Gölge Kadın Sarıyer’in yılın son bombasını anlatıyor

Gölge Kadın Sarıyer’in yılın son bombasını anlatıyor

Sarıyer’de Joker siyaset arenasından çekilmedikçe benim yazılarım bitmez. Hergün sizlerden gelen mesajlar,mailler ve İstanbul Gazetem Sarıyer ofisimizi arayarak “Gölge Kadın ” devam etsin istekleriniz beni daha çok detaylı anlatımlara yöneltiyor. Yılın son yazısında sizlere 2016 yılında olanları anlatarak bitirelim istedim. 

Bizim değerli Joker yedek kulübesinden çıkmış ön saflarda boy gösteriyordu. Artık yenilmez armada rozetini yakasına taktı. Her canlı gibi o da egolarına yeniliyor bu armanın üzerine çıkarak “Ben yaptım” “Benim gücüm” hissiyatı ile sokaklarda artık korkusuzca boy gösteriyordu. Nede olsa artık ağabeyi arkasındaydı. Resmi olmasa da gayri resmi bu desteği tüm sokaklarda biliniyordu. Bir iyi bir kötü tarafı vardı bu desteğin. Kimilerine göre kinlerden arınma operasyonu, kimilerine göre başka bir bahara hesaplaşmanın ince detaylarıydı bu birleşim. Bunu gerçekten bilen sadece bir Allah birde o iki kişi vardı. Diğer her söylenti sadece varsayımlar üzerinde şemalı şekillendirmeden öte bir şey değildi.”

Dedim ya her insan gibi bizim Joker’de egolarına yenilmiş ilk kabadayılığını gerçekleştirmişti. Ağabeyinin ekibinden birine sözünü geçirmek istemiş, bakmış ki olmuyor üstün zekasıyla kaba kuvvet kullanma eylemini gerçekleştirmişti. Aslında birazda iyi olmuştu, kendine gelmesi için bir fırsat oldu. Bazen insan bunu yapmalı. Kendi kendine sormalı. Ben ne yapıyorum.  Taşıdığın ünvan, kimlik, kurumsal arma çok hassas bir çizgide yürümene sebep olur. Bu çizgiyi geçtiğinde senin üzerini çizerler.

“Ve ilk darbeyi Joker içeriden alacaktı. Onun bu ben yıkılmaz armadayım havaları kendi ekibinde rahatsızlığa neden olup, bunları kamuoyu ile paylaşmak zorunda kalanlar oldu. Joker bu akıllanır mı? Asla 

O her yaptığının doğru olduğunu düşünen kendi doğrusundan başka bir fikre asla izin vermeyen bir adamdı. Kendisine daha yakın olduğunu düşündüğü kişileri daha yakınına sokarak çelik yelek giymeye çalıştı. Tehlikenin farkındaydı. Darbe nereden gelecekti?

İşte en kötüsü buydu!

Kabus gibi günler başlamış, kimin elinde hançer var bilemiyor, herkesi düşman görmeye başlıyordu. Sadece o çelik yelek olan üç askeri hariç. Onlar şuhursuzca Joker’e biyat etmeye devam ediyor ve edeceklerdi. Günler geçtikçe artık dağılmalar başlayacak, toplanmak istediğinde etrafında kimseyi bulamayacaktı. Şüphe en büyük korkusu olmuştu. Bir sabah ağabeyi çağırıp “Bırak artık git” diyeceğinden öyle çok korkuyordu ki; korkusu  fütursuz bir cesaret sağlıyor herkesi tehdit ediyordu. Sonun başlangıcı yaklaşmıştı. Artık geldiği karanlıklara ya gidecek yada birileri gönderecekti. Dört beş yıllık saltana her imparatorluğun sonu gibi YIKILACAKTI.”

 

Halbu ki ne güzel başlamıştı herşey, dedim ya egosuna yenik düştü Joker. Kazanılan zafer sarhoşluğu onu insani düşüncelerinde sıyırıp, kötülük düşünen, diktadör bir yapıya bürünmüştü. İşte asıl tek hata buydu. Mağdur oynamak çok daha kolay ve bereketliydi. Mağdursan  sana acıyor ve destek oluyorlardı. Diktatörsen en yakın dostların dahi sana düşman oluyordu. Joker işte bunu yaşıyordu. Yeni yıla girmek için bir kaç gün kaldı. Her an bir sürpriz bekleniyor. İstanbul Gazetem sayfalarında bu konuda haberleri okuyorsunuz. Devamı mutlaka gelecektir. Yazılarımın devamı için sponsor olan tüm kurum ve kişilere teşekkür ederek yeni bölümlerde buluşmak üzere diyor yeni yılınızı kutluyorum.

İSTANBUL GAZETEM / SARIYER GÖLGE KADIN 

 

 Fecebook sayfamız..

İSTANBUL GAZETEM GAZETESİ “Türkiye’nin Gazetesi”

ABONE OLUN, GAZETENİZ KAPINIZA GELSİN!

Türkiye’nin her yerindeyiz. Abone olun gazeteniz kapınıza gelsin!

İstanbul Gazetem’in dağıtımı, posta yolu ile sağlanmaktadır.

İhbar Hattı : Varol Kısa (0535 248 40 23)

REKLAM İLAN OFİS : 0546 875 56 05

Bir cevap yazın