Erken seçim kapıya geldi Beşiktaş ve diğer ilçelere etkisi

Erken seçim kapıya geldi

Ve erken seçim kulislerde yerini aldı. Çok şükür bazı gereksiz siyasetçiler ve siyaset yapanlar artık değişecek. Hayatımda gördüğüm en kötü kadro 2014 yılında seçildi. Seçmen ya çok büyük etki altında kaldı, yada gerçekten biat kültürü topluma yerleşti. Belkide Başkanlık sistemi bu yüzden gündeme geldi. Şöyle bir İstanbul turu attıktan sonra Beşiktaş’da son bulacak söyleşimize başlayalım.

 

2014 yılı yerel , 2015 yılı genel seçimleri bugünlerin geleceğinin sinyallerini çoktan vermişti. Sadece bizler görmesini bilemedik. FETÖ olayı için her şerde bir hayırlı iş var diyerek  “Hoş geldin Erken seçim” diyebiliriz. 

Avcılar’dan Sarıyer’e , Beylikdüzü’nden Kağıthane’ye, Bağcılar’dan Üsküdar’a İstanbul ilçelerde yerel seçimlerde günler yoğun yaşandı. Şimdi FETÖ ile temizlik zamanı adı altında yeniden yeni bir başlangıç geliyor. Elbette mevcut Belediye başkanları, Meclis üyeleri ve tabii Muhtarlar bunu beklemiyordu desek yalan olur. Neticede sonun başlangıcını kendileri çizdi. Burada tek tek isim isim anlatmak yerine sizlerinde vaktini almadan kısa kısa örnekler vererek Beşiktaş siyasetine döneceğim. Asıl konumuz Beşiktaş .

 

2014 yerel seçimlerde olanları “Sarıyer Gölge Kadın” sayfasında yayınlıyoruz. Devam edecek olan süreç diğer ilçelerin aynası gibi yansıyor. Düşünsenize bir seçildikleri partiye seçildiği gün kayıt olan isimlerle yerel siyaset en fazla 24  ay sürebilirdi ve öylede oldu.  İkinci yıllarında bütçeler açıklanmaya başladıkça bir çok kirli dosyalar gün ışığına çıktı. Birde Erkan Karaaslan vardı ki eyvah eyvah dedirtiyordu.

 

Siyasi partiler birlik beraberlik içinde kararlarını aldığı bu günlerde bizlerde parti ve kurum ismi vermeden Beşiktaş ilçesine bir göz atalım.  Beşiktaş Belediye Başkan aday adayları bağlı oldukları partilerine hizmet etmek için aday adayı olmuşlardı. Bügünün gelişi dünden belli olur dedim ya. İşte Beşiktaş ilçesinde bir günde belirlenen aday haliyle kazanacağı kesin partinin isim pusulasında yer aldı . Kimdi bu Hazinedar sorusuna cevap alınmadan gündem artık Beşiktaş olmuştu bile.

Hazinedar’ın ilk icraatları 

Beşiktaş Belediye Başkanı murat Hazinedar göreve gelir gelmez tüm tanıdığı isimleri Meclis üyeliğine, Belediye Başkan yardımcılığına ve akla gelen her koltuğa oturtmaya başlamıştı. Bu davranış önce onun için çalışan üyelerin ve sonra ilçe halkının tepkisine yol açıyordu.

Fatma'nın suçu ne
Fatma’nın suçu ne

Vay siz misiniz tepki veren hadi birde işinizi,dükkanınızı ,tezgahınızı elinizden alayımda ne yapacaksınız günlerini “Beltaş skandalı” takip ediyordu. İşten atılan işçilerin eylemleri sonrası Allahım ben ne günah işledim dercesine bir etkinlik düzenleniyor ve “Ümre ziyareti” yapılıyordu. Adeta halkımızı götürmek yetmez bende gideyim diyen Hazinedar ‘ın dönüşü “Muhteşem” oluyordu.

İşçileri havaalanında toplayarak hoş geldin denmesi yine gazete manşetlerine “Hazinedar nereye koşuyor” sorusuyla sorulmaya başlamıştı. Hazinedar bu durmak yakışmazdı. Birde her yerde karşısına çıkan Fatma köprülü vardı. Gazeteler soruyordu “Fatma’nın suçu neydi?

Hazinedar bu durur mu? Birde İstanbul Fethi’ni kutlamak gerekir ki, mensubu olduğu partinin Milletvekillerini dahi çileden çıkartsın. Öyle de oldu . Kızılcık şerbeti içtim diyerek kan kustuğunu söyleyen vekil artık isyanın başlangıç noktası oluyordu. Aslında ilginç olan Beşiktaş Meclis Üyeleri’nin bir kısmı sanki bu olanları hiç görmüyor gibi hayatlarına devam etmeleri üyeleri ve siyasete yakın olan kişileri iyice sinirlendiriyordu. Mensubu olduğu partinin acı günü “Üç arslanlar” olarak bilinen  Deniz Gezmiş, Yusuf Aslan ve Hüseyin İnan’ın anma gününde Beşiktaş caddeleri davul zurnalı “Peyzaj günü” kutlanması  sorunun sadece Beşiktaş değil Ankara’ya sıçramasına sebep oluyordu.

 

Hazinedar bu durur mu,  “Geri Vitesim yok” dercesine yola devam ediyordu. İlçe Başkanlık seçimi ve ardından yine işçi katliamı  Beşiktaş’ı gündemden indirmiyor sürekli manşetlere taşınıyordu. Ve FETÖ 15 Temmuz darbesini yapıyordu. Hazinedar kurulan Beşiktaş sahnesinde Dombıra çaldırıyor elinde bayrak gövdesini gösteriyordu. Bu tabii Cumhuriyet başsavcılığının onu sorgu kapsamından dışarıda tutmasına yetmemiş ve adalet davet etmişti.

Genel Merkez gördü çok şükür 

Tüm bu olayları bırakın Beşiktaş bırakın İstanbul tüm Türkiye konuşurken mensubu olduğu partinin Genel Başkanı ve Genel Merkezin seyirci kalması gazetecileri dahi hayretler içerisinde bırakıyordu. İstanbul’daki ilçelerin bazı ilçe başkanları neden oradaydı ? Bu soruyu yine Milletvekilleri örgüt toplantılardıda gündeme taşıyordu. Ne zaman gündeme “Erken Seçim” parolası düştü Genel Merkez görmeye başladı. Olağanüstü PM toplanıyor ve disipline sevk ediliyordu. Şimdi Hazinedar’ı iki şey bekliyordu . birincisi adalet ne sonuç verecekti ki ; bizlerin bu süreçte söz hakkı yok, diğeri PM disiplin kararında ne açıklayacaktı.

1- Uyarı

2- Geçici ihraç

3- Kesin ihraç 

Hazinedar ekranlara çıkmış bağıra bağıra Milletvekillerine hakaret etmişti. Gerçi FETÖ ve Erken seçim söylentisi olmasa GM ve PM dokunmaya niyeti hiç yoktu. Genel Başkan, bazı Milletvekilleri ve İstanbul’daki bazı ilçe başkanlarının ;Ordu’ya siyasi partiyle asla yanyana olmamaları gereken isimlerle açılışta olmaları da bunun görünen net belgesiydi.

ÜYELER ve HALK BEKLİYOR 

Şimdi bana soruyorlar ne olacak bu işin sonu ? Hazinedar büyük bir ihtimalle asla aday olamayacağı ilçeye veda edecek. Ardından getirdikleri de gidecek . Fakat Partilerine güvenleri kaybolan üyeler bunun kesin olmasını üçüncü şıkta olan -Kesin İhraç kararının çıkmasını istiyorlar. Diğer bir soru “Meclis Üyeleri ve Hazinedar yandaşları ilçe başkanları ne olacak?”  Siyaset, Siyasetçi ve Beşiktaş tüm Türkiye politikasının aynasıdır değerli okuyucularım. Onlar kalır veya başka bir ilçede yine yollarına devam ederler.  İlçede kalırlarsa sizlerin boynunuza kulağınıza sarılır ve hiç bir şey yaşanmamış gibi hayatlarına devam ederler. Bizler yine yeni gelenleri yazarız. sizler muhalif kalırsınız. Tek fark “Gider Hazinedar, gelir Sipahi” 

 

Sağlıcakla kalın hoşçakalın / VAROL KISA (Ailenizin Gazetecisi) 

 

“İSTANBUL GAZETEM (İstanbul’da en çok okunan Ailenizin tek gazetesidir)

HABER: VAROL KISA/ İSTANBUL GAZETEM 

İSTANBUL   haberleri www.istanbulgazetem.com haber sitemizden ve Basılı yayınımızdan takip edebilirsiniz .

İSTANBUL GAZETEM GAZETESİ

Türkiye’nin her yerindeyiz.Abone olun gazeteniz kapınıza gelsin!

İstanbul Gazetem’in dağıtımı, posta yolu ile sağlanmaktadır.

ABONE KAYIT : Varol Kısa (0535 248 40 23)

REKLAM İLAN OFİS : 0546 875 56 05″

 

Hazinedar gitti, Sipahi geldi - "Varol Kısa yazdı."
Hazinedar gitti, Sipahi geldi – “Varol Kısa yazdı.”

 

Murat Hazinedar Beşiktaş
Murat Hazinedar Beşiktaş

 

 

Bir cevap yazın