Çorumlular gününde Salih Bayraktar’a ilgi çocuklardan geldi

Çorumlular Platformu geleneksel her ayın 19. günü toplanıyordu. Bu ay çocukların ilgisi olan AK PARTİ Sarıyer Belediye Başkan Adayı Salih Bayraktar konukları oldu.

AK PARTİ Sarıyer Belediye başkan Adayı Salih Bayraktar , konuşmasında ;

Çok değerli Dernek Başkanım ve yönetimi, çok kıymetli belediye başkan adayları, meclis üyesi adayları, muhterem hanımefendiler, beyefendiler, sevgili çocuklar, Hepinizi sevgi, saygı, muhabbetle selamlıyor hoş geldiniz, sefalar getirdiniz diyorum.

Öncelikle bu güzel mekanda sizlerle bir arada olmaktan duyduğum memnuniyeti ifade etmek istiyorum. Bugün ki insan milyarca insanın birikimidir. Biz altı asır cihanda adalet ve hak üzerine hükümranlık etmiş, kimsenin adını, dilini, dinini değiştirmeye zorlamamış bir kültürden gelmekteyiz. Dernek başkanım ve yönetimi gerçekten güzel bir organizasyonla bizleri bir araya getirdi. Ben bu organizasyonda emeği geçen herkese ayrı ayrı gönülden teşekkür ediyorum. Sivil toplum kuruluşlarını gerçekten önemsiyorum.

İngiltere’de bir kişiye yedi sivil toplum kuruluşu düşüyor. Türkiye’de baktığınız zaman bu sayı tam tersine. Her altı kişiden bir kişi sivil toplum kuruluşuna üye. Tabi bunların bazıları çevreye duyarlı, bazıları sportif faaliyetler yapıyor, bazıları devlet politikalarına katkı sunuyor. Bunlar çok önemli. Bende bir kardeşiniz olarak aynı zamanda Yeşilay Dernek Başkanı’yım Sarıyer’in. Ve Yeşilay üzerinden çok güzel faaliyetler yapıyoruz. Gençliği yanına almayan, gençliği desteklemeyen ülkelere baktığımızda kısa süre sonra durağanlığa teslim oluyorlar. Gençliği yanına alan, gençliği destekleyen, gençliği önünde yürüten hareketlere baktığımız zaman da; tarihi yürüyüşlerine, büyük devrimlere öncülük ettiklerini görüyoruz.

Bizim de bu sorumluluğu en iyi şekilde yerine getirmek adına bir görevimiz var. Bugün Ak Parti Sarıyer Belediye Başkan Adayı olarak huzurunuzdayım. Niçin huzurunuzdayım? Özel hayatınızda çok yardımsever olabilirsiniz, ekonomik durumunuz da yerinde olabilir, ama millete hizmet etmek gibi bazı hayallerinizi gerçekleştiremezsiniz. Siyaset bu fırsatı veriyor size. Şayet bu fırsatı doğru, güzel, faydalı kullanırsanız siyaset çok anlamlıdır, çok değerlidir, çok kıymetlidir. Ama bu gücü sadece kişisel çıkarlarınız için, belli çevreler için kullanırsanız vay halinize. Hem bu dünya hem öbür dünya size zindan olur.

Bu nedenle değerli dostlar çıktığımız bu hayırlı yolda sizlerin duasını ve desteğinizi bekliyoruz. Ben bu anlamlı gecede günün anlamına atıfta bulunarak birlik, beraberliğiniz her zaman daim olsun diyor, hepinizi sevgi, saygı, muhabbetle selamlıyorum. ” diyerek sözlerini noktaladı.

Ayrıca ,Ak Parti Sarıyer Belediye Başkan Adayı Salih Bayraktar, Çorumlular Gecesi’nde salona girişinde tüm masaları tek tek dolaşarak davetlilerle selamlaştı, görüş ve önerilerini dinledi. Bayraktar geceye katılan çocuklarla da özel olarak ilgilendi ve karne hediyeleri dağıttı. Bayraktar’a geceye katılımı ve geceye katkıları nedeniyle plaket takdim edildi.

Varol Kısa / Sarıyer / İstanbul Gazetem

Bir cevap yazın