CHP’de Demokrasi şöleni

 

CHP İlçe Başkanı Mehmet Deniz’in Basın Açıklaması

CHP SARIYER’ İN 20 YILINI HEDEFLİYORUZ

Uzun süren, mahalle delege seçimleri 15.10.2017 tarihi itibaren bitmiştir.
38 mahallenin her birinde sandık konularak üyelerimizin demokratik haklarını kullanması sağlanmış ve sorunsuz biçimde 400 delege seçilmiştir.Bu 400 delege, 18 doğal delege (Belediye başkanı, İlçe başkanı, İlçe yönetimi) ile birlikte 09 Aralık 2017 ‘de Maslak Tim Salonu’nda İlçe Başkanımızı, yönetim kurulu üyelerimizi ve 19 il degelemizi seçecektir.

Hep söylerim, ülkemizde ön seçim yaparak milletvekillerimizin %80’nini Üyelerle mahallelerde delege seçimi yaparak, delegelerimizi seçen tek parti Cumhuriyet Halk Partisi’dir. Üyelerini önemseyerek parti içi demokrasiyi yaşatan Cumhuriyet Halk Partisi, ülkede de tam demokrasiyi getirecektir.

CHP dışında sağından, solundan, liberalinden, muhafazakarından, milliyetçi partilere kadar, CHP dışında delege seçimi yapan parti yoktur. Bunun için gururluyuz.

CHP Sarıyer İlçe Başkanlığı için aday adayı arkadaşlar var, bu isimler çalışmalarını sürdürüyorlar. Bunları destekleyen aday olmasını sağlayan, ilçemizde öne çıkmış siyasi aktörler var. Çok doğal bir süreç yaşıyoruz. Aday adayı arkadaşlarımız çalışacak, onları da destekleyen Sarıyer’de ki siyasi aktörlerimizde sonuna kadar onlardan desteğini esirgemeden sürdüreceklerdir. Bu siyasetin gereğidir. Hiç bir arkadaşımıza, hiç kimsenin sen dur, sen çekil deme lüksü ve hakkı yoktur. Bütün adaylara başarılar diliyorum.

 

Biz Sarıyer’in birkaç yıl sonrasını değil, 20 yıl sonrasını düşünmek zorundayız.

Mehmet Deniz
CHP Sarıyer İlçe Başkanı

 

Bir cevap yazın