FSM ve Baltalimanı mahalleleri Riskli alan itirazı

FSM ve BALTALİMANI Riskli alan itirazı

FSM ve Baltalimanı muhtarları mahalle sakinlerinin katılımıyla düzenledikleri toplantıda tam yetki aldı.

 

Riskli Alan; zemin yapısı veya üzerindeki yapılaşma sebebiyle can ve mal kaybına yol açma riski taşıyan, Bakanlık veya İDARE (belediye, il özel idare) tarafından Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığının görüşü de alınarak belirlenen ve Bakanlığın teklifi üzerine Bakanlar Kurulunca kararlaştırılan alandır.

İSTANBUL SARIYER’de RİSKLİ İLAN İLANI

Karar Sayısı 2016 / 9526

İstanbul ili, Sarıyer ilçesi, Fatih Sultan Mehmet Mahallesi sınırları içerisinde bulunan ve ekli kroki ile listede sınır ve koordinatları gösterilen alanın riskli alan ilan edilmesi; Çevre ve Şehircilik Bakanlığının 11/11/2016 tarihli ve 13534 sayılı yazısı üzerine, 6306 sayılı Afet Riski Altındaki Alanların Dönüştürülmesi Hakkında Kanunun ek 1 inci maddesine göre, Bakanlar Kurulu’nca 14/11/2016 tarihinde kararlaştırılmıştır.

 

Recep Tayyip ERDOĞAN

CUMHURBAŞKANI

 

 

ŞİMDİ NE OLACAK?  

İşte bu soru için Baltalimanı Mahalle Muhtarı Ali Haydar Aslan ve FSM Muhtarı Osman Karaçam mahalle sakinleriyle yaptıkları toplantıda gelecek günlerin neler getireceğini halka anlattı. İlk konuşmayı gerçekleştiren FSM Muhtarı Osman Karaçam ” Bugün birlik olma günüdür, bugün beraberlik günüdür. bizlerin varlıkları inkar edilerek mahallemizde riskli alan uyarısıyla boşaltılmak isteniliyor. sizlerden istediğim evlerinizin emlak vergilerini ödediğinize dair belgeyle hazırladığımız itiraz dilekçesine destek vermenizdir. Biz bir kere kazandık, yine kazanacağız. Çünkü buralarda biz işgalci değil mahalle sakinleri olarak evlerimizin sahipleriz. Tüm vatandaşlarımı duyarlı davranmaya davet ediyor ve ihmal etmeden imzalarınızı bekliyorum” dedi.

Daha sonra söz alan Baltalimanı muhtarı Ali Haydar Aslan ” Buraların sahipleri siz değilsiniz diyorlar, onlar bizleri işgalci görüyor, bu çerçevede muhatap olarak İTÜ,Kızılay ve arsa sahipleriyle masaya oturacaklar. Sizlerin bizlere yetki vermesinden daha fazlasına ihtiyacımız var. Bu süreci bizlerle takip edip, etrafımıza çelikten duvar örmeniz gerekiyor. bir anlık boşlukta bir sabah kalkarız ki biz artık burada yokuz. Tüm halkımız bizlerin takip ettiği gibi bu süreci takip edip an ve an bilgi sahibi olmalı ve sürecin sonuna kadar asla yılmamalıdır. Buraya geldiğiniz için her birinize ayrı ayrı teşekkür eder her zaman yanımızda olmanızı dilerim.” dedi

 

Yoğun bir katılımın gerçekleştiği toplantı, dilekçelerin imzalanması için tüm marketler, bakkallar ve ortak kullanım alanlarında bırakılarak bitti. 

 

 

 Facebook Sayfamızda fotoğraflara ulaşabilirsiniz.

İSTANBUL GAZETEM GAZETESİ “Türkiye’nin Gazetesi”

ABONE OLUN, GAZETENİZ KAPINIZA GELSİN!

Türkiye’nin her yerindeyiz. Abone olun gazeteniz kapınıza gelsin!

İstanbul Gazetem’in dağıtımı, posta yolu ile sağlanmaktadır.

İhbar Hattı : Varol Kısa (0535 248 40 23)

REKLAM İLAN OFİS : 0546 875 56 05

Bir cevap yazın