıldım .

Bundan sonra ne yapmayı düşünüyorsunuz ?

 • Ben CHP’si ne kişi ve makam hayranlığımdan katılıp mücadele etmedim. CHP ‘ si sevdalısı bir nefer olarak eskiden nasıl çalıştıysam , şimdi de partim için bir üye olarak çalışmaya devam edeceğim. CHP Sarıyer İlçe Başkanlığı ve yönetimin bana karşı yaptığını düşündüğüm haksız uygulam beni yıldıramaz .

 • Amacı makam ve mevkii olanlar için yol orada. Benim yolum emanetini aldığım Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün kurucusu olduğu “Cumhuriyet Halk Partisi” yaşam mücadelesine ve emanete sahip çıkma yoluma devam edeceğim. ..

CHP’si üyeleri için son sözleriniz ne olacaktır?

 • Benim yaşadığım haksız uygulama her ilçe yönetiminde yaşanacak diye bir kural yok. Kendi içinde hesaplaşmaların acısının benden çıktığını düşünüyorum. Tüm üye arkadaşlarıma çalışmalarına devam etmeleri ve 2019 yılı yerel ve genel seçimlere çok iyi hazırlanmalarını öneririm.  Ben CHP neferi olarak İstanbul’da bulunan tüm ilçeleri ziyaret ederek çalışmalarıma daha geniş kapsamda devam edeceğim . Ulu Önder Atatürk’ün dediği gibi “Hattı müdafaa yoktur sathı mudafaa vardır” diyerek yolumuza devam edeceğiz . Tüm yoldaşlarıma buradan İstanbul Gazetem gazetesi aracılığıyla selam gönderiyor ve en kısa sürede yanlarında olacağımı bildirmek isterim.  

 • Tüm İstanbul’daki ilçelerde olduğu gibi Sarıyer ilçemizin de en çok okunan gazetesi, İstanbul Gazetem gazetesine bu cesur yayıncılık ilkelerinden dolayı ve yanımda yer aldıkları için tüm ekip arkadaşlarınıza teşekkür ederim. 

 • AYŞE ORHAN ( Eski Bahçeköy Merkez Mahallesi Başkanı)

 

 

 

Sarıyer İlçe ve Belediye  haberleri www.istanbulgazetem.com haber sitemizden ve Basılı yayınımızdan takip edebilirsiniz . Arayın gelelim abone olun, Sarıyer haberlerini okuyun ..

İSTANBUL GAZETEM GAZETESİ

Türkiye’nin her yerindeyiz.Abone olun gazeteniz kapınıza gelsin!

İstanbul Gazetem’in dağıtımı, posta yolu ile sağlanmaktadır.

ABONE KAYIT : Varol Kısa (0535 248 40 23)

REKLAM İLAN OFİS : 0546 875 56 05

HESAP NUMARAMIZ

YAPI KREDİ /Varol Kısa

Ferahevler Şubesi / Şube no: 1139

Hesap no: 89757664

IBAN: TR23 0006 7010 0000 0089 7576 64

 

 

 

Bir cevap yazın