Görme Engelsiz sevgi , Hülya Güntaş

HÜLYA GÜNTAŞ
HÜLYA GÜNTAŞ

KISSADAN HİSSE VAROL’CA

Hayatın amacı yaşamak değildir. Hayatın amacı yardımlaşmak,değer vermek ,değer görmektir. Bunu bir insan nasıl mı yapar. empati kurarak. Empati güven inşa eder. İletişimi güçlendirir. İstanbul İl Emniyet Müdürlüğü’nün “Görme engelli çocuklar için yaptığı  etkinlikte” bir öğretmen ile karşılaştım.

Neden mi bu öğretmeni sizlere anlatacağım?

Dilerseniz o günü sizlere anlatarak bu sorunuza cevap vereyim.

Emniyet Müdürlüğü bir günlüğüne görme engelli çocukları polis yapıyor ve onlara bu güzel anları yaşatıyordu. Odalar dan odalara geçerek polislerin görevlerini yapmaya çalışan öğrencilerin yanında ,onların koluna girmiş bir eğitmen dikkatimi çekti. Emniyet binası içerisinde görev yerlerine dağıtılan çocuklarla yürürken görme engelli olmadığı kesin belli olan bu öğretmenimiz ,odalara girildiği an itibariyle çocukların görevleri anlatılırken ve çocuklar bu görevleri uygulamaya çalışırken gözlerini kapatıyor ,onlarla birlikte anı yaşıyordu. Etkinlik bittikten sonra bu öğretmenimizin yanına gidip  tanıştım.

İsmi Hülya Gür Güntaş ‘dı. Yıllardır öğretmenlik yapıyor ,çocukları çok seviyordu. Kendisininde çocuklarının olduğunu ve çocuk sevgisine verdiği değerleri anlattı. Sohbetimiz sırasında günün en önemli sorusunu sordum .

13450231_10206348022519482_7944750686123696423_nNeden gözleriniz kapatıyordunuz?

“Empati Varol Bey dedi. Hayatın amacı sadece kendimiz için yaşamak ve kendi hayatımızı anlamak değildir. İşe yarar olmaktır. Onurlu olmaktır. Merhametli olmaktır. Yaşadığın süre boyunca bir fark yaratmaktır. Empatili olmaktır, işte bu çocuklarımızın neler hissettiğini ve nelere nasıl tepkiler verebileceğini anlamak için onlarla empati kurmanız şart. Ben eğitmen hayatımda bir çok öğrenci yetiştirdim. Fakat şimdiki görev yerimi (Görme Engelli İlk Öğretim Okulu) kendim istedim. Bu güzel çocuklara destek olmak , onların yanında olmak , onların tüm engelleri aşmalarında yanlarında destekçileri olmak istedim. Bu süreçte anladım ki onlara destek olmak ,onların yaşadığı her anı hissetmekle oluyor .Çocuklarımı çok seviyorum ve onlar gibi hissederek onları daha iyi anlıyorum .” diyerek sözlerini bitiren değerli Öğretmenimiz Hülya Gür Güntaş ‘a çok teşekkür ediyorum.

O bir Kadın ,

O bir Anne ,

O bir Öğretmen

Onuruyla ,gururuyla, sevgi ve saygısıyla bu üzerinde taşıdığı kimliklerin tüm görevlerini sonuna kadar yerine getiren değerli bir insan …

 

Varol KISA / İstanbul Gazetem

İSTANBUL GAZETEM HABER FOTOĞRAFLARI FACEBOOK SAYFAMIZDADIR. 

 

BİZ BÜYÜK BİR AİLEYİZ …

Abone olun İSTANBUL GAZETEM kapınıza gelsin!

İstanbul Gazetem Dağıtım Alanları:

İstanbul bölgesinde ki tüm devlet kurum ve kuruluşları,[Belediyeler ,Belediye Müdürlükleri,Hastaneler,Kaymakamlıklar,Sendikalar Ve Okullar)

İstanbul bölgesindeki tüm dernek ve dernek kurumları,Vakıflar,sosyal çalışma platformları,

Siyasi partilerin il ve ilçe başkanlıkları,İstanbul bölgesinde şirket kurum ve kuruluşları,

Türkiye’nin tüm illerine ve İstanbul’un  ilçelerindeki  mahallelerinde bulunan  abonelerimize….

İstanbul Gazetem’in dağıtımı, posta yolu ile sağlanmaktadır.

Yenilenen içeriği ile yeni çalışmalarımızda yer almak isteyen siz değerli okuyucularımız bizimle irtibata geçiniz.

ABONE KAYIT : Varol Kısa (0535 248 40 23) 

REKLAM İLAN OFİS : 0546 875 56 05

Telefon numaralarımızla irtibata geçip abonemiz olabilirsiniz .Veya hesap numaramıza yıllık abonelik bedeli 100 tl yatırdıktan sonra  istanbulgazetem@hotmail.com  adresimize mail göndererek ” Adınızı , gazetenizin gelmesini istediğiniz adresinizi ve telefon numaranızı ” göndermeniz yeterli olacaktır. Türkiye’nin her yerine Gazetemiz ulaşmaktadır.

İlginiz için teşekkür ederiz.

 

Abonelik ve sizde isimsiz kahramanlardan olmak istiyorsanız!

HESAP NUMARAMIZ

YAPI KREDİ /Varol Kısa

Ferahevler Şubesi / Şube no: 1139

Hesap no: 89757664

IBAN: TR23 0006 7010 0000 0089 7576 64

 

sosyal medyalarda paylaşalım
0
Görme Engelsiz sevgi , Hülya Güntaş
Başa dön

Sosyal medyalarımızdan bizi takip edin

Facebook0
Twitter
Google+0
https://www.istanbulgazetem.com/gorme-engelsiz-sevgi-hulya-guntas">
LinkedIn132
Instagram187
PINTEREST
YouTube0
YouTube