Didem Engin

Didem Engin - Kıssadan hisse Varol'ca

 

Bu halk , yıllarca TBMM ‘ne milletvekili gönderdi. Seçimlerinde hiç bir zaman onları görmeyeceklerini ,isimlerini dahi bilmeyeceklerini bile bile partilerinin sevdasına isimleri TBMM gönderdi bu halk.

AHDI VEFALI DİDEM ENGİN 

Yerel seçimlerin ilk durağı Muhtar seçimleridir. Mahalleli kahvelerde, derneklerde oturur ve mahalle temsilcisi kim olsun diye karar vermek isterler. adaylar dinlenir ve bir ismin arkasından yola çıkılır. Muhtar seçildikten sonra ilk bir kaç gün sonra mahalleli taleplerini sıralar . Sıralarda ne duyan vardır nede yapan . Bahane belli “En az otuz bin kişi bu mahalle nasıl her birinize yetişeyim.” 

Yerel seçimlerin ikinci durağı Belediye Başkanlarıdır. Yine mahalle sakinleri toplanır. Tek fark artık taraflıdırlar. A partisi veya B partisi devreye girer . Aynı süreç başlar ve çalışmalar yapılır. Kazanan Belediye Başkanı tebrik edilir , omuzlarda taşınır ve koltuğa oturtulur. Bu yükü taşıyan bir çok partilinin ismini dahi bilmez başkan. Yine istekler başlar ve Belediye Başkanı Muhtardan öğrendiğini geliştirir. ” En az üçyüz bin kişi bu ilçe her birinize yetişeyim.” 

Yerel biter ve Genel seçimler başlar. Büyük seçimin çalışmasıda büyük olur. Mahallelerde,İlçelerde,İllerde toplanır halk ve seçilecek adayı belirler. Çalışmalar başlar ve süreç aynen devam eder. Sonuçta artık ANKARA yolu açılmıştır. Ne önemlidir Ankara. Başkent ve Ankara’da bir vekil taşımış halk .Sanki kendisi orada gibi sevinir . Sever vekilini. Adı üzerinde Milletin Vekili ….

Gel gör ki yıllar yılları kovaladı hiç böyle olmadı . Ne vekil Milletini hatırladı . Nede Milleti artık o Vekilini görmek istedi. Bu sefer Millet bahane buldu derin acısına Ahdı Vefalı bu halk  “Elbette canım  Üç milyon insandan sorumlu kolay değil” bizi görmese de olur. Nasıl yetişsin bizlere” . Taa ki 2015 Genel seçimlerine kadar .

Bir genç kadın ön seçime girer gönül verdiği partisinde. Üyelerine sorar ürkek birazda çekingen ama güvenilir sesiyle “Beni vekiliniz yapar mısınız?” diye. Ahdı Vefayı gözlerinde görür yüreği yaralı halk bu genç kadının. 

İlçeler öyle sever ki bu genç kadını adeta kimisi kızı, kimisi ablası, kimisi kardeşi gibi basar bağırlarına. Koca koca siyasetçi aday ağabeylerini geçer ön seçimde tüm ilçelerde. Üyeler öyle çok sevmiş ve inanmıştır ki “İşte bu! Bu kız bizi asla unutmaz. bizi hatırlar ” der tüm İstanbul sokaklarında. 

2015 Genel seçimlerinde artık CHP adayı olarak listelerde ismi geçmektedir Didem Engin’in…Ve 1 Kasım 2015 tarihinde bu genç yürek üyelerinin, halkının ve İstanbulluların temsilcisi olarak CHP İstanbul Milletvekili Didem Engin olmuştur… Mazbata töreninde ailesiyle birlikte start alan Engin, belkide TBMM tarihinde bir ilk olarak İstanbul yerel basınında bir köşe yazısında “Seni doğuran anneye kurban olayım” dedirteceğini bilmediği  başlama gününden bugüne verdiği onlarca önergeleriyle,toplumsal sorunlara en yakın mesafeden müdahale etmesiyle, ona oy veren halkını asla unutmamasıyla İstanbul’da bir iftar sofrasına davet edildiğinde işte böyle kapıda kucaklanarak karşılanıyordu.

Dilerim Kıssadan Hisse çıkartan tüm muhtarlarımız, tüm Belediye başkanlarımız ve Milletvekillerimiz bu genç yürekli Milletvekilimi örnek alır. Halkı unutmayın.! Halk sizi unutursa asla dönüşü olmaz. Ahdı Vefalı olun…

Teşekkürler CHP İstanbul Milletvekili Didem Engin

 

Varol KISA 

Didem Engin – Kıssadan hisse Varol’ca

 

didem_engin

TÜM FOTOĞRAFLAR FACEBOOK SAYFAMIZDADIR. TIKLAYIN GÖRÜN!

 

Abone olun İSTANBUL GAZETEM kapınıza gelsin!

İstanbul Gazetem Dağıtım Alanları: Türkiye’nin her yerindeyiz.

İstanbul Gazetem’in dağıtımı, posta yolu ile sağlanmaktadır.

ABONE KAYIT : Varol Kısa (0535 248 40 23) 

REKLAM İLAN OFİS : 0546 875 56 05

Abonelik ve destekleriniz için

HESAP NUMARAMIZ

YAPI KREDİ /Varol Kısa

Ferahevler Şubesi / Şube no: 1139

Hesap no: 89757664

IBAN: TR23 0006 7010 0000 0089 7576 64

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.