Hacı Bektaş-ı Veli Anadolu Kültür Vakfı Ayazağa Cemevi

istanbul_gazetem_haci_bektas_veli_ayazaga_cemevi_istanbul_sariyer

Hacı Bektaş-ı Veli Anadolu Kültür Vakfı Ayazağa Cemevi

Haber Varol KISA 

İstanbul Gazetem Sarıyer ofisimizi arayarak bizleri misafir eden Cemevi üyelerine teşekkür ederek yayınımıza başlamak istiyorum .

Ayazağa Cemevi’nin adresi

Dereboyu Cad. 134. Sokak No: 17 Sarıyer / İstanbul

Tel : 0212 289 18 12

Danışma : 0531 375 36 49 ( Nazire Özer)

Cemevi Dedesi İmdat Çelebi

Başkan : Celal ÖZER

   Haber sonunda iletişim adreslerini neden verdiğim anlaşılacaktır. Cemevi’nin girişi cadde üzerinden verilmesine rağmen kapatılarak arka yoldan giriş verilmiş . Ziyaret edecek okuyucularımız için duyurumuz olsun .

  Bizleri güler yüz ve bol ikramla karşılayan üyeler Ayazağa Cemevi’ni gezdirdiler.  Aslında her dolaştığımız her metre karesinde üzülüyorduk. Alevi vatandaşlarımızın ibadet ettikleri bir binanın görüntüsü hakkında yorumu bizler değil, siz değerli okuyucularımıza bırakıyoruz .

İlk giriş kapısı, Cem evinde iki giriş kapısı bulunuyor. Fakat bir tanesi kapalı giriş yok. Kapıların durumu kullanılmak için uygun değil.  İçeriye girdiğinizde toplantı ve etkinlikler için ayrılan büyük bölüm var. Alt zemin ve üst çatısının yapılmasına ihtiyacı var. İçeri girdiğinizde idari bölümleri ve  Cem yapılan oda gerçekten yapılandırmaya ihtiyaç duyulan alanlar arasında. Şimdi haberimizin asıl konusu .

SİZLERDEN YARDIM BEKLİYOR

Ayazağa Cemevi siz değerli yardımsever okuyucularımızın yardımlarını bekliyor. Üst iletişim bilgilerini yeniliyorum .

Ayazağa Cemevi’nin adresi

Dereboyu Cad. 134. Sokak No: 17 Sarıyer / İstanbul

Tel : 0212 289 18 12

Danışma : 0531 375 36 49 ( Nazire Özer)

Cemevi Dedesi İmdat Çelebi

Başkan : Celal ÖZER  0535 362 21 68 

 

Hacı Bektaş-ı Veli Anadolu Kültür Vakfı

Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı (HBVAKV), kurulduğu günden bu yana Alevi Bektaşi toplumunun sorunlarını çözmek ve ihtiyaçlarını karşılamak üzere, çok yönlü ve birçok alanda Türkiye çapında örgütlülüğü ile faaliyetlerde bulunmaktadır.

Vakfımız Alevi Bektaşi yurttaşlarının inançları ile ilgili ihtiyaçlarını karşılamak ve sorunlarını çözmek üzere Türkiye çapında Cemevlerimizle tüm yurttaşlara hizmetler sunuyoruz. Ayrıca Alevi Bektaşi inancının, öğretisinin ve kültürünün yaratıcıları ve yolumuzun ışığı inanç önderlerimizi günümüzde yaşatmak, gelecek kuşaklara aktarmak, felsefeleri, görüşleri, hoşgörü ve akıl dolu inançları ile ülkemizin çok kültürlü, çok inançlı yapısının barış içerisinde sürdürülmesi için, anıyoruz ve anlatıyoruz.

Hünkâr Hacı Bektaş Veli’nin “ilimden gidilmeyen yolun sonu karanlıktır” sözünü kendisine düstur edinen Vakfımız, Alevi Bektaşi toplumunun sorunlarının ve çözümünün bilimsel olarak belirlenmesi, Alevi politikalarının, programlarının ve projelerinin bilimsel bir yaklaşımla oluşturulması için üniversiteler, bilim çevreleri ve bilim insanları ile işbirliği yapmaktadır. Demokrasi, insan hakları ve hukuk faaliyetlerine büyük önem vermektedir. Hak ve özgürlükleri yok sayılan veya kısıtlanan; ayırımcı politika, uygulamalar, tutum ve davranışlara maruz kalan Alevi Bektaşi toplumu ve yurttaşları için Vakfımız, her zaman insan hakları ve hukuk alanında çok sayıda girişimde bulunmuştur. Politikalarımız, programlarımız ve projelerimiz sadece Alevi Bektaşi yurttaşlar için değil, din, dil, ırk, cinsiyet, cinsel yönelim, yaş ve engellilik ayırımı gözetmeden, yetmiş iki millete bir nazarda bakarak tüm insanlığı gözetmektedir.

Bu nedenle Türkiye’de demokrasinin, barışın, eşitliğin, laikliğin ve özgürlüğün geliştirilmesine önemli katkılarda bulunan vakfımızla iletişime geçmeye ve faaliyetlerimize katkıda bulunmaya davet ediyoruz.

                              Saygılarımızla,

Genel Merkez Yönetim Kurulu Adına
Ercan GEÇMEZ
Genel Başkan

TARİHÇE ve ÖRGÜTLENME

Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı 1994 yılında kurulmuştur. Vakıf statüsünde bir sivil toplum kuruluşu olan HBVAKV ulusal bir örgütlenmeye sahiptir ve Türkiye genelinde 46 şubesi bulunmaktadır. Genel merkezi Ankara’da olan vakfımız, Alevi yurttaşların sivil girişimleri ile kurulmuştur.

YÖNETİM

Türkiye’de ki geleneksel vakıf yapısından farklı olan HBVAKV’nin bir mütevelli heyeti bulunmamakta ve demokratik bir örgütlenme yapısına sahiptir. Vakfın tüm yönetim, denetim ve disiplin organları Vakfın üyeleri arasından seçimle gelen delegelerce oluşturulur.

HBVAKV’nin en üst yönetim organı Genel Merkez Yönetim Kurulu’dur ve yedi kişiden oluşur. Vakfımızın Genel Başkanlığı’nı Sayın Ercan GEÇMEZ, Genel Sekreterliği’ni Sayın Sadık ÖZSOY yapmaktadır.

 

 ayazaga_istanbul_gazetem_sariyer

Bir cevap yazın