CHP’de ikilem

CHP’de İKİLEM

  Haberimize başlamadan önce ; çok bilmişler haberi okur okumaz cevap yazacağını bildiğimiz için hemen açıklama da bulunmak istedik. Bu haber neden tüm Türk Milletini ilgilendiriyor. Öncelikle başlık da “İkilem” dedik. Peki nedir ikilem?

ikilem ;

Her iki durumda da doğru davranılamayacak iki olanak karşısında kalıp, kişiyi, istemediği halde, bunlardan birini yapmaya zorlayan durum. İşte CHP’nin yaptığı tam anlamıyla İstanbul ili Beşiktaş ilçesinde yüce Türk Milletine yaptığı işte budur. Nasıl mı? Tarih 03 Nisan 2017 ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu açıklamada bulunuyor….

 

3 Nisan 2017 tarihinde tüm haber kanallarında gazetelerde yayınlanan;

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 15 Temmuz’da yaşananları artık “kontrollü darbe girişimi” olarak nitelendiklerini söyledi.

Bu ifadenin “darbeden önce, darbeden haberdar olmak” anlamına geldiğini belirten Kılıçdaroğlu hükümete atfen, “Darbeden önceden bilgileri var” dedi.

Kemal Kılıçdaroğlu, iktidardaki Adalet ve Kalkınma Partisi (AKP) içinde de 120-180 civarında Bylock kullanan milletvekili olduğunu öne sürdü.

İstanbul’da bir grup gazeteci ile düzenlediği sohbet toplantısında soruları yanıtlayan Kılıçdaroğlu, referandum sürecine ilişkin görüşleri ile 15 Temmuz darbe girişimine ilişkin iddialarını paylaştı.

16 Nisan’daki anayasa değişikliği referandumundan “Evet” veya “Hayır” çıkması durumunda erken seçim bekleyip beklenmediğinin sorulması üzerine Kılıçdaroğlu, “Bir erken seçim ihtimali çok zor” dedi.

Ancak CHP lideri daha sonra sözlerini şöyle sürdürdü:

“Ama bu sorunun karşı bir sorusu var. Eğer iktidar kanadının içinde 120-180 civarında bir FETÖcü varsa bunların elimine edilmesi için bir erken seçim düşünülebilir. Bu sayı üç aşağı beş yukarı bilinen bir sayı. ByLock listelerinin açıklanmamasının gerekçesi de bu. 120-180 arasında, bazen 150, ByLockçu olduğu söyleniyor. Bunların parlamentodan temizlenmesi için bir erken seçim kararı alınabilir.” HABER KAYNAĞI BBC 

VE AYNI PARTİNİN BELEDİYE BAŞKANI

Şimdi aynı partinin belediye başkanı; 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı ile Genel Başkanı’nın kontrollü darbe girişimi dediği gün için birlikte kutlama yapıyor. 

GERÇİ BU OLAY BAŞLI BAŞINA FİYASKODUR.

1- 29 EKİM Cumhuriyet Bayramı bir ulusun özgürlüğünün kutlama günüdür. 

2- 15 TEMMUZ Darbe girişimi günü bir ulusun YAS tuttuğu anma günüdür. 

3- Darbe girişimi günü Şehit olan 249 vatandaşımızın anma töreni yapıldığı gün (Haluk Levent) sanatçı konseriyle neyin kutlaması yapılmaktadır. 

4- 29 Ekim Kutlamaları yapıldığı diğer ilçe ve illerde eğlence yapılırken anma töreni ile anıt açılması ne kadar doğru bir uygulamadır. 

5- Genel Başkan ve Belediye Başkanı arasında bir siyasi çatışma varsa, yüce Türk Milletinin Milli duyguları bu çekişmeye alet edilmesi ne kadar doğrudur?

6- CHP gerçekten nereye gidiyor? 

 

 

Bir cevap yazın