Çocuk gözüyle polis

   Çocuk gözüyle polis Sarıyer’de

İstanbul Emniyeti’ne bağlı Sarıyer İlçe Emniyet Müdürlüğü  Toplum Destekli Polislik Büro Amirliği koordonesinde Ortaokul 6. sınıf öğrencilerine yönelik olarak “ÇOCUK GÖZÜYLE POLİS” projesi hazırlandı.
 
Çalışmanın tamamlanmasının ardından 10 kısa film için Tarabya Oteli’nde “Gala gecesi” düzenlendi. İstanbul Emniyet Müdürü Mustafa Çalışkan, İlçe Kaymakamı Gürsoy Osman Bilgin, Sarıyer İlçe Emniyet Müdürü Ercan Çamırcı, Sarıyer Belediye Başkan Yard. Sevgi Atalay, Sarıyer İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Tahmaz, Sarıyer İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Namık Şişman, Sarıyer İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Ahmet Aygün, Sarıyer İmam Hüseyin Cemevi Başkan Yard. Lale Tunç, oyuncular ve çok sayıda tanınmış isim katıldı.
İftar yemeği sonrasında katılımcıların izlediği 10 kısa film büyük beğeni topladı.
 
Gösterimin ardından konuşma yapan İl Emniyet Müdürü Mustafa Çalışkan, “İstanbul’da hiçbir yer terörle anılmayacak. Bizim en önemli görevimiz budur. Bizim sanatçılarımız da bu konularda çok duyarlı. Sağ olsunlar bizim ne zaman böyle bir projemiz olursa istisnasız hepsi bizi destekliyorlar. Ben hepsine buradan teşekkür ediyorum. Çocuklarımız bizim umudumuz, göz bebeklerimiz. Onlara ne öğretirsek o şekilde davranacaklar. Bu sosyal sorumluluk projesi çerçevesinde Ercan müdürümüze teşekkür ediyorum.” dedi.
Proje dahilinde hazırlanan filimler
Hayallerim, Sahte Polis, Adalet-İyilik, Kadına Şiddet, Sınav , Süper Kahraman, Dokunmak, Telefon Dolandırıcılığı, Doğum günü 
 
İlçe Emniyet Müdürü Çamırcı ise, çocukların polise bakış açısının, her türlü önyargıdan uzak olduğunu belirtti. Kendilerini çocukların gözünde görmenin önemli olduğunu belirten Çamırcı “Çocukların saflığına dayanarak onların önyargılarda, cinsiyet, din, siyasi ve etnik ayrımcılığı olmayan bir bakış açısıyla bize(Polise) baktıkları için onların gözüyle bir proje yapmayı düşündük ve bu projemiz doğdu” dedi. Konuşmaların ardından İstanbul Emniyet Müdürü Mustafa Çalışkan öğrencilere plaket verdi. İlçe Kaymakamı Gürsoy Osman Bilgin ise projeye destek veren sanatçılara plaket taktim etti.

VAROL KISA / İstanbul Gazetem / Sarıyer

GAZETEMİZE DESTEK OLMAK İÇİN TIKLAYIN .

Abone İstanbul Gazetem

Fecebook sayfamızda takip edebilirsiniz.. Fotoğrafları görebilirsiniz.

İSTANBUL GAZETEM GAZETESİ “Türkiye’nin Gazetesi”

ABONE OLUN, GAZETENİZ KAPINIZA GELSİN!

Türkiye’nin her yerindeyiz. Abone olun gazeteniz kapınıza gelsin!

İstanbul Gazetem’in dağıtımı, posta yolu ile sağlanmaktadır.

İhbar Hattı : Varol Kısa (0535 248 40 23)

REKLAM İLAN OFİS : 0546 875 56 05

Bir cevap yazın