EYÜPSULTAN’da ; Salih Zengin’den “Ramazanda Çocuk” Söyleşisi”

EYÜPSULTAN’da ; Salih Zengin’den “Ramazanda Çocuk” Söyleşisi”

“Çocuklarımıza dijital dadı olarak tablet ve cep telefonları sunuyoruz”

 

Eyüpsultan Belediyesi tarafından Zal Mahmut Paşa Külliyesi avlusunda düzenlenen kültür edebiyat söyleşileri her gün farklı konuklarıyla devam ediyor.

Eyüpsultan Belediyesi Kültür İşleri Müdürlüğü tarafından düzenlenen birbirinden özgün programlarda, değerli konuklar ağırlanıyor.

24 Mayıs Cuma akşamı yapılan programa Minika Go Genel Yayın Yönetmeni ve yazar Salih Zengin konuk oldu. Moderatörlüğünü Raşit Ulaş’ın üstlendiği programda, Ramazan ve çocuk, dijital dünyada çocuk konuları üzerine keyifli bir söyleşi gerçekleştirildi.

 

“Çocuklarımız dijital dadı olan tablet ve cep telefonlarıyla büyüyor”

 

Söyleşide gelişen teknoloji ile birlikte çocukların her türlü tehlikeye açık hale geldiğine değinen Salih Zengin sözlerine şöyle devam etti: “Çocuklarımızın başına bir şey gelmesin diye sokaklara çıkarmıyoruz ama eline bir tablet vererek her türlü siber saldırıya karşı açık hale getiriyoruz. Çocuklarımıza dijital dadı olarak tablet ve cep telefonlarını sunmaya başladık. Çocuklarla sohbet muhabbet edeceğimiz yerde onları dijital dünyanın içine itiyoruz. Çocuklar artık teknolojiye bağımlı hale geldi ve bu durum onların hayal güçlerini de öldürdü.

“Çocuklarımızı prizlerden çekip almalıyız”

Çocuklarımızı prizlerden çekip almalıyız. Onların hayal güçlerini geliştirecek faaliyetlerin içine sokmalıyız. Evde çocuklarımızla sohbet edip, kitap okuma saatleri düzenlemeliyiz. Onları doğayla, parklarla buluşturup sosyalleşmelerini sağlamalıyız. Eksik yaşanmış bir çocukluk, gençlik yıllarında daha büyük problemler olarak karşımıza çıkmakta.”

Program sonunda Salih Zengin, çocuklara Minika Go dergisi ve çeşitli çıkartma kitapları hediye etti.

 

 

SIRADAKİ HABER 

CHP Lİ BELEDİYE BAŞKANI EMEKÇİYİ İSYAN ETTİRDİ

Sarıyer belediye başkanı Şükrü Genç, Basın birimi sorumlusu Cengiz Kahraman ile birlikte çalıştığı İstanbul genelindeki yerel basın ile ilişkisini kesti. Yalova seçimlerinde 1 oy ile kazanan partinin mensubu bir başkanın , 23 Haziran öncesi bu kararı kınama mesajları aldı.

ŞÜKRÜ GENÇ NE YAPMAK İSTİYOR …