Ekrem İmamoğlu’nu anlamak …..

İBB BAŞKANI EKREM İMAMOĞLU’NU ANLAMAK

Meclis gündemindeki, başkan vekilleri, katip ve encümen üyelerinin seçiminin yapılabilmesi için en genç meclis üyelerinden Amine Cansu Kaba ve Kübra Nur Uslu’yu geçici divan katibi olarak seçen İmamoğlu, onları kürsüye çağırarak söz hakkı verdi.
 
Geçici Divan Katibi Kübra Nur Uslu, Ekrem İmamoğlu’nun, duygularını paylaşmak için kendisine söz vermesi üzerine şu ifadeleri kullandı:
 
Teşekkür ederiz Sayın Başkan. Bizi buraya anons ederken özellikle şunu vurguladınız. Eminim birçoğunuz burada olmak isterdi dediniz. Dolayısıyla gerçekten önemli bir makamda olduğumuzun farkındayız. Ben de burada olmamıza vesile olduğundan dolayı bir kez daha, aslında kendime bir görev addettim, hem siyasette gençlere, kadınlara çok fazla önem veren ve siyasette gençlerin ve kadınların her zaman ön planda olmasını sağlayan Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a bir kez daha teşekkür etmek istedim. dedi.
 
SALON SESSİZ KALDI 
 
Kübra Nur Uslu’nun bu sözleri Meclis’ten kendi siyasi partilileri tarafından alkış almak üzereyken Başkan İmamoğlu “Ben sizin yerinizde olmak ister derken ; Gençliğinizden bahsetmiştim” dedi. 
Bu sözlerin ardından salonsessizce bıyık altı tebessümlere yerini bıraktı.

Bunun üzerine İstanbul Büyükşehir Başkanı Ekrem İmamoğlu

Uslu’nun konuşmasından sonra, gülerek, “Ben tabii elbette makamın önemi var ama, herkesin burada olma arzusunu genç olma talebi olarak yorumlamıştım. Herkes sizin kadar genç olmayı ister şu anda. O açıdan söylemiştim. Ama olsun, koltuk da önemli, yerine getirdiğiniz makam da önemli” dedi.
HABER : İSTANBUL GAZETEM / İBB 

Bir cevap yazın