CHP’nin darbeye karşı Taksim’de yapacağı mitingde sadece Türk Bayrağı olacak

istanbul_taksim_meydaninda_demokrasi_miting_turk_bayragi

Mitingde CHP flamaları değil, Atatürk posterleri ve Türk bayrakları olacak

Cumhuriyet Halk Partisi İstanbul İl Başkanlığı, 24 Temmuz 2016 tarihinde Taksim Meydanı’nda yapmayı planladıkları Cumhuriyet ve Demokrasi Mitingi ile ilgili basın açıklaması yaptı.

CHP İstanbul İl Başkanı Cemal Canpolat, mitinge 133 milletvekili ile tam kadro katılacaklarını belirterek; vatandaşlara, mitinge yalnızca Türk bayrağı ve Atatürk posterleri ile gelmeleri duyurusu yaptı.

Başbakan Binali Yıldırım’ın talimatı üzerine, CHP’nin yarın Taksim Meydanı’nda yapacağı mitinge Ak Parti  yöneticileri de katılacak.

“Taksim’e 3 ayrı bölgeden geçiş yapılacak”

Açıklamanın ardından basın mensuplarının sorularını yanıtlayan İl Başkanı Canpolat, ne tür güvenlik önlemleri alındığına ilişkin soruya, “O devletin, valinin, emniyet güçlerinin görevidir ama biz CHP olarak her ilçemizde en az 100 tane arkadaşımızı görevlendirdik. Bu mitinge destek veren sanatçılara teşekkür ediyorum.Yarın miting alanına gelmek için 3 ayrı bölgede toplanılacak. Vatandaşlar İnönü stadı önü, Şişli Camisi önü ve Unkapanı Şişhane üzerinden Taksim’e gelecekler” dedi.

Basın mensuplarının “Mitingde, diğer parti temsilcileri konuşabilecek mi?” sorusunu yanıtı

 “Bu toplantı 78 milyon vatandaşımızın davet edildiği bir buluşma. Ak Parti yöneticilerinin de katılmak gibi bir talepleri varsa o bizim için kıymetlidir. Çok fazla sayıda siyasi parti temsilcilerinin, sivil toplum kuruluşlarının katılımı olacaktır. Bu yoğunlukta çok fazla konuşma yapma imkanı olmayacaktır. Orada sayın genel başkanımız hitap edecektir. Herkesin duygularına tercüman olacak bir açıklama yapacaktır. Bu tür toplantılarda zaman da çok önemli. Sadece genel başkan konuşacak. Değerimiz ortak. Tek sesin çıkmasında yarar var” ifadelerini kullandı.

 

Kapalı yollar

 İstanbul Emniyet Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, yarın saat 14.00’den itibaren tedbirler sona erene kadar araç trafiğine kapatılacak yollar şu şekilde belirtildi:

– Mete Kavşağından Gümüşsuyu Caddesi AKM önü Kavşağa kadar Mete Caddesi,

– AKM önü Kavşaktan Belçika Konsolosluğu önüne kadar Sıraselviler Caddesi trafiğe kapatılacak.

 

İSTANBUL’UN TEK GAZETESİ İSTANBUL GAZETEM GAZETESİ

İstanbul Gazetem  her haberi yerinde ve belgeleriyle yaptı. İşte bu yüzdendir ki İstanbul okuyucuları gazetesini seçti. Reklam gazetesi , şantajcı gazete , yandaş gazete gibi ünvanlarla anılan yerel gazetelerin yerine ” Haberi yerinde ve doğru yazan gazete ” ile “Kendilerine en yakın isim Varol KISA ” yı tercih ettiler. İstanbullular  artık “İstanbul Haberlerini, İstanbul Büyükşehir Belediye etkinliklerini, haberlerini ” İstanbul Gazetem VAROL KISA ‘dan takip ediyor .

Abone olun İSTANBUL GAZETEM kapınıza gelsin!

İstanbul Gazetem Dağıtım Alanları: Türkiye’nin her yerindeyiz.

İstanbul Gazetem’in dağıtımı, posta yolu ile sağlanmaktadır.

ABONE KAYIT : Varol Kısa (0535 248 40 23) 

REKLAM İLAN OFİS : 0546 875 56 05

Abone olacağınız gibi , yayın hayatımıza devam etmemiz için gizli destekçimiz olabilirsiniz. Siz istemedikçe, isimler ve kurumlarınız açıklanmayacaktır.

HESAP NUMARAMIZ

YAPI KREDİ /Varol Kısa

Ferahevler Şubesi / Şube no: 1139

Hesap no: 89757664

IBAN: TR23 0006 7010 0000 0089 7576 64

Bir cevap yazın